Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Zaginione maluchy ?

Autor krzychu
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Sty 2007 21:22 
Czy spotkaliście się że jedna samica trofów wypuściła maluchy a druga je zebrała . Podejrzewam że tak stało się u mnie . Mniejsza samica podczas karmienia zaczeła wypuszczać maluchy a potem je zbierała . Teraz ma znacznie mniejsze podgardle które nagle znacznie urosło większej również inkubującej samicy . W zbiorniku pływa już 12 maluchów więc nie sądze że narybek został zjedzony .

Autor duch
Użytkownik
#2 - Posted: 17 Sty 2007 22:04 
Witam.Dla mnie też było to dziwne ale okazało sie prawdą.Jakiś czas temu odłowiłem samicę chimby do kotnika.Po wypuszczeniu małych (oczywiście jeszcze kilku dniach kiedy sie opiekowała)przeniosłem ją do ogólnego akwa.Tak sie złożyło ,że kilka dni pozniej po pierwszej ,wytarła sie druga samica i ją przełowiłem do kotnika w miejsce tej co zabrałem po wypuszczeniu małych.Byłem wielce zdziwiony jak zobaczyłem żę druga samica wessała te pierwsze maluszki.Oczywiście worek miała monstrualnych rozmarów!Po pewnym okresie opieki(nie pamietam teraz dokładnie) wypusciła małe,potem opiekowala sie,zbierala.Standardowa opieka.Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie-samice były dzikie.
Poprostu potraktowała poważnie powiedzenie-"Wszystkie dzieci są nasze".Ciekaw jestem co na to te pierwsze wypuszczone maluchy?Po kilku dniach wolności znowu trafiły do "paki".
Pozdrawiam-Andrzej.

Autor JGr
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Sty 2007 22:52 
Czy spotkaliście się...

Też miałem taki przypadek - dość dawno, ale wspominałem o tym chyba z 2 tygodnie temu, a Marta i Leszek na dniach opisywali podobne zachowania u innych gatunków.

Jarek

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 18 Sty 2007 05:38 
U nas trofeusy zbierają małe innych matek.

Marta

Autor krzychu
Użytkownik
#5 - Posted: 18 Sty 2007 07:26 
Matka nosiłe je prawie do upadłego , aż jej się pion z poziomem mylił . Ciekawe jak będzie z przybraną .

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Zaginione maluchy ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®