Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Pytanie o tropheusy dubosi i maswa

Autor tomcatek
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Sty 2007 15:14 
Czy to sa rozne gatunki ryb ?
1. T. Dubosi Maswa
2. T. Maswa
3. T. Dubosi

Autor rafi201
Użytkownik
#2 - Posted: 17 Sty 2007 15:27 
Witam!
Cześć Tomek :) Mam nadziej, że nie pomylilem Cie z kimś innym :)
Jak sie czują samce?
Ja też będę miał już niedlugo przyzwoitą trofciarnie - 375l (najpóźniej w lutym).

Gorąco pozdrawiam (również małżonkę) - Rafał

Odnośnie pytania to mogę Ci napisać tyle co wiem sam (reszte dopisza inni Użytkownicy):
Tropheus duboisi - to gatunek (Tropheus - nazwa rodzajowa; duboisi - epitet gatunkowy)
Trzeci człon (maswa, karilani, kigoma, halembe...) określa odmianę czy inaczej - wariant geograficzny (populacje gatunku wystepujacym w danym regionie).

Rafal

Autor tomcatek
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Sty 2007 15:57 
OOO pocztaku sie nie spodziewalem :)

Samce sa jak w najlepszej kondycji.

Wiec nie ma odmiany opisywanej jako Tropheus Duboisi ?

Bo w akwarystycznum widzialem mlode jako Duboisi Maswa i Duboisi. Roznily sie od siebie gestoscia ubarwienia w biale kropki. I wlasnie stad moje pytanie bo juz zglupialem.

Autor rafi201
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Sty 2007 16:11 
Wedlug mnie "maswa" to jedna z odmian, czy jeden z wielu wariantów geograficznych gatunku Tropheus duboisi.

W sklepach akwarystycznych (oczywiscie zalezy jakich) najcześciej wogóle nie wiedza jakie T. duboisi plywaja w ich zbiornikach. Często nie wiedza, że sa w ogole jakies odmiany tego gatunku. A co najgorsze, obawiam sie, że czesto sa to mieszańce różnych odmian.

Rafał

Autor rafi201
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Sty 2007 16:13 
Mogli mieć w jednym zbiorniku T. duboisi maswa. Natomiast w drugim T. duboisi... nie wiadomo jakie.

Autor tomcatek
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Sty 2007 17:05 
Hmmm Chyba mi wszystko wyjasniles.

Pozdrawiam. Jak bedziesz mial juz baniaczek to pochwal sie fotkami.
Ja jednym problemem jaki mam to ciagnace sie odchody szczegolnie u mlodych masw. Dorosle ryby maja sporadycznie. Bemby tez czasami maja nitke. Ale to zapodam w nowym watku opisuje wszystko dokladnie.

Autor rafi201
Użytkownik
#7 - Posted: 17 Sty 2007 17:40 
Pozdrawiam rownież :)

Muszę sobie kupić aparat ale pewnie wczesniej zrobie cos aparatem siostry, to przyśle.

A ten nowy temat możesz śmiało wrzucic na forum - myślę, że warto. Możesz też wczesniej pogrzebać w archiwum - na pewno sporo znajdziesz na ten temat.

Jeszcze raz pozdrawiam - Rafał

Autor steepa
Użytkownik
#8 - Posted: 26 Sty 2007 18:02 
nie lekceważ tych ciągnących sie odchodów to jedna z objaw niebezpiecznej choroby tropheusów Bloat wpisz to słowo w wyszukiwarkę i działaj.
Pozdrawiam

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Pytanie o tropheusy dubosi i maswa Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®