Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Nowe akwa Czy to się uda......???

Autor thymon
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Lut 2007 14:05 
Witam. Po kilku latach przerwy w domku pojawił się baniaczek 240l (100dłx40głx60 wys) , z przeznaczeniem dla ryb tanganikańskich. Jako podłoże grys dolomitowy plus czerwony piaskowiec ułożony tak aby było sporo kryjówek i zaciemnionych miejsc. Do tego mały korzeń na którym umieściłem anubiaski nana, kilka otoczaków dolomitowych oraz muszle winniczka. Do tego tło wewnętrzne. Jako filtr Fluval 305 , grzałka 300W plus kamyczek z napowietrzaczem dla wywołania dobrego ,nie intensywnego ruchu wody. W planach obsady Tro Dubois 8 szt. para Księżniczek, ok 4 naskalników kędzierzawych, muszlowce wielopręgie lub krótki (jeszcze nie wiem) może ze dwa lelupki. Teraz moje pytanko[b][/b] Czy to się uda.......?? Trochę czytałem na ten temat,ale czy nie popełniłem jakiegoś błędu. Bedę wdzieczny za sugestie.Pozdrawiam.

Autor bernard
Użytkownik
#2 - Posted: 17 Lut 2007 15:27 
Wg mnie powinieneś zrobić trzy rzeczy:
1. sprawdzić jaką masz wodę (czy dasz radę utrzymać parametry wymagane dla Tanganiki)
2. usunąć korzeń (będzie zakwaszał wodę)
3. zrezygnować z trofeusów (są roślinożerne i nie pasują do reszty obsady), ewentualnie zostawić trofeusy a zrezygnować z reszty

Pozdrawiam
bernard

Autor Beliar
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Lut 2007 15:53 
Witam
Rzeczywiscie tropheusy nie pasują do reszty obsady
Co do korzenia jesli jest mały zostawił bym go(ja w swoich zbiornikach mam korzenie (nie wielkie!!) i nie wpływa to w żaden sposób na obnizenie Ph które cały czas oscyluje w granicach 8,5).
Pozdrawiam
Jarek

Autor thymon
Użytkownik
#4 - Posted: 17 Lut 2007 16:14 
Czyli muszę wrócić do pierwszej koncepcji bez tropheusów na które namawiał mnie gość z hurtowni zoo.Takie było pierwsze założenie. Faktycznie Ph jest wysokie i muszę je obniżyć (może spróbuje usunąć korzeń i zobacze jaki to da efekt). Na razie mogę eksperymentować, potem było by to nie wskazane dla mieszkańców. Prosze o dalsze sugestie i dziękuje za wszystkie opinie.

Autor Beliar
Użytkownik
#5 - Posted: 17 Lut 2007 16:17 
A jak wysokie masz PH?
Usunięcie korzenia na pewno nie wpłynie na obnirzenie Ph
Jarek

Autor bernard
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Lut 2007 16:27 
thymon chyba nie bardzo się zrozumieliśmy - wysokie PH to duży atut - o ile masz 8-8,5. Zakładam raczej, że w kranie masz 7-7,5 - a wtedy warto byłoby podnieść (czemu korzeń nie pomoże). Jeśli rzeczywiście PH masz wysokie, to mały korzeń (twardy) nie powinien zaszkodzić
bernard

Autor Beliar
Użytkownik
#7 - Posted: 17 Lut 2007 16:32 
Przepraszam teraz to ja zostałem źle zrozumiany
Napisałem że usunięcie korzenia nie wpłynie na obnirzenie PH;)
Jarek

Autor duch
Użytkownik
#8 - Posted: 17 Lut 2007 16:36 
Witam.
Oprócz spraw na które wczesniej zwrócili uwagę przedmówcy jest jeszcze jedno.PODŁOŻE!!!!!! Jak mają być tam muszlaki to musisz mieć piasek jako podłoże,jeśli te rybki mają mieć zapewnione w miarę dobre warunki.. CYT:"muszlowce wielopręgie lub krótki (jeszcze nie wiem)"
Pozdrawiam-Andrzej.

Autor thymon
Użytkownik
#9 - Posted: 17 Lut 2007 16:57 
Co do Ph to jest wysokie ok 9.5 (dokładnie nie wiem bo kupiłem test o zakresie 4,5 - 9) a korzeń mam twardy jak diabli..... chyba mahoń bo ręczną piłą nie dało go rady uciąć (jeszcze ze starego akwa) a co do podłoża to drobny grys dolomitowy (bardziej piasek niż grys) http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=164728730

Autor Beliar
Użytkownik
#10 - Posted: 17 Lut 2007 17:03 
A jakie masz Ph w kranie?
I czy ten test jest dokładny?
Troche dziwnie wysoka wartość
Jeśli jest rzeczywiscie tak wysokie to nalezy je opuścić do około 8,5
Jarek

Autor duch
Użytkownik
#11 - Posted: 17 Lut 2007 17:11 
Witam.
1-Kolego THYMON proponuję poprosić o popmoc jakiegoś zaprzyjaźnionego akwarystę ,który potrafi wykonać pomiary parametrów wody.
2-jaki wpływ ma twardośc korzenia na ph wody?????,a konkretnie na podwyższenie ph,mozesz mi pokrotce wyjaśnic????
Coś mi się wydaję,że mocno improwizujesz!
Dla muszlaowców ma być piasek,a nie "bardziej piasek"".
Pozdrawiam-Andrzej.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Nowe akwa Czy to się uda......??? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®