Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

dlaczego sie ocieraja!!!!

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor michu
Użytkownik
#1 - Posted: 24 Sty 2007 19:42 
Mam od 2 miesiecy młode blu pointy rybki ładnie wygladaja dobrze jedza urosły ok 2 cm przez ten czas ale sie bardzo ocieraja i nie wiem czym jest to spowodowane .Parametry wody dobre dieta urozmaicona prosze o pomoc.

Autor artkras12379
Użytkownik
#2 - Posted: 24 Sty 2007 19:50 
WITAM
Co to znaczy dobre parametry?
Mimo wszystko o diecie też coś napisz.
Jaki zbiornik, ile ryb, jaka filtracja, jak często podmieniasz wodę i w jakiej ilości, jak długo trwa to ocieranie, czy oprócz ocierania widzisz jakieś inne objawy, temperatura wody, czy masz jakieś inne ryby w akwa?
pzdr
Artur

Autor michu
Użytkownik
#3 - Posted: 24 Sty 2007 20:05 
Pokarmy wszystkie dostepne dla trofci płatkowe ok 10 rodz + dafnia i szpinak 240 l i 13 ryb (tylko blu pointy)2 filtry wewn i duzy zewnetrzny ok 6- 7 l temp 27 podmiany co 5 -6 dni 20-25 % . Poza ocieraniem rybki sa w swietnej formie doskonale jedza i sa bardzo ruchliwe nawet sa zaloty. paramery wody wzorowe(ph, no2, no3, nh3) mierzone wczoraj.

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 24 Sty 2007 20:10 
michu napisal :
".... paramery wody wzorowe(ph, no2, no3, nh3) mierzone wczoraj."

Czyli, konkretnie?

Czy wprowadzales jakies inne ryby do akwarium?
Artur zapytal jak dlugo to trwa, brak odpowiedzi.

Autor michu
Użytkownik
#5 - Posted: 24 Sty 2007 20:23 
trwa to od miesiaca (ocieranie) moze dłuzej ph ok8.2 no2 0,no3 ok 30, nh3 0 zadnych innych ryb nie wprowadzałem .

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 24 Sty 2007 20:24 
N03 około 30 - po podmianie czy przed podmianą?

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#7 - Posted: 24 Sty 2007 20:24 
Padło też pytanie o inne objawy, np. charakterystyczne kiwanie, itp.
A czy wprowadzałeś może jakieś rośliny, elementy dekoracji, itp?
pzdr
Artur

Autor michu
Użytkownik
#8 - Posted: 24 Sty 2007 20:38 
Przed podmiana były mierzone parametry kiwania brak czasami 1 rybka ale rzadko bardzo sa ruchliwe pływaja po całym akwa dodałem jakis czas temu anubiasa ale go odkaziłem preparatem tropicala.

Autor artkras12379
Użytkownik
#9 - Posted: 24 Sty 2007 21:09 
Może sprubuj dodać soli niejodowanej, 1-2 łyżki na 100 l.
pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 25 Sty 2007 06:11 
W innym wątku Tasma pisał, ze ryby ocieraja sie po podmianie wody. Czy u Ciebie są też takie obserwacje, czy raczej nie?

I jaka masz twardość ogólną?

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#11 - Posted: 25 Sty 2007 07:28 
Zbadaj parametry wody którą dolewasz, porównaj różnice z tą w akwarium.
pzdr
Artur

Autor Sendog
Użytkownik
#12 - Posted: 25 Sty 2007 08:50 
U mnie ryby tez się ocierają przez kilka godzin po podmianie wody.

Wcześniej miałem taki problem jak michu ale po zdecydowanym obniżeniu azotanów temat zniknął. Wydaje mi się, że michu ma jednak wyższe azotany niż 30 i to jest powodem oceirania się ryb.

Autor worton
Użytkownik
#13 - Posted: 25 Sty 2007 09:09 
Marto jaki zwiazek z ocieraniem moze miec twardosc ogolna?

Moje ryby ocieraja sie od kilkunastu lat, nasila sie to na kilka godzin po podmianach. Ale rozmnazaja sie, jedza, zachowuja na medal tylko czasem cos je swedzi pod wasem ;].

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 25 Sty 2007 09:12 
Czasami przy bardzo, bardzo twardej wodzie >40, uszkazany może być śluz pokrywajacy skórę.


Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#15 - Posted: 25 Sty 2007 10:13 
No właśnie Marto,czy tylko tak twarda woda może powodować podrażnienia śluzu ryb, a może inne parametry też, jakie nie wiem?
Sendog napisał o azotanach.
MICHU, a czy dodajesz uzdatniacza przy podmianie wody?
pzdr
Artur

Autor artkras12379
Użytkownik
#16 - Posted: 25 Sty 2007 10:13 
No właśnie Marto,czy tylko tak twarda woda może powodować podrażnienia śluzu ryb, a może inne parametry też, jakie nie wiem?
Sendog napisał o azotanach.
MICHU, a czy dodajesz uzdatniacza przy podmianie wody?
pzdr
Artur

Autor admin
Admin
#17 - Posted: 25 Sty 2007 10:19 
Sendog napisał o azotanach.

Wg mnie najważniesze zmiany i oceranie się powodują nieprawidłowe parametry azotowe. Zawsze jak ktoś pisze, że N03 ma na jakimś poziome to zakładam, że zmierzył parametry i zmierzył je prawidłowo. Ale czy tak jest....???

Marta

Autor artkras12379
Użytkownik
#18 - Posted: 25 Sty 2007 10:36 
No właśnie ?????
Ale zakładając, że pomiar został wykonany prawidłowo (nie należ tego wykluczyć) o co w takim razie chodzi?
pzdr
Artur
ps. jeśli michu nie uzdatnia wody, to może chlor którego mogą być niewyczuwalne ilości śladowe???

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 25 Sty 2007 10:42 
Być może, ze chodzi o chlor, być może, ze w wodzie jest jakiś inny związek uszkadzajacy śluzówkę, tylko co to moze być? zakładamy oczywiście, ze woda w kranie ma niski poziom N03.

Dlatego ja optuję za częstymi, ale niewielkimi podmianami wody, aby parametry nieznacznie tylko się wahały.

Marta

Autor Sendog
Użytkownik
#20 - Posted: 25 Sty 2007 10:48 
Ryby ocierały się u mnie także wtedy gdy używałem uzdatniacza lub stosowałem odstaną wodę więc nie sądzę żeby to był chlor.

Ja uważam że jest to przede wszystkim kwestia zbyt wysokiego stężenia azotu

Autor artkras12379
Użytkownik
#21 - Posted: 25 Sty 2007 11:01 
Sendog, skoro podmieniałeś wodę to zmniejszałeś zawartość związków azotu w wodzie, dlaczego zatem właśnie wtedy ryby się ocierały a nie przed podmianą?
Ja przyznam szczerze, że wnioskuję za czymś innym, za czym nie wiem ale to tylko moja sugestia.
pzdr
Artur

Autor artkras12379
Użytkownik
#22 - Posted: 25 Sty 2007 11:09 
MICHU
Sprubuj jeszcze opisać, czy owe ocieranie występuje non stop od podmiany do podmiany, czy tylko w początkowym okresie po odświeżeniu wody w akwa i z upływem czasu zjawisko to zanika.
pzdr
Artur

Autor worton
Użytkownik
#23 - Posted: 25 Sty 2007 13:06 
Zwroc takze uwage jak ryby zachowuja sie po karmieniu, zwlaszcza jesli karmisz platkami i (bardziej zwlaszcza) granulkami nienamoczonymi przed podaniem rybom.

Dawno, dawno temu jak jeszcze moj dziadek zyl i wpajal mi podstawowe zasady akwarystyki pokazal mi co sie dzieje z rybkami gdy poda im sie za duzo nienamoczonego pokarmu, ktory potem pecznieje w ich zoladkach - ocieraly sie jak glupie. Sprawdzalismy to na mieczykach i gupikach ale sadze, ze przy trofciakach tez moze o to chodzic, jezeli oczywiscie inne przypadki mozemy wykluczyc.

Moja woda jest strasznie twarda, ma grubo ponad 30 stopni ;/.

Pozdrawiam.

Autor Sendog
Użytkownik
#24 - Posted: 25 Sty 2007 14:25 
To prawda worton. Szczególnie ważne jest namaczanie sera granumeat i sera granugreen

Bardzo (zwłaszcza) trafna uwaga :)

Autor fazi64
Użytkownik
#25 - Posted: 25 Sty 2007 14:29 
sera granumeat i sera granugreen
Witam,
Te pokarmy (przynajmniej u mnie) nie ciesza sie zbyt wielka estyma u ryb.
Granugreen zmieszane z np. Spirulina lub Hikari (granulki) jeszcze ujdzie (roslinozercy), ale granumeatem miesozercy pluja i nie bardzo im chyba smakuje.
Pzdr.
Fazi64

Autor michu
Użytkownik
#26 - Posted: 25 Sty 2007 15:12 
Witam ponownie nie zaobserwowałem kiedy ocieraja sie najbardziej czy przed czy po podmianie wody (bede musiał obserwowac). Karmie rybki małymi porcjami 3- 4 razy dziennie i nie daje granulek . Woda do podmiany pochodzi bezposrednio z kranu wiec chlor jest napewno do wody dodaje witaminy i sera nitrivec. Moze spróbuje mniejszych podmian 10-15 % ale czesciej co 2-3 dni i zobacze co sie dzieje(moze to rzeczywiscie jego wina).
pozdrawiam

Autor michu
Użytkownik
#27 - Posted: 25 Sty 2007 17:19 
Jeszcze zauwazyłem ze jedna rybka czesto siedzi na dnie i wykonuje takie jakby "wezowate" ruchy(ociera sie równiez) kiedy sie zblizam zaraz zaczyna energicznie pływac z innymi rybami pokarm pobiera normalnie jak pozostałe

Autor Sendog
Użytkownik
#28 - Posted: 25 Sty 2007 20:02 
ooo to nie jest dobry objaw

Autor michu
Użytkownik
#29 - Posted: 25 Sty 2007 21:15 
Miałes kiedys z czyms takim do czynienia?

Autor krzychu
Użytkownik
#30 - Posted: 25 Sty 2007 21:26 
Problemem może być to że nie używasz uzdatniacza do wody . Znasz dokładny jej skład ?

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / dlaczego sie ocieraja!!!! Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®