Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

OCIERANIE i RUCHY w STYLU WĘŻA

Strona  Strona 2 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next »  
Autor KatarzynaR
Użytkownik
#31 - Posted: 12 Lut 2007 19:42 
A ta sól to kamienna? Bo jak jest kamienna tzn. ze jest pozbawiona antyzbrylacza. Mimo wszystko może być jodowana, a jeśli tak to .... nie wiem co ;o)

Sprawdź wątek poniżej: http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=5&topic=1288

Można tylko gdybać...

Ludzie, naprawdę nie ma u Was soli nie jodowanej? Ja ją kupuję zawsze w supermarkecie Carrefour. Z resztą 3 kg. wystarcza na bardzo długo bo używam jej tylko od czasu do czasu.

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor Max
Użytkownik
#32 - Posted: 14 Lut 2007 20:14 
witam i pozdrawiam

Widzę jak na razie,że w akwa jest dużo lepiej po waszych opiniach i po mojej obserwacji sądze ze akwa powoli wraca do małej normy aczkolwiek te syfki nie znikają i nie mam pojęcia co to jest,a jeszcze wczoraj podmieniałem 10% wody i kilka z bemb znowu się kiwało dzisiaj jest ok więc jednak to musi być woda. Nadmienię ze wcześniej tzn przed chorobą tez tak lałem i problemu nie było a jeśli juz to w bardzo małym stopniu.
pyt.czy to ze teraz tak się dzieje moze być to spowodowane osłabieniem ryb po chorobie?

taśma ,widzę że miałeśrację z tą nadmierną częstotliwością podmian,ale niestety musiałem

Co do tych badań wody to nie mam jeszcze a jakby ktoś pytał dlaczego?.....BO NIE MAM (tak powiedział by Wojciech.MANN)

Autor Max
Użytkownik
#33 - Posted: 14 Lut 2007 20:25 
a teraz wiem ze to nie na temat ale co mi tam też się pośmiejcie :-)
(admini też)
//kabarety.fani.pl/articles.php?id=599

Autor tasma
Użytkownik
#34 - Posted: 14 Lut 2007 21:52 
Max
sprawdz jeszcze jak zachowuja sie ryby po dodani uzdatniacza
u mnie dolanie Aquatanu po podmianie wody calkowicie usuwa problem
co ma w sobie Aquatan, nie wiem. Nie jest to problem chloru, bo chlor w wodzie jest nietrwaly. Oficjalnie chloraminy nie uzywaja (apropos wie ktos jak sprawdzic czy aby na pewno ? ). A moze to jakis metal ciezki.
Moze sie kiedys dowiemy.

Autor Max
Użytkownik
#35 - Posted: 14 Lut 2007 22:26 
Ja juz będą te wyniki wody choć tylko ogólne to może to cos wyjaśni ale do tego czasu to tylko srutu tutu.Aqatan to dopiero w piątek będę miał ale jak kiedyś ktoś wczesniej wspomiał aby nie uzalezniać bo jeszcze mi w nałóg wpadną to dopiero będzie........
Napisz mi czy to u Ciebie minęło po tych podmianach bo jak już wspominałem kilka tygodni temu takiego zachowania nie było i to bez uzdatniacza.(wiem ze parametry kranówy mogły sie oczywiście zmienić ale załóżmy ,że nie).

Autor Max
Użytkownik
#36 - Posted: 1 Mar 2007 20:40 
ok zostałem zmotywowany.

".....czemu nikt nie pisze o efektach działania ... ?"

dla mnie sprawa jest prosta typu : " odpal i zapomnij".
Nie jest to pierwszy przypadek, a i czasami trzeba czekac na kolejny post dniami i tygodniami.


u mnie wszystko ok po kilku dniach (3) zeszły te syfki z bemby i aby nie wykrakać... nie ma problemu wszystko pięknie zdrowo kolorowo .
Z tymi syfkami to do teraz nie wiem co to było może ktoś będzie miał kiedyś podobny problem i się dowiemy,lecz nie znaczy to ,że koniecznie chcę aby komuś chorowały ryby .

Za wszysko tym co pomagali dzięki

Autor Max
Użytkownik
#37 - Posted: 1 Mar 2007 20:47 
u mnie wszystko ok po kilku dniach (3)
mam na myśli po trzech dniach od tamtego okresu czyli po 14 luty ,ale to chyba już wszyscy wiedzą :-)

Autor Andrzej
Użytkownik
#38 - Posted: 18 Sier 2007 11:07 - Edytowany przez: Andrzej 
Max

Możesz podac parametry wody jakie masz u siebie ? miałeś je dostac z wodociągu a ciekawośc mnie zżera :)

Autor Orange
Użytkownik
#39 - Posted: 18 Sier 2007 21:19 
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

To jest mój pierwszy post na tym forum i musi być niestety odrazu w dziale choroby :(

Przedstawie wam mój problem , oczywiście dotyczący tego tematu, który idealnie pasuje do objawów jakie mają moje rybcie.

Akwarium mam 250L wiem ,że to za mało ale pracuje nad większym.
Rybek jest 17 młodych (3-4cm) 10 Bemba i 7 Inlagi.
Filtr kubełkowy a wśrodku gąbka, ceramika, biobale,zeolit,znowu gabka, zwir koralowy, gabka i na koncu włóknina. Do tego wśrodku mam turbine z gąbką do której podłączona jest deszczownia.
Wystrój na dnie dolomin i zwir koralowy do tego kilka łupek i piaskowce.
Oświetlenie 2x30W
Karmie rybcie: Spirulina Forte 36%, Hikari, Flora, GranuGreen.
Dodaje też witaminy raz do wody kilka kropli i 2x w tygodniu do moczonego Hikari (Biovit od Aqua Medic)

A teraz mój problem. Było wszystko ok rybcie pływają , jedzą jak dzikie ,aż się kotłuje :) Wszystko było ok. Aż do teraz:
Parametry wody:
PH 7,8
NO2=0
No3=10
GH=14
KH=6

Wode leję z kranu mam w nim PH 7,8 GH=14 podczas podmiany wlewam wode do akwarium i dodaję po troszkę AquaSafe i niewielką ilośc rozpuszczonej soli niejodowanej.
Po wpuszczeniu rybek było ok, od czasu do czasu jedna rybka się otarła ale to normalne u tych ryb. Przez tydzień i te upały wyparowało troszkę wody ,więć dolałem i po tym czasie zaobserwowałem, że rybcie się ocierają bardziej, postanowiłem podmienić więcej wody 20% wczoraj i rybcię dalej się ocierają i co jakiś czas mają taki dziwny ruch jak wąż albo zginają się w lewą bądź w prawą stronę ,po rozmowię z Martą wychodzi na to ,że to coś z wodą , więc dzisiaj podmieniłem znowu 20% wody, ale niestety dalej jest jak było. Wczoraj miały głodówkę a dzisiaj dałęm i troszkę pokarmu naprawdę tyci. I tu napisze o mojej panice :)) Po podmianie wody dałęm im troszkę spiruliny w płatkach ale dosłownie tyci :) i wyszedłem do sklepu, przychodzę do domu oczywiście przyglądam się rybcią i co ? widzę na jednej rybci (Inlagi) jest na czole jakaś czarna plama, oczywiście panika :) obserwuję ją z każdej strony dokładnie i widzę ,że ma czarną plame, zrobiłem fote i dokładnie ja oglądam. Kurcze przestraszyłem się,że podłapałem jakieś dziadostwo, no ale okazało się ,że podczas jak rybcia podpływała na góre po pokarm to kawałeczek płatka przykleił jej się do czoła :) no i już tego nie ma...ufff

No ale problem z ocieraniem się rybek i tymi ruchami jak wąż czy zginaniem w jedną czy drugą strone zostaje.
CO dalej robić ? podmieniać codziennie 20% wody? czy co kilka dni ? dodawać witamin ? soli ? karmić rybki ?

Wolę pytać bo to mój pierwszy problem z tymi rybkami i chcę aby był ostatni :)życzenie :)
Akwarium przed wpuszczeniem rybek stało 2 tygodnie dodałęm Nitravec i wpuściłem jakieś glonojady :)

Pozdrawiam.

Autor tasma
Użytkownik
#40 - Posted: 18 Sier 2007 21:44 
Orange
Przede wszystkim dowiedz sie w wodociagach czym uzdatniaja wode. Jak bedzie to chloramina albo podchloryn sodu to Aquasafe go nie zwiaze.
Jesli ryby beda sie bardzo ocierac uzyj wegla aktywnego i zmniejsz czestotliwosc podmian.
Przemek

Autor Orange
Użytkownik
#41 - Posted: 18 Sier 2007 21:47 - Edytowany przez: Orange 
A czym można, jakim innym środkiem związać chloramine czy podchloryn ? jest jakiś uzdatniacz ? który to zrobi ?

Pozdrawiam


Wskaźnik Średnia z I półrocza 2007 r. Norma Jednostka
Mętność 0,17 mgSiO2/dm3
Barwa 1,5 mgPt/dm3
Temperatura 10,5 - °C
Odczyn pH 7,7
Żelazo 0,01 mgFe/dm3
Mangan 0,01 mgMn/dm3
Chlorki 43 mgCl/dm3
Siarczany 97,5 mgSO43-/dm3
Azotany 7,69 mgNO3/dm3
Fluorki 0,16 mgF-/dm3
Przewodnictwo właściwe 594,5 µS/cm
Twardość 260,5 mgCaCO3/dm3
14,65 stopnie niemieckie
18,25 stopnie angielskie
26,05 stopnie francuskie


Takie są parametry wody z wodociągów średnie z półrocza, ale napisałem do nich aby podali mi czym uzdatniają wodę. Zobaczymy co odpiszą

Autor trzcinka
Użytkownik
#42 - Posted: 19 Sier 2007 01:53 
jeśli by się okazało ze jest to sól jodowana to..[i][/i]
To się nie denerwuj-tylko zobacz na odwrocie woreczka-czy jest napisane ż e zawartość KJ-wynośi 30mg/kg.
Jeśli tak-to jest to sól jodowana.Było już o tym.Sól Kłodawska kamienna -bez antyzbrylacza w zielonych 3 kg opakowaniach ze zdjęciem warzyw -i napisem że najlepsza do przetworów-oraz jak byk napisem że jest niejodowana.ALE już w worku 1 kg-tak samo wyglądającym tylko-be z napisu że niejodowana.JEST SOLĄ KAMIENNĄ_JOdOWANĄ_BEZ ANTYZBRYLACZA>

Uf.
Jeśli masz w Filtrze-oryginalne wkłady-to ten filtr-jak i cała filtracja Twojegfo akwa-aą za małe.Ja mam taki kubełek na 350 l-oraz głowicę power Heda o mieszaniu 1200 l/g.A Ty masz to do 2x wiekszego akwa.Moim zdaniem_masz w wodzie AMONIAK-i tak się ryby zachowują-

Moim zdaniem powinienneś dodać do wody preparat Sery TOXIVEC- i przede wszystkim kup test na NH3-to będziesz miał jasność.

Autor admin
Admin
#43 - Posted: 19 Sier 2007 06:44 - Edytowany przez: admin 
Orange

Chyba nie dopisaleś, że podmieniłeś pierwszy raz wodę po dwóch tygodniach od wpuszczenia ryb i testy, którymi mierzysz sa paskowe.

To naprawde ważne informacje.

Ponadto nie napisałeś, że częstsze podmiany robisz dopiero od piątku po konsultacji ze mną. To ważne informacje, bo wg mnie filtracja u Ciebie nie działa odpowidnio i testy nie pokazują danych. Nie wierze, że po dwóch tygodniach od załozenia awkarium i po pierwszej od tego czasu podmianie N03 jest na poziomie 10.

Marta

Autor Orange
Użytkownik
#44 - Posted: 19 Sier 2007 08:30 
Witam.
Napisałem, że po 2 tygodniach wpuściłem rybki i po tygodniu od wpuszczenia jak wyparowało troszkę wody to dolałem brakującą ilość.
Dalej piszę tak: że 20% wody podmieniłem wczoraj czyli 17 sierpnia a kolejne dzisiaj czyli 18 sierpnia.

Myślę, że z tego wynika,że pierwszą podmiane zrobiłem po 3 tygodniach od założenia akwarium.

Faktycznie nie dodałem informacji o testach. Po rozmowie z Tobą, kiedy powiedziałaś ,że testy paskowe są do kitu (a mam JBL 5w1) tego samego dnia kupiłem test na NO2 kropelkowy Sera i tu wynik jest jak na paskowym = 0. Test na PH sprawdzam też testem Sera kropelkowym i tu wychodzi mi między 7,5 a 8,0 (bardziej 8,0 )
Niestety w sklepie zoologicznym nie mieli testu na NO3 wieć wartość którą podaje pochodzi jeszcze z testu paskowego JBL.
Ale jutro z tego co zapewniał mnie pan ze sklepu taki test będzie można kupić, więc sprawdzę poziom NO3 dokładnie.

Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#45 - Posted: 19 Sier 2007 08:38 
Myślę, że z tego wynika,że pierwszą podmiane zrobiłem po 3 tygodniach od założenia akwarium.


Więc jak juz tak piszesz to poczytaj i dopwedz sie jakie błedy zrobiłeś. Ph w tym nie jest ważne aż tak. Ono nie zabija ryb, a No2 i N03 tak!!!!!!!


Ocieranie sie ryb w Twoim zbiorniku jest wynikiem braku podmian i prawidłowego poziomu N03.


Marta

Autor Orange
Użytkownik
#46 - Posted: 19 Sier 2007 08:42 
Rozumiem. Dzisiaj raczej nie uda mi się kupić testu na NO3 ale jutro gdy kupię to odrazu sprawdzę i podam wynik.

Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#47 - Posted: 19 Sier 2007 08:50 
Ale podstwa to teraz podmiana wody - mówiłam Ci 2 razy dziennie. Jak nie to tak osłabisz ryby, ze zaczna chorować.
Wczoraj też mówiłam Ci, żębyś nie karmił ryb- ale chyba tego nie posłuchałeś

Marta

Autor Orange
Użytkownik
#48 - Posted: 19 Sier 2007 09:24 - Edytowany przez: Orange 
OK Marto czyli ile dni nie karmić rybek ? aż ustąpią objawy ?
Lecę na giełde, bo przypomniało mi się, że w niedziele jest taka ogólna i też tam mieli test. Oczywiście sprawdzę date ważności :)

Autor Andrzej
Użytkownik
#49 - Posted: 19 Sier 2007 11:43 - Edytowany przez: Andrzej 
Sprawdz kroplekowymi powinnien byc inny wynik.
Jakoś nie wierze paskowym testom

Autor admin
Admin
#50 - Posted: 19 Sier 2007 11:54 
Wg mnie N03 =10 nie jest możliwe przy tak rzadkich podmianach i startującym zbiorniku. Ja takie parametry otrzymuję gdy podmieniam 2 razy dziennie wodę w zbiorniku ustabilizowanym!!!!

Wg mnie znowu kłania się brak wiedzy i poczytania o zakładaniu akwarium. Ja tak naprawdę to dziwię sie, że te ryby jeszcze żyją.

Marta

Autor Orange
Użytkownik
#51 - Posted: 19 Sier 2007 12:01 - Edytowany przez: Orange 
Witam. Wróciłem z giełdy z testem Zoolek kropelkowym.
Wynik testy między 10 a 20 mg/l ale bardziej skłaniam się ku 10.
Wynik pokazywałem aby sprawdzili moi domownicy bo może ja coś mam ze zwrokiem i cała trójka pokazała na 10.
Więc taki wynik NO3 jest i na paskowym JBL i na kropelkowym Zoolek, myślę że wynik musi być poprawny.

Więc nie wiem co może jeszcze być, poczekam na informacje z wodociągów o uzdatnianiu wody.

Autor admin
Admin
#52 - Posted: 19 Sier 2007 12:05 
Jak długo trzymałeś test?

Marta

Autor timus
Użytkownik
#53 - Posted: 19 Sier 2007 12:07 
A jak długo masz te akwarium? Czy ono jest już ustabilizowane?

Takie objawy występują często w nie dojrzałych akwariach i po dużych podmianach wody.

Zadbaj o jakość wody i filtracji a problem sam zniknie. Aaaa i nie dodawaj tej soli przy podmianach. Sól podaje sie tylko w konkretnych przypadkach a nie profilaktycznie.

Dodaje też witaminy raz do wody kilka kropli i 2x w tygodniu do moczonego Hikari (Biovit od Aqua Medic)

Kilka kropli witamin można dodawać do namaczanego pokarmu a do wody producent zaleca 10 kropli na 100L wody. Ty masz akwarium 250L więc powinieneś wkrapiać minimum 25 kropli. A ja daje 150% zalecanej dawki witamin przez producenta. Więc sam widzisz że nie jest to kilka kropli ;)

Jak najszybciej zmierz No3 i ie rób pochopnych i nie przemyślanych ruchów.

Marcin.T <')))><

Autor Orange
Użytkownik
#54 - Posted: 19 Sier 2007 12:08 
Test według wskazań:
Fiolke przepłukałem 3 krotnie woda z akwarium , dodałem 7 kropli odczynnika 1 i dokładnie wymieszałem następnie dosypałem odczynnik 2 zgodnie z miarką i mieszałem około 20 sekund, a następnie odczekałem 1 minute. Po czym dodałem 7 kroli odczynnika 3 , dobrze wymieszałem i odczekałem 5 minut. Po tym czasie sprawdziłem z barwa na skali kolorów.

Autor admin
Admin
#55 - Posted: 19 Sier 2007 12:10 
Ja i tak nie wierzę!!

Marta

Autor admin
Admin
#56 - Posted: 19 Sier 2007 12:14 
Marcin

Powiedz mi, czy mając 3 tygodniowe akwarium, robiac jedna podmiane wody i karmiac ryby jest szansa na N03 =10. Dla mnie to abstrakcja!!!

Marta

Autor Orange
Użytkownik
#57 - Posted: 19 Sier 2007 12:16 
A jak długo masz te akwarium? Czy ono jest już ustabilizowane?

Akwarium miało swój start 3 tygodnie temu. Przez dwa pierwsze tygodnie stało zalane i dodany Nitravec (bio kultury) i po kilku dniach wpusciłem 2 glonojady po tych 2 tygodniach zakupiłem trofcie i wpuściłem je do zbiornika, przez pierwsze kilka dni było wszystko ok , po czym dolałem wody bo troszke jej wyparowało i dodałem soli. Pierwsząpodmianę wody 20% zrobiłem 17 sierpnia a kolejna wczoraj tez 20% dodając sól niejodowaną, uzdatniaczi witaminy. I to tyle co zrobiłem , nic więcej nie dolewałem do zbiornika.
No i rybcie zaczęły się dziwnie wyginać co jakiś czas w lewo, bądz w prawo, teraz przyglądam się rybkomi może ocierania tak często nie widać ale to takie dziwne zgięcie się pojawia. Stoi rybka w miejscu spokojnie i nagle myk i się zegnie i dalej stoi. Albo jak płynie i zakręca to nie tak naturalnie tylko tak się wygina.

Autor timus
Użytkownik
#58 - Posted: 19 Sier 2007 12:22 
Może to dziwnie zabrzmi ale No3 akurat może mieć 10.

Wyższe wskazanie powinno mieć No2!

Już tłumacze. Nie ma mowy aby wytworzyła się już tam fauna bakteryjna która da sobie rade z przetworzeniem resztek organicznych . Ostatnie podmiany dały sumę 40% objętości akwarium i tu upatrywał bym się tych dziwnych zachowań.

Ja teraz dodawał bym duuuużo nitrivic (150 % zalecanej dawki) sery i codzienne delikatne podmiany. Około 10% I oczywiście głodówka!

Jeszcze czekam na opis dojrzewania baniaczka.

Marcin.T <')))><

Autor Orange
Użytkownik
#59 - Posted: 19 Sier 2007 12:23 
Ja i tak nie wierzę!!

To nie wiem co mam zrobić , ale wynik nie chce być inny, zrobiłem kolejny test i paskowy i Zoolek pokazuje jak byk 10 mg/l NO2=0
Co jak co ale wykonać prawidłowo test potrafię :) tym bardziej, że wszystko dokładnie jest opisane co i jak.

Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić.

Autor timus
Użytkownik
#60 - Posted: 19 Sier 2007 12:30 
Akwarium miało swój start 3 tygodnie temu. Przez dwa pierwsze tygodnie stało zalane i dodany Nitravec (bio kultury) i po kilku dniach wpusciłem 2 glonojady po tych 2 tygodniach zakupiłem trofcie i wpuściłem je do zbiornika,

Możesz jaśniej? Dwa tygodnie stało puste i później wpuściłeś razem z zbrojnikami trofcie? Bo z twojego opisu tak wynika.

Marcin.T <')))><

Strona  Strona 2 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / OCIERANIE i RUCHY w STYLU WĘŻA Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®