Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Narybek postępowanie

Autor krzychu
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Sty 2007 22:53 
W związku z tym że niemam w zbiorniku dekoracji przełowiłem inkubującą samicę . Teraz narybek ma około 2-2,5 cm . Jak uważacie czy mogę przenieść rybcie do głównego akwarium .

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 7 Sty 2007 23:16 
Tak, tylko ostrożnie - koło gąbki. I daj troszę jeść dorosłym tuż przed.
Robert

Autor krzychu
Użytkownik
#3 - Posted: 7 Sty 2007 23:20 
Czy problem jest tylko w chwili wpuszczania ?

Autor _VIPER_
Użytkownik
#4 - Posted: 7 Sty 2007 23:30 
Podpinam się do tematu - czy bez odłowienia nosącej samicy młode zostaną zjedzone?

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 8 Sty 2007 06:30 
Cześć maluchów - nieumiejetnie wypuszczonych przez samicę może zostać zjedzona. To zalezy od wielu czynnikóww tym typu dominacji samicy.
Jeżeli są w akwarium dekoracje z małymi otworami, maluchy chowaja sie w nie i bez problemu przeżywają. Dorosłe w momencie wypuszczania traktują je jak pokarm spadajacy z nieba....

Marta

Autor krzychu
Użytkownik
#6 - Posted: 9 Sty 2007 22:32 
Maluchy wpuściłem . Dorosłym wsypałem granulek . Na chwilę zostawiły jedzenie podpłyneły zobaczyć co się dzieje i wróciły pojeść . Zapowiada się bezsenna noc (pilnowanie dzieci ) .

Autor krzychu
Użytkownik
#7 - Posted: 9 Sty 2007 22:55 
Dominujący samiec je gania jak uważacie przejdzie mu czy wybije maluchy ? Sam niewiem może je odłowić znów do kotnika .

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 9 Sty 2007 23:05 
Zostaw je w ogólnym.
Robert

Autor trzcinka
Użytkownik
#9 - Posted: 9 Sty 2007 23:05 
włoż trochę drobnych kamieni-muszelek w kącie-by miały sie gdzie chowac

Autor JGr
Użytkownik
#10 - Posted: 9 Sty 2007 23:28 
Dominujący samiec je gania jak uważacie przejdzie mu czy wybije maluchy ?

Piszesz o swoich T. Ndole, tak? To nie jest kilkudniowy narybek i z tego co czytam - dorosłe osobniki nie traktują go jako pokarm. Gdyby tak było, nie obserwowałbyś przeganiania tylko błyskawiczny atak i...

Daj już spokój tym rybom, pogaś im światła i sam też odpocznij. Będzie dobrze.

Jarek

Autor krzychu
Użytkownik
#11 - Posted: 6 Lut 2007 22:33 - Edytowany przez: krzychu 
Narybek od ostatniego postu w głównym zbiorniku . Jeśli chodzi o rośnięcie to jest ok mają teraz około 4 cm . Jednak co jakiś czas znajduję malucha martwego . Woda ok agresji wśród dorosłych nie ma . Pozostało 5 największych ryb pozostałe przed śmiercią miały ślady pobicia . Jednak nie wykluczam też niewłaściwego karmienia ( taka sama dieta jak dorosłych ) . Czy to normalne że część narybku ginie ?

Autor fazi64
Użytkownik
#12 - Posted: 6 Lut 2007 22:41 
Jednak nie wykluczam też niewłaściwego karmienia ( taka sama dieta jak dorosłych )
Witam,
To nie ma nic do rzeczy - dieta mlodych jest identyczna jak doroslych trofeusow.
A jak wygladaja te slady pobicia?
Pzdr.
Fazi64

Autor krzychu
Użytkownik
#13 - Posted: 6 Lut 2007 22:43 
Poobgryzane płetwy . Wcześniej zazwyczaj te osobniki są zdominowane . W tej chwili poza jednym pozostała sama elita .

Autor rudmen
Użytkownik
#14 - Posted: 7 Lut 2007 16:40 
ja jak wpuszczałem do mojego 300 litrowego akwa małe bemby to zadna mi nie została zjedzona a mam jeszcze tam leleupi i synodontisa.
tylko lepijzeby maił sie gdize schowac.
ja podejzewam ze u mnie schronieninie miały na tylnej ścianie poniewaz mam do awkairum poprzyklejane kamienie na tylką i boczną szybe(na styropianie:)) )
u mnie na 9 sztuk wpuszczonych jedna zdechłą susząc sie na podłodze bo wyskoczyłą
A tak apropa mnie to czy maxcie jakies polskie albo niemieckie strony opisujące petro trevavasae???? bo to co od was dostałem to juz przestudiowałem ale rybki kupie dopiero na lipiec sierpień bo KASA
Pozdrawiam

Autor Malawi
Użytkownik
#15 - Posted: 7 Lut 2007 17:51 
W grudniowym numerze Nasze Akwarium był opis tego petrochomisa. Polecam.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Narybek postępowanie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®