Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Inkubująca samica - problem

Autor krzychu
Użytkownik
#1 - Posted: 26 Sty 2007 19:58 
Samica Ndole red wielkości około 12 cm inkubuje około 40 dni . Część narybku już wypuściła jakiś tydzień temu . Jej podgardle wygląda jakby miało pęknąć . Pojawiło się na nim coś w rodzaju blizny-pęknięcia . Czy jest możliwe że będzie nosić narybek aż jej się coś stanie ?

Autor krzychu
Użytkownik
#2 - Posted: 26 Sty 2007 21:05 
[imgs] [/imgs]

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#3 - Posted: 26 Sty 2007 21:45 
A czy ta samica nosząc te młode pobiera pokarm?

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor krzychu
Użytkownik
#4 - Posted: 26 Sty 2007 22:07 
Pobiera i zachowuje się normalnie .

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#5 - Posted: 26 Sty 2007 22:29 
W takim układzie ja bym stawiała na to, że jest to uszkodzenie zewnętrzne. Nie wiem jak się zachowują twoje noszące samice bo u mnie jest tak, że są zdecydowanie bardziej nerwowe. Pod koniec inkubacji wdają się w utarczki z innymi samicami na co ja patrzę z przerażeniem ( w końcu w pysku są młode). Wygląda to trochę tak, jakby sobie tworzyły jak najwyższą pozycję w stadzie po to by ich młode były po wypuszczeniu bezpieczne.

Trzeba też wziąć pod uwagę ewentualne uszkodzenie przy nerwowym zbieraniu młodych ( widzę że samica jest w ogólnym). To są właśnie minusy nie oddzielania noszących samic tuż przed wypuszczeniem ( jak te minusy wyglądają w starciu z plusami przy tego typu praktykach to już odczucie subiektywne każdego akwarysty).

Jeśli rana jest czysta, a ryba pobiera pokarm to ja bym jej dała spokój i dalej obserwowała ( w końcu musi być jakiś powód, że nosi aż 40 dni i nie chce wypuścić wszystkich maluszków)

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor krzychu
Użytkownik
#6 - Posted: 26 Sty 2007 22:32 
Jak coś mam przygotowany szpital 54L i mogę ją przełowić , ale ...

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 26 Sty 2007 23:25 
no to jak to jest: czy jest blizna (jasniejsza plamka) czy jest pekniecie (uszkodzona, rozerwana tkanka, blona)?

Autor krzychu
Użytkownik
#8 - Posted: 26 Sty 2007 23:34 
Jest to świeży nabytek więc raczej pęknięcie .

Autor trzcinka
Użytkownik
#9 - Posted: 27 Sty 2007 01:21 
A tak obok tematu-masz głowicę Power Heada-lepiej sprawdza się dołączona do niej niebieska duża gąbka-niż ten oryginalny koszyk z wkłaem wymienialnym z waty.
Oczywiście trzeba dopasować odpowiedniej średnicy wężyk z rurki i wyciąć w nim dziurki-by dopasować ją do wlotu bo ta rurka która jest przy gąbce nie pasuje średnicą.

Duużo lepiej ściaga brudy a też może być jednocześnie złożem dla bakterii nitryfikacyjnych.No i gąbkę płuczesz -nie niszcząc złoża-a wkład w koszyczku trzeba wymieniacna nowy-tracisz w ten sposób kawał "oczyszczalni "

Jeśli rybka ma w pysku duże ruszające się ryby-to może swędzić ją podgardle-i drapie sie sama w nie o kamienie.Widziałam coś takiego na własne oczy -jak inkubjąca samica drapała sie dołem pyska o kamień:)::)-na prawdę

Autor krzychu
Użytkownik
#10 - Posted: 27 Sty 2007 06:57 
Duża gąbka czeka na moje natchnienie . Co do drapania też to zaobserwowałem . Narazie dałem dużą porcję witamin , obserwuję rybę i wasze komentarze .

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#11 - Posted: 27 Sty 2007 15:27 
Jeśli rybka ma w pysku duże ruszające się ryby-to może swędzić ją podgardle-i drapie sie sama w nie o kamienie.Widziałam coś takiego na własne oczy -jak inkubjąca samica drapała sie dołem pyska o kamień:)::)-na prawdę

Ja to też mogę potwierdzić ;o)

W to ,,pęknięcie'' trochę nie chce mi się wierzyć. W końcu jeśli samica mocno by cierpiała na pewno by wypuściła młode.

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor rufus1
Użytkownik
#12 - Posted: 27 Sty 2007 19:46 
Jeszcze raz zapytam:
czy jest to rozerwanie tkanki i jest dziura, czy tylko otarcie, bez rozerwania?
Sa to dwie rozne sprawy.
jak na moj gust jest to zwykle otarcie blony gardlowej ktora jest naprezona od maluszkow w srodku i wystapilo to przebarwienie. Mogla tez rowniez otrzec sie o kamien czy podloze.

Autor duch
Użytkownik
#13 - Posted: 27 Sty 2007 20:13 
Witam.Krzychu.Możesz spać spokojnie.Identyczne przebarwienia obserwowałem u noszących chimb.Pozdrawiam-Andrzej.

Autor krzychu
Użytkownik
#14 - Posted: 27 Sty 2007 20:36 
Jest to otarcie bez rozerwania , ryba dalej pobiera pokarm i zachowuje się normalnie .

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Inkubująca samica - problem Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®