Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

wielkosc tropheusów

Autor michu
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Lut 2007 14:35 
Witam mam pytanie odnosnie wielkosci tropheusów czy to prawda ze rosna bardzo wolno i czasami przez całe zycie?Pytam bo spotkałem sie z takimi opiniami a nie znalazłem zadnych odpowiedzi w archiwum.
pozdrawiam

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 3 Lut 2007 14:49 
nie, to nieprawda.
Robert

Autor duch
Użytkownik
#3 - Posted: 3 Lut 2007 15:00 
Witam
1-"czy to prawda ze rosna bardzo wolno "-nie uważam,że tropheusy rosną wolno.Powiedziałbym ,że nawet dość szybko.Sa odmiany rosnące wolniej(może nawet nie rosnące,a dojrzewające później),ale najważniejsze są warunki jakie im zapewnimy.Parametry wody,wielkośc akwa, i dieta mają w tym wypadku koleosalne znaczenie.Bardzo waznymi czynnikami wzrostu(a razcej hamującym wzrost) są także choroby i uwarunkowania genetyczne.
Odpowiadając na to pytanie napisałbym tak-jak szybko urośnie tropheus zależy od chodowcy.
2-'i czasami przez całe zycie?"-podobno każda ryba rośnie przez całe życie,jednak z czasem ten wzrost jest coraz mniej zauważalny.
Pozdrawiam-Andrzej.

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 3 Lut 2007 15:03 
Witam mam pytanie odnosnie wielkosci tropheusów czy to prawda ze rosna bardzo wolno i czasami przez całe zycie?Pytam bo spotkałem sie z takimi opiniami a nie znalazłem zadnych odpowiedzi w archiwum.
pozdrawiam


Tak się dzieje jeśli nie zapewnimy im odpowiedniego lokum,pokarmu i wszystkich prawideł. Powiem więcej. One nigdy nie urosną !!!

A sądze że niektóre odmiany osiągają swój maxymalny "rozmiar" w przeciągu 3 lat maxymalnie.

Ale na rozwój ryb ma wpływ wiele czynników

Marcin.T <')))><

Autor michu
Użytkownik
#5 - Posted: 3 Lut 2007 18:29 
Ale jaki jest graniczny wiek do którego rosna tropheusy i czy to prawda ze rosna jakby "skokami" czyli długo nic i nagle "wystrzeli" ze wzrostem (takie słyszałem opinie). Czy ma ktos doswiadczenie z tropheusami odmiany black ja przebiega ich wzrost i jakie osiagaja maksymalne rozmiary . I jeszcze jedno pytanie czy jesli rybki przez 3 miesiace urosły 2 cm to prawydłowo sie rozwijaja?
pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#6 - Posted: 3 Lut 2007 18:34 
Przecież Ci pisaliśmy ze na wzrost ryb ma wpływ wiele czynników. Te same ryby nawet z jednego miotu mogą rosnąć różnie u każdego z hodowców .

Marcin.T<')))><

Autor rufus1
Użytkownik
#7 - Posted: 3 Lut 2007 18:41 
Z tego co pamietam H.J Herrmann mail trofeusa duboisi ktory zyl chyba 14 lat.
Jak myslisz dlaczego?
O tym wspominal juz Marcin.

Autor rufus1
Użytkownik
#8 - Posted: 3 Lut 2007 18:44 
Ale z drugiej strony wydaje mi sie ze szybciej te ryby bys zmienil niz doczekal sie ich naturalnego zgonu.
Dlaczego? bo pytanie jak dlugo pozyja ryby i jak szybko rosna jest malo istotne. To wszytsko zalezy od ciebie , ajkie warunki im stworzysz. Proponowalbym sie jedak na tym skupic a zobaczysz jak na twoja opieke beda reagowac ryby.

Autor michu
Użytkownik
#9 - Posted: 3 Lut 2007 19:17 
No i tu rufus sie z toba nie zgodze bo to jaki osiagna maksymalny rozmiar i jakiego dozyja wieku jest bardzo istotne przynajmniej dla mnie bo chyba kazdy pasjonat akwarystyki chce zeby jego rybki były mozliwie najładniejsze i zyły jak najdłuzej. I mam jeszcze jedno pytanie dlaczego na forum nie poruszacie tematów tz "złych chodowli" słyszałem nie raz o takich nawet czytałem tutaj na forum ale jakos nikt nie podaje jakie to sa chodowle i do kogo naleza. Mysle ze powinna nawet powstac lista takich chodowli aby nikt od tych ludzi nie kupował ryb.

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#10 - Posted: 3 Lut 2007 19:49 - Edytowany przez: KatarzynaR 
I mam jeszcze jedno pytanie dlaczego na forum nie poruszacie tematów tz "złych chodowli" słyszałem nie raz o takich nawet czytałem tutaj na forum ale jakos nikt nie podaje jakie to sa chodowle i do kogo naleza. Mysle ze powinna nawet powstac lista takich chodowli aby nikt od tych ludzi nie kupował ryb.

A będziesz sędzią w takiej sprawie? Czyli przeanalizujesz całą sytuację, oddasz chorą rybę na badania - czasami takie w obrębie instytutów naukowych w Polsce nie wystarczą; sprawdzisz warunki w jakich do tej pory żyły; zweryfikujesz wiedzę kupującego i przeanalizujesz wszystko co wie na temat właściwego dopuszczania nowych ryb jak i chorobach z tym związanych - oczywiście aby wykluczyć popełnione przez niego błędy ... i wiele, naprawdę jeszcze wiele rzeczy o których tutaj nie wspomniałam.

Ja tak się ,,przysłuchuję'' wypowiadającym w postach wątku Luny - nie wiem kim jest sprzedawca tych ryb, ale myślę, że na lincz jest zbyt wcześnie. Trzeba by było to dokładnie sprawdzić, które ryby były chore tzn. wziąć od kogoś sprzedanego wcześniej malucha przez Lunę i go przebadać (pod warunkiem, że nie był z niczym łączony) , potem rozkroić w tym samym celu obecnie chore ryby, jak i zakupić jeszcze jednego malucha od tego samego hodowcy by mieć porównanie (oczywiście tylko i wyłącznie pod mikroskopem).
Może być też tak że on jest nieświadomy tego, że coś ma w akwarium, więc trzeba byłoby chłopa uświadomić, - ale już mając konkretne dowody. Czy ktoś z nas takie umiałby dostarczyć?

Co więcej na tej stronie oficjalnie a dla większości nawet praktycznie ( to o mnie) zakupuje się ryby tylko tutaj.

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor michu
Użytkownik
#11 - Posted: 3 Lut 2007 20:22 
Moje pytanie dotyczyło hodowców którzy robia rózne złe rzeczy z rybkami -swiadomie byle rybke szybko sprzedac. Wiem ze niektórzy karmia rybki ochotka słyszałem o "namaczankach " zeby były bezpłodne , wyjmowaniu ikry z pyska itp . Wiem ze wielu jest tutaj ludzi którzy znaja takie przypadki i uwazam ze powinni je opisywac dla dobra innych akwarystów.
pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#12 - Posted: 3 Lut 2007 20:48 
To nie tylko wina niuczciwych hodowców że jest tak a nie inaczej.

To też wina świadomość akwarystów a raczej jej brak. Bo nie kupuje sie ryb nic o nich nie wiedząc i w ciemno bo sa tańsze niż u jakiegoś polecanego hodowcy.

A nie można linczować kogos bo jakis mało wiedzący akwarysta uważa że on nie jest winny tylko został oszukany. To nie takie łatwe.

A z resztą my nie jestesmy jakąś wyrocznią i nie nam o tym decydować!

Marcin.T <')))><

Autor winiar
Użytkownik
#13 - Posted: 4 Lut 2007 08:56 - Edytowany przez: winiar 
michu!
To strasznie truny temat a zarazem bardzo skąplikowany. Zgodzę się z Katarzyną i Marcinem. Nikt z nas nie jest w stanie udowodnić takiego złego postępowania. Aby ogłosić coś takiego musiałbyś mieć 101% pewności ze winny jest hodowca sprzedający a nie kupujący. Poza tym mogłoby to się skończyc w sądzie [zwłaszcza jeżeli ktos ma zarejestrowaną działalność]. Byłyby to słowa przeciw słowom. Do niczego dobrego by to nie prowadziło, powiem więcej, może nawet za mocno, zrobiłoby tu się bagno - bo zamiast dyskutoać o tym co jest dla nas najciekawsze -> rybki, byłyby na forum tylko kłótnie. To prowadziłoby do nikąd.

Ja znam wiele przypadków, że ludzie kupują ryby u wątpliwych sprzedawcow - bo jest taniej i to jest jedyny argument aby wybrać tego a nie innego przedawcę. A póżniej są problemy - w zasadzie potwierdza się to w 100% zakupów od tych sprzedawców. Smutne ale przwdziwe.

Jedyne rozwiązanie to kupować ryby od znanych i polecenych pocztą pantoflową sprzedawców - drożej, ale zawsze masz pewność, że rybki pochodzą z pewnego źródła i są zdrowe.

Pozdrawiam

Marek

P.S. Zdaje się, ze niebezpiecznie zboczyliśmy od tematu wątka...

Autor michu
Użytkownik
#14 - Posted: 4 Lut 2007 09:06 
Witam jesli wiec nikt nie chce mówic o złych hodowlach to powinna powstac lista dobrych hodowli z których warto kupowac rybki . Mysle ze byłoby to bardzo przydatne dla wielu przyszłych posiadaczy tropheusów.
pozdrawiam

Autor Alex
Użytkownik
#15 - Posted: 4 Lut 2007 09:22 - Edytowany przez: Alex 
michu
Na tym forum jest tylko jedna firma i niestety nie dyskutuje sie tu o innych hodowlach,czy tez hodowcach.Jesli chcesz kupic piekne,zdrowe rybki ze sprawdzonego zródła to po prostu wsiadaj w auto,czy tez autobus i jedz do Krakowa.Satysfakcja gwarantowana :)

Autor timus
Użytkownik
#16 - Posted: 4 Lut 2007 10:24 
Michu

Stwożenie jednej i drugiej listy to tak samo skomplikowana sprawa. Sprawdzony hodowca to taki którego odwiedzisz i porozmawiasz w cztery oczy ;) Oczywiście musisz być na taką rozmowe przygotowany. W krótkiej wymianie zdań i oględzinach ryb jak i warunków w jakich przebywają będziesz w stanie ocenic czy hodowca jest OK.

Marcin.T <')))><

Autor michu
Użytkownik
#17 - Posted: 4 Lut 2007 10:54 
Alex ja mówie o młodych rybkach w krakowie sa dostepne odłowy młodziez rzadko .Wiem ze stworzenie takiej listy jest trudne ale napewno uchroniła by wielu akwarystów przed złym zakupem . Ja tylko rzuciłem pomysł jesli uwazacie ze jest zły to trudno jakos to przezyje.
pozdrawiam

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#18 - Posted: 4 Lut 2007 11:43 
Nie chodzi o to, że jest zły, bo intencje masz dobre. Na pewno jednak jest bardzo trudny. Nas też szlak trafia jak widzimy, że ktoś męczy ryby doprowadzając je do choroby - bez względu czy robi to świadomie czy nie świadomie. Więc co robimy? Powtarzamy nieustannie te same rzeczy i pomagamy wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują, ucząc się jednocześnie czegoś nowego, bo tak naprawdę nigdy nie będzie tak, że będziemy wiedzieć wszystko - tym to forum żyje. A osądy? Osądy pozostawmy...

Autor rudmen
Użytkownik
#19 - Posted: 4 Lut 2007 11:44 
nie to nei prawda!!!!
Ja moje bemby kupiłem niecałe 2 lata temu i w 120*50*50 dorosły do bardzio łądnych rozmiarów 8-11cm te mniejsze samice oczywiście i bardzo często mi sie rozmnazają i są w świetnej kondycji.
Myśle ze dobrze karmiony trofeus po miesiącu dwóch powinien miec 3-4cm

Autor Mateusz 140
Użytkownik
#20 - Posted: 23 Lip 2018 12:53 
Tak rosną całe życie osobiście mam kasange wf od 2008 roku cały czas podchodzi do tarla

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / wielkosc tropheusów Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®