Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

wybarwianie tropheusów

Autor michu
Użytkownik
#1 - Posted: 31 Sty 2007 18:29 
Witam mam pytanie w jakim wieku nastepuje całkowite wybarwienie tropheusa i czy przebiega tak samo u wszystkich ryb danego gatunku? Moje blu pointy sa tej samej wielkosci ok 6-7 cm czesc jest pieknie wybarwiona a czesc jeszcze nieczym to moze byc spowodowane?
pozdrawiam

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 31 Sty 2007 19:27 
wybarwianie trofusow jest zalezne min. od wieku ryb, odmiany, plec rowniez ma wplyw na wybarwianie (z zasady szybciej wybarwiaja sie osobniki dominujace i sa to przewaznie samce).
Jezeli ryby pochodza z roznych zrodel to rowniez moze miec wplyw na wybarwianie sie , ale jest to raczej zwiazane z selekcja stada u poszczegolnych hodowcow.
Jezeli ryby sa zdrowe to ja bym spokojnie czekal, wszystko w odpowiednim czasie.
Na wybarwienie sie u poszczegolnych odmian ma rowniez rodzaj podawanej karmy.

Autor michu
Użytkownik
#3 - Posted: 31 Sty 2007 19:40 
dzieki za odpowiedz mam nadzieje ze pozostałe dostana równiez sliczne plamki
pozdrawiam

Autor michu
Użytkownik
#4 - Posted: 11 Kwi 2007 10:23 
Witam ponownie rybki od tego czasu urosły dobre 1,5 - 2 cm a niestety 2 blu pointy sa nadal jasne i nie wybarwiaja sie( widac ze to blu point bo plamki delikatnie przebijaja) . Pozostałe rybki intensywnie czarne z ponaranczowymi plamami parametry wody dobre rybki od jednego hodowcy. Czy ktos wie czym moze to byc spowodowane?

Autor robertk40
Użytkownik
#5 - Posted: 11 Kwi 2007 14:53 
Witam na twoim miejscu sprawdził bym płeć ryb niewybarwionych , samce całkowicie zdominowane mogą niepokazywać swoich kolorków ze stresu i strachu przed samcami dominującymi lub są poprostu młode i trzeba poczekać

Autor rambowskixx
Użytkownik
#6 - Posted: 11 Kwi 2007 16:55 
Trofeusy mogą się w pełni wybarwić nawet po 2 latach od opuszczenia pyszczka więc chyba powinieneś uzbroić sie w cierpliwość.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor michu
Użytkownik
#7 - Posted: 11 Kwi 2007 22:44 
Witam ciekawi mnie tylko dlaczego inne blu pointy tej samej wielkosci sa juz bardzo ładnie wybarwione a 2 sztuki zupełnie blade. Agresji w akwarium praktycznie nie ma rybki sa bardzo spokojne. Mam nadzieje ze to nie jakas wada genetyczna chociaz widziałem rodzicow naprawde piekne ryby.
pozdrawiam

Autor rambowskixx
Użytkownik
#8 - Posted: 11 Kwi 2007 23:22 
Nie musi być agresji żeby słabsze samce były zdominowane i reagowały na to zblednięciem. Najlepiej jak byś wkleił jakieś fotki bo tak to w zasadzie nie wiadomo o co chodzi;-)

Pozdrawiam
Łukasz

Autor rufus1
Użytkownik
#9 - Posted: 11 Kwi 2007 23:33 - Edytowany przez: rufus1 
co to znaczy jasne?
bulu point ma tak "zdolnosc" do wybielanai sie np. podczas tarla lub dojrzewania, szczegolnie samce.
Wtedy glowa jest ciemniejsza a tulow jasno szary, moze lekko niebieskawy. Plamki maja rozna intenyswniosc w zaleznosci od sytuacji.
Podczas tarla samica rowniez ma takie jasne ubarwienie, a samiec wowczas moze byc ciemny.
Bulu point to dosc zmienna odmaian trofeusa z grupy "black" pod wzgledem ubarwienia, jak mi sie wydaje taka zmiennosc jest tylko u nich.

Autor michu
Użytkownik
#10 - Posted: 12 Kwi 2007 00:07 
Fotek niestety nie mam ale moge powiedziec ze rybki sa mniejwiecej jak to okreslił rufus jasno szare i maja tylko lekko czarne ogony. Widze ze pozostaje tylko nadzieja ze to z czasem sie zmieni i ryby nabiora kolorow bo narazie to blado:) wyglada. A co sadzicie o podawaniu Tropheusom oczywiscie w małych ilosciach pokarmow wybarwiajacych ?
pozdrawiam

Autor rufus1
Użytkownik
#11 - Posted: 12 Kwi 2007 09:04 
Ja mysle ze nalezy jeszcze poczekac z tymi bulu pointami.
Co do pokarmow to ja czasami podaje Tetra Rubin.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / wybarwianie tropheusów Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®