Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

xenotilapie

Autor reza
Użytkownik
#1 - Posted: 1 Lut 2007 14:11 
Witam
Dlaczego Xenotilapie potrzebują duże akwaria?????
Codzi o powierzchnie dna
Pozdro

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 1 Lut 2007 14:35 
Witam,
Zeby miec sie gdzie schowac przed wlascicielem.
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 1 Lut 2007 14:47 
".....Dlaczego Xenotilapie potrzebują duże akwaria?"

pojecie dosc ogolne. co to znaczy "duze akwaria"?

wiadomo im wieksze tym lepiej, ale wszysko zalezy od jakiego zaczynamy.
Pytanie moim zdaniem powinno byc typu "jakie jest min. zbiornika dla xen"?

Autor Malawi
Użytkownik
#4 - Posted: 1 Lut 2007 15:03 
Nie chce zakładac nowego tematu wiec tu zapytam w jakiej ilości X.spilepteurs
(nie wiem czy tak sie pisze)moge trzymac w 300l i jakie towarzystwo może byc z nimi?

Autor duch
Użytkownik
#5 - Posted: 1 Lut 2007 17:13 
Witam.
Reza-Fazi doskonale Ci odpowiedział,dodałbym tylko "włascicielem leniem.Nie chcącym sie niczego nauczyć,ani samemu poszukać.Nic tylko współczuć rybom.
Malawi-moim skromnym zdaniem zamiast podac litraż,powinieneś podać powierzchnie dna.Ona jest decydująca,ponieważ akwa może mieć 300 litrów a dno mizerniutkie:)
pozdrawiam-Andrzej.

Autor Malawi
Użytkownik
#6 - Posted: 1 Lut 2007 17:46 
Chodzi mi o dno 120 na 50.

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 1 Lut 2007 18:45 
X. spilopterus zyje zazwyczaj w parach.
Wydaje mi sie ze max. moglobybyc tam 6 sztuk i nic wiecej.
Gatunek ten zyje na piaszysto- skalistym dnie (strefa przejsciowa jeziora).

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#8 - Posted: 1 Lut 2007 18:51 
Pomimo że post Faziego wydaje się ironiczny to jest trafny w 100 %. Chodzi głównie o to że ich naturalną reakcją na niebezpieczeństwo ( w tym przypadku to Ty nim jesteś) jest nagła i dynamiczna ucieczka. Często się tak dzieje, że ryby te ulegają uszkodzeniu w wyniku np. zderzenia z kamieniem -są bardzo delikatne, dlatego muszą mieć miejsce przeznaczone na bezpieczne szybkie oddalenie się. Ponadto już kilkakrotnie była tutaj mowa że szkodzą im wszelkie zmiany związane z jakością wody, a w tym przypadku logiczne jest że im większy zbiornik tym parametry są lepsze. Po trzecie w naturze samce gotowe do tarła usypują kopce średnicy 50 cm, więc wyobraź sobie teraz jaka musiałaby być wielkość dna w zbiorniku aby zapewnić dobre warunki np. 3 osobnikom płci męskiej.

Zaznaczam, że tych ryb nie mam w akwarium a podane informacje nie były zbierane w żaden sposób – co neuron wyłapał to się zachowało ;o)
Jeśli jakieś informacje się nie zgadzają to myślę ze ,,chłopaki'' zaraz to skorygują, a ja chętnie posłucham.

Autor Malawi
Użytkownik
#9 - Posted: 1 Lut 2007 19:01 
A do tych xen mozna dołożyć jakieś towarzystwo np. muszlowce?

Autor rufus1
Użytkownik
#10 - Posted: 1 Lut 2007 19:02 
Kasiu zbyt ogolnie potraktowals ten problem.
Powiem tak " co gatunek to inny obyczaj", czyli np. X. ochrogenys nie kopir tak duzych dolkow o jakis napisalas,a wrecz wcale nie kopie a tylko usypuje kopczuki z piaski. Ma bardzo maly rewir podczas tarla, w przeciwienstwie do np. X. melonogenys , a juz nie mowie o X. papilio.

Powtorze sie ; pytanie zawarte w temacie jest zbyt ogolne zeby dac jednoznaczna odpowiedz.

Autor rufus1
Użytkownik
#11 - Posted: 1 Lut 2007 19:05 
Zasada jest taka: Xenotilapie lubia swobode i kazde dokladanie innych gatunkow z ktorymi moglyby ew. zyc powoduje zwiekszenie przesyrzeni zyciowej ryb. Dobierajac obsde dla xen nalezy uwzgldnic ich agresja oraz agresja ew. towarzystwa innych gatunkow. to rowniez pociaga za soba zwiekszenie pow. dna.

Autor fazi64
Użytkownik
#12 - Posted: 1 Lut 2007 22:53 
...powoduje zwiekszenie przesyrzeni zyciowej ryb...
Witam,
Miales Leszku na mysli zmniejszenie, oczywiscie ;)
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#13 - Posted: 2 Lut 2007 00:28 
Tak Krzysztofie , masz racje, ale , ale........ ;-)

Pewnie jak zwykle czegos nie dopislaem lub nie dokonca wyjasnilem.
Mialem na mysli ze wraz z dopuszczaniem innych gatunkow do Xen powinnismy rowniez zwiekszyc zbiornik, a raczej pow. dna.

Moze bylem malo precyzyjny. Zgadza sie, ze dokladanie do pewnej ilosci ryb kolejnych powoduje w konsekwencji zmniejszenie przestrzeni zyciowej dla nich wszyskich bez jednoczesnego powiekszania akwarium.

Leszek

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / xenotilapie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®