Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

OCIERANIE i RUCHY w STYLU WĘŻA

Strona  Strona 4 of 4:  « Previous  1  2  3  4  
Autor Orange
Użytkownik
#91 - Posted: 22 Sier 2007 20:17 
Wiecie co. Zauważyłem taki lekki brązowawy nalot na górnej części kamienia i chyba także leciutki nalot w niektórych miejscach na podłożu (dolomit) co to może byc ? Powstaje to z powodu nagromadzenia się zbyt dużej ilości produktów przemiany materii ?? co z tym zrobic ? I z czego to się bierze >? zła filtracja ? zbiornik niedojrzały ?

Autor winiar
Użytkownik
#92 - Posted: 22 Sier 2007 20:21 
Prawdopodobnie okrzemki
Zerknij na stronę http://glony.republika.pl/


Marek

Autor Orange
Użytkownik
#93 - Posted: 22 Sier 2007 20:40 
Faktycznie z opisu i zdjęc wynika ze to to dziadostwo. Przepraszam, że pierw piszę tu zanim poszukac na google (google prawde Ci powie), ale jakoś tak wyszło a do tego zawsze to ożywia forum :)
U mnie powodem dlaczego sie one pojawiły jest napewno nowy zbiornik jeszcze nie ustabilizowany, z tego co wyczytałem to tlko cierpliwośc i trzeba czekac.

Dzieki "winiar" za info.

Autor Orange
Użytkownik
#94 - Posted: 23 Sier 2007 09:23 
A jeszcze mam takie pytanie czy do mojego akwarium 250L i tej obsady 17 trofci młodych + dwa małe glonojady filtracja którą mam jest wystarczająca ?
1. Kubełkowy Hailea H12 niby 1200L/h 5L
2. Turbina z dużą gąbką 900L/h podłączona pod deszczownie
3. Filtr hydroponiczny zasilany wodą z turbiny.

Czy to mało ?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#95 - Posted: 23 Sier 2007 09:50 
1. Kubełkowy Hailea H12 niby 1200L/h 5L

Ostatnio również kupiłem ten kubełek i moim zdaniem 1200l/h to ona ma ale jak jest podłączony bez wkładów bo po zapełnieniu go materiałami filtracyjnymi to nie wiem czy on ma 700l/h. Dla mnie poprostu chińskie dziadostwo. Wczoraj dosyć obszernie mówiono w wiadomościach w tv o chińskich bublach;-)

Pozdrawiam
ŁUkasz

Autor Orange
Użytkownik
#96 - Posted: 23 Sier 2007 09:54 
No właśnie też mi się tak wydaję jak patrzę na przepływ wewnetrznej turbiny 900L/h a teo kubełka to większy przepływ zdecydowanie widać w turbinie. Dlatego Zadałem pytanie o moją filtracje bo zastanawiam się czy jest ona wystarczająca, i czy nie należy zacząć zbierać kase na drugi kubełek. Tylko jaki ?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#97 - Posted: 23 Sier 2007 10:01 
Moim zdaniem ten kubełek to totalna pomyłka ale może ktoś inny użytkuje coś podobnego to niech też pochwali się swoimi spostrzeżeniami. U mnie jak przyłożę rękę do fluvala który ma podobne parametry to czuć konkretny "podmuch" wody a przy Hailea to zaledwie delikatnie coś muska;-).

Łukasz

Autor Orange
Użytkownik
#98 - Posted: 25 Sier 2007 13:54 - Edytowany przez: Orange 
Wracając do moich rybek. To wydaję się, że jest lepiej, dokupiłem kolejna butle Nitrivec 250ml i dodaje codziennie około 10ml po podmianie wody, do tego witaminy i AQUTAN i z tego co się przyglądam rybciom to jest lepiej, nie ocieraja się tak często a i te dziwne ruchy czy drgania są mniejsze.
Codziennie podmieniam 15%-20% wody dodając wyżej wymienionych specyfików. Dzisiaj robię im głodówke jedno dniową.

I mam takie pytanie. Jedna Bemba jest praktycznie cała żółta , jedynie ciemniejszy jest ogon a tak cała jasno żółta. To normalne ?Inne czasami się też robią jaśniejsze czy takie błękitne na pysku ale ta jedna ma tak praktycznie cały czas :)

Autor rufus1
Użytkownik
#99 - Posted: 25 Sier 2007 14:01 
Gorzej jakby ciemnialy i tracily kolory.

moim zdaniem wszystko jest w porzadku.

Autor Orange
Użytkownik
#100 - Posted: 6 Wrz 2007 11:56 
No niestety minęło już trochę czasu i rybki nadal się ocierają i wyginają tak jak by co jakiś czas je gryzło.
Dodałem nowy filtr Tetra Tec 1200 więc powinna filtracja być o wiele lepsza.
Mam też takie o to pytanie. Co jakiś czas jak karmie różnymi pokarmami i to przeważnie jak podaję pierwszy posiłek gdzieś o 9 rano to obserwuję , że wszystkie praktycznie rybki maja odchody nitkowate i długie, niektóre taki flakowate, a jak już po 2-3 godzinach podaję kolejną porcję np. Spiruline 36% forte to odchody wracają do normalności, czyli ciemna , zbite i króciutkie. To normalne ?
Ryby wiecznie są głodne i jedzą jak dzikie. Karmię je 4x dziennie rano 9. pozniej 12, następnie 14-15 i ostatnia porcja 17:30. Ilość pokarmu hmm sypie raz zjadają bardzo szybko , nic nie spada na dno, następną porcję i też wszystko zjadają i więcej nie podaję bo one by tak mogły chyba cały czas.

Wode 15% podmieniam co 2-3 dni , dodaje Aqutan lub Aqua Safe i Nitrivec.
Do wody dodaję także Biovit Aquamedic i 1x w tygodniu rano do granulatu Fishtamin.
Parametry sprawdzałem wczoraj testami kropelkowymi:
PH: 8
NO2=0
NO3=10


Pozdrawiam

Autor Orange
Użytkownik
#101 - Posted: 11 Wrz 2007 18:59 - Edytowany przez: Orange 
Witam.
Coś dziwnego się dzieje z jedna Bemba. rano było ok wszystko a teraz hmm jakoś cieżko jej sie pływa. Tylna płetwa ogonowa taka nie otworzona do tego mało co rusza płetwami tylko tak tłowem mocno w lewo i w prawo. Czesto tak drga jakby ja cos gryzło. Co to może byc ? Nic nie zmieniałem , nic nie robiłem.

Parametry wody:
NO2 = 0
NO3= 10
PH=7,8
GH 14

Autor Orange
Użytkownik
#102 - Posted: 12 Wrz 2007 08:06 
Witam ponownie.
Wczoraj wieczorem po zgaszeniu światła dodałęm 2x witamin + sól nie jodowaną. Dwie duże łyżki rozpuściłem w 1,5 L wody i wlałem do akwarium i to tyle. Dzisiaj rano dokładnie 15 minut temu sprawdziłem i wydaję się być wszystko ok. Rybcie normalnie pływają wszystkie a ta jedna Bemba co tak pływała po jedną łupką skalną robi sobie gniazdko :) tzn. sprząta, odgania ryby, pyskiem wywala ampulerie które tam były.
Wiecie co to mogło być ? dlaczego tak ryba pływała ? wolałbym wiedzieć na przyszłość co się działo. Będę dzisiaj obserwował dokładnie rybki i jak coś będę pisał.

Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#103 - Posted: 12 Wrz 2007 14:44 
Nic nie zmieniałem , nic nie robiłem


A kiedy zmieniłeś tło?

Marta

Autor Orange
Użytkownik
#104 - Posted: 12 Wrz 2007 14:50 
Myślisz Marto, że tło może miec wpływ na takie dziwne zachowanie rybki ? Tło zmieniłem 3 dni temu a to zachowanie pojawiło się wczoraj, dzisiaj juz jest wszystko ok , ale wczoraj jej zachowanie było bardzo dziwne, co zapewne widziałaś na filmiku który Ci wysłałem. Co mnie jeszcze dręczy to kolor odchodów, tak jest od zawsze od kiedy mam te rybki , czyli już ponad miesiąc. Odchody są przeważnie rano cienkie i długie nitkowate. Po karmieniu pierwszym robią się one takie nie jednolite czyli nitka i zgrubienie, a po kolejnym karmieniu odchody są już normalne.
Dzisiaj pierwszy raz podałem im OSI spiruline i jak na razie jedzą ale nie jakoś bardzo ochoczo.

Mam w szafce cos takiego jak Sera BactoTabs czy ten pokarm z małą ilością leku można podac rybką po jednodniowej głodówce tak profilaktycznie ? czy na razie nie ma się czym niepokoic ich zachowaniem ? i nic nie robic ?

Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#105 - Posted: 12 Wrz 2007 14:55 
Robisz zmiany i nie informujesz o tym, a twierdzisz, że masz problem. Naucz sie podawać pełną informację i jak najmniej kombinować z rybami!!

Gdyby nie to, że przegłądałam inne forum i rzucił mi się w oczy Twój post Szopen...ech szkoda słów.

Może wreszcie przestań eksperymentowac. To najlepsze dla nich lekarstwo.

Marta

Autor Orange
Użytkownik
#106 - Posted: 12 Wrz 2007 15:06 
Eksperymentowanie to chyba zbyt duże słowo. Fakt zmieniłem tło bo poprzednie bardzo źle wyglądało. W środku zbiornika nic nie zmieniam, nie ingeruje. 2x w tygodniu zmieniam wode około 15 % dodaje Aqua Safe lub AQUtan i Nitrivec i to wszystko. Raz w tygodniu Aqua Biovit do wody i 1x w tygodniu Sera Fishtamin do granulek Hikari.

Rybki rosną bardzo szybko i nie ma z nimi wiekszych problemów a jeśli coś mnie męczy to pytam tak jak to miało miejsce z tą rybką czy z tymi odchodami, z którymi dalej nie wiem co jest nie tak i co można z tym robic.
Staram się jak mogę zapewnic im jak najlepsze warunki, dlatego pytam.

Rzeczy które mnie martwią to to ciągłe ocieranie i wyginanie, mimo że parametry wody są bardzo dobre. Kolejną rzeczą są te poranne nitkowate odchody ( może przyczyną jest oczyszczanie jelita przez noc)

Naprawdę chce jak najmniej ingerowac w życie tych zwierzątek, ale jak widzę ,że coś jest nie tak to pytam.

Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#107 - Posted: 12 Wrz 2007 15:19 
wg mnie nic sie im nie dzieje. Ryby moga sie ocierać, jeżeli nie robią tego zbyt często. A rodzaj odchodów zależy od rodzaju pokarmu jaki im podajesz. A tego juz dokładnie nie opisujesz.

Jak ryby są żywe, ruchliwe, jedzą, to nie ma problemu. Profilaktycznie nie leczy się niczego. Leczy sie stany chorobowe - jak sama nazwa wskazuje.

Marta

Autor Orange
Użytkownik
#108 - Posted: 12 Wrz 2007 15:43 - Edytowany przez: Orange 
Mam 12 róznych pokarmów. Karmie rybki 5x dziennie.
Rano Hikari lub GranuGreen lub Spirulina Granulat (namaczane w strzykawce) później przewaznie Spirulina Forte 36% od dzisiaj będzie na przemian z OSI spirulina. Do tego raz w tygodniu Bio-Vit i Tetra Pro oraz Phyll i D-allio. Rybki dostają też 2x w tygodniu tetra Pro Vegetables i Flore oraz pastylki Sera Spirulina Tabs i Spirulina Tabs tropicala.

Jako ,że jestem z Wrocławia i będę w ten weekend w Hali ludowej na targach botanica gdzie będą też importerzy z Dainchi to chcę kupi też Dainchi Veggie Deluxe i VEGGIE FX i to by było na tyle. Raz w tygodniu dodaje też do Hikari witaminy.

Ryby bardzo ochoczo jedzą i wiecznie są głodne. Co wejdę do pokoju to już sie tłoczno robi przy szybie a jak już wezmę w dłoń pudełko z pokarmem to sie ruch robi straszny.

Pozdrawiam i dziekuję za odpowiedz.

Autor admin
Admin
#109 - Posted: 12 Wrz 2007 16:07 
Będziesz mógł w takim razie osobiście ze mną porozmawiać, mam referat na Zoo Botanika -:)))

Może wtedy uda sie wyjasnić wiele spraw. A Bio-Vit odstaw.

Marta

Autor Orange
Użytkownik
#110 - Posted: 12 Wrz 2007 16:26 
Tak wiem Marto :)
Mój plan na sobotę jest taki:

SOBOTA 15 września

11:00 – 11:30 – wykład: „Rola stresu u ryb akwariowych” P. Międła ( sesja referatowa Wrocławskiego Towarzystwa Akwarystycznego, sala konferencyjna 15)
12:00 – 12:30 - 30 Mistrzostwa Europy Gupika oraz 6 Mistrzostwa Europy Mieczyka – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (scena)
12:20 – 12:50 – wykład: „Zróżnicowany świat ryb z rodziny Loricariidae” K. Palarska, ( sesja referatowa Wrocławskiego Towarzystwa Akwarystycznego, sala konferencyjna 15)
14:00 – 14:30 – pokaz zakładania akwarium ( R. Borysewicz, M. Świątczak, Wystawa Wrocławskiego Towarzystwa Akwarystycznego)
14:30 – 15:00 – Wybór najsympatyczniejszego kota nierasowego – zgłoszenia i prezentacje (scena)
16:00 – 16:30 – wykład: „Para, harem czy stado?- Zdrowy Zbiornik Tanganikański w oparciu o dobór obsady” M. Winiarski (sesja referatowa Wrocławskiego Towarzystwa Akwarystycznego, sala konferencyjna 15)

16:40 – 17:10 – wykład: „Pielęgnice piaskowe z jeziora Tanganika- subtelne piękno” dr M. Mierzeńska (sesja referatowa Wrocławskiego Towarzystwa Akwarystycznego, sala konferencyjna 15)

Więc do zobaczenia :)

Strona  Strona 4 of 4:  « Previous  1  2  3  4 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / OCIERANIE i RUCHY w STYLU WĘŻA Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®