Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Rozmnazanie Tropheusów...prosze o pomoc..

Autor gibond
Użytkownik
#1 - Posted: 24 Sty 2007 20:03 
Tak właśnie sie wydarzyło iz stałem sie pare tygodni temu właścicielem akwarium.. 340 litrówrazem z mieszkańcami. A są nimi TROPHEUS MORI,LILANGU YELLOW, NAMANSI,BEMBA około 30 sztuk i 3 BOCJE. mam baardzo mała wiedze na temat ich chodowli. Staram sie dokształcać na bieżąco. Lecz dużo pracuje i w domu bywam 1-2razy na 3 miesiące po pare dni. Rybki dokarmia mi moja cud dziewczyna . Kupiłem pokarmy jakie trzeba. Mam cały osprzęt . Jednak bardzo bym chciał stworzyc im optymalne warunki do rozrodu. Jednak jak laik taki jak ja ma do tego doprowadzic jesli nie potrafie rozróżnic samca od samiczki. Proszę o porade jak wygląda rozmnażanie tych rybek, jakie spełnić trzeba warunki ażeby było ich więcej niż teraz..:) Peosze o maxymum ibnformacji na temat tych konkretnych gatunków. W akwarium posiadam 3 filtry. 1 zewnetrzny z kilkoma wastwami muszelek i jakiśpokruszonych cegiełek i ceramicznych oponek...?:):( i dwa wewnętrzne, grzałki i napowietrzacz. Z góry serdecznie wszystkim dziękuje za odzew na forum jak i mailowa drogą : gibond@op.pl
Pozdrawiam serdecznie
krzysiek

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 24 Sty 2007 20:28 
Maxymium informacji znajdziesz na tym forum ale sam szukajac oraz w dziale 'Artykuly i Recenzje".
Tutaj na formum wydaje mi sie ze takiej "pigulki" z hodowli o trofeusach nie dostaniesz dlatego ze jest to zbyt obszerny temat.
Proponuje wszelkie interesujace cie informacje skopiowac a pozniej wydrukowac sobie i czytac w chwilach wolnych od pracy.

Tak po krotce:
- trofeus nie lubi jak sie miesza za duzo w akwarium, jest wrazliwy na stres
- trofeus lubi jesc w malych porcjach, ale np. 3 razy dziennie
- nie przekarmiaj ryb
- dbaj o urozmaicona diete trofusa
- dbaj i stale kontorluj parametry wody
- wode podmieniaj przy wydajnej filtracji raz w tygodniu (ok.20%) lub co 3 dni ok. 10% objetosci zbiornika
- temp. dla tych ryb to 25-26*C
- stosuj glodowki (przynajmniej raz w tygodniu, ale jak nie dostana przez 5 dni to tez nic sie nie stanie- dotyczy ryb doroslych)
- podawaj witaminy rybom np. Fishtamin firmy Sera.
- dbaj o dobra jakosc i stan zloza filtracyjnego

Nie mieszaj biotopow i ryb o roznych preferencjach pokarmowych.

Powienes zrezygnowac z jednej z odmian ktore masz, czyli Linangu lub Namsi, istniej mozliwosc krzyzowania sie.
Wykaz doboru odmian i gatunkow trofeusow w postaci tabeli masz na tej stronie.
To tyle w pigulce. Pewnie cos mi ucieklo ale to na pewno zajdziesz na tym forum.
Zpraszam do lektury.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Rozmnazanie Tropheusów...prosze o pomoc.. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®