Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Trpopheus nie je co zrobić ?

Strona  Strona 1 of 3:  1  2  3  Next »  
Autor krzychu
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Lut 2007 08:02 
W trakcie aklimatyzacji nowych nabytków ndole red jedna samiczka nie zaczeła jeść . Z braku doświadczenia za późno rozpoczołem leczenie i niestety ryba padła . Prócz nie jedzenia nie było żadnych innych niepokojących objawów . Teraz po zmianie dominującego samca ten zdominowany zachowuje się podobnie (nie je ) . Choć sytuacja trwa dopiero dwa dni zaczynam się martwić . Przed dołożeniem nowych ryb nie było takich problemów . Pewnie została zachwiana hierarchia w stadzie . Dziś rano samiec miał cienkie ciągnące się odchody około 2 cm . Co zrobić ? Proszę o radę .

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Lut 2007 08:48 
Napisz cos wiecej jakie jest akwarium?ile masz tam ryb? Jaka jest agresja (czy tylko jeden jest ominantem czt wiecej ryb)? Parametry wody oraz nie karm ryb.

Autor krzychu
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Lut 2007 08:58 
Akwarium niestety 240 l , bez dekoracji 15 ryb w tym 2-3 samce , większej agresji nie ma . Ostatnie badanie wody ph 7,6 gh 13 kh 10 no2 0 no3 30 przed podmianą . Temperatura 26 stopni .

Autor winiar
Użytkownik
#4 - Posted: 18 Lut 2007 09:50 
Parametry gyglądają w miare OK. A czym karmisz? Może tu jest problem?

Marek

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 18 Lut 2007 09:53 
Ryb nie karm.
Wydaje mi sie ze jest problem z agresja.
W jkaim wieku sa rvby?

Autor Alex
Użytkownik
#6 - Posted: 18 Lut 2007 10:10 
Witam
Miałem podobna sytuacje,nie pal na razie swiatła,daj witaminki do wody i oczywiscie nie karm ryb na razie.Podmien 15-20 % wody.Mozesz tez dodac soli niejodowanej,w jakiej dawce to juz poczytasz na forum,polecam bo takich tematow jest wiele.Na pewno to problem z agresja bo u mnie tez sie tak zaczeło.Obserwuj ryby i pisz.

Maciek

Autor trzcinka
Użytkownik
#7 - Posted: 18 Lut 2007 10:29 
czy tylko z agresją-jedna ryba już nie żyje-musisz w dziale chorób-wypełnić dokładnie tabelkę i podać więcej informacji.
Profilaktkę trzeba podjąc jak najszybciej-ale najważniejsze w dalszym postępowaniu jest poznanie żródła takiego stanu rzeczy-czasami robimy jakiś błąd o którym nawet nie mamy pojęcia.Czy zrobiłeś kwarantannę-nowym rybom-i jakona przebiegała.?
Przeanalizuj wszystko od początku-bo wykrycie żródła-to 90% sukcesu w leczeniu.

Autor krzychu
Użytkownik
#8 - Posted: 18 Lut 2007 10:38 - Edytowany przez: krzychu 
Kwarantannę pilotowała Marta . Wszystko wyglądało ok . Karmienie :Spirulina Osi ,Spirulina Tropical ,Sera Flora , Malawi , Hicari Chilid Exel , Sera Granu green , szpinak i parę innych .Filtry i wklady w filtrach: Hagen Power head 402 , Eheim Professjonal 2224 ( 1,5 L grys koralowy , 1,5L substrat pro , 1L biobale . Parametry wody stabilne .
Niestety moje początki z odłowem są ...

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 18 Lut 2007 10:44 - Edytowany przez: admin 
To nie chodzi Krzyslu o odłów, tylko łaczenie ryb. Nigdy nie jesteś w stanie przewidziec, co sie stanie. Dołączyłeś 3 ryby - samice, a mimo, to wg mnie stado nie do końca je zaakceptowało. Ty masz F1, to zupełnie inne ryby w zachowaniu w stosunku do odłowów i w tym moze tkwić problem. Ryby łaczyłes dawno, więć teraz to nie problem w połaczeniu, tylko w czymś w zbiorniku. Ryby połączyłeś 12 stycznia tego roku. Zbyt długi czas minął jak na reminiscencje po połączeniu.

Marta

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 18 Lut 2007 10:47 
Przyglądnij sie relacjom pomiędzy odłowem, a F1, czy masz jakieś obserwacje? Jak zachowuja sie f1 względem odłowów i odwrotnie.

Marta

Autor krzychu
Użytkownik
#11 - Posted: 18 Lut 2007 10:51 - Edytowany przez: krzychu 
Mam sam odłów nie licząc narybku i wiem że problem jest po mojej stronie . Ryby niby są stadem jednak przy karmieniu ten samiec nie podpływa do jedzenia .

Autor krzychu
Użytkownik
#12 - Posted: 18 Lut 2007 10:54 - Edytowany przez: krzychu 
Marto jestem Ci wdzięczny za pomoc i jeśli z mojej wypowiedzi wyczytałaś co innego to przepraszam . Piszę na forum nie na meila bo nie chciałem Was zajmować cały czas swoimi problemami .

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 18 Lut 2007 10:55 
Ale był goniony, tak? Bity, czy tylko przeganiany? Wg mnie poiwnienieś pzestać je w tej chwili karmić. Czy leczyć, to trudne pytanie? Tak naparwdę nie wiemy czy to tylko wynik agresji i związanego z tym stresu, czy juz rozwiniętej choroby?

Jak na razie nie karmiłabym ryb.

Marta

Autor krzychu
Użytkownik
#14 - Posted: 18 Lut 2007 10:56 - Edytowany przez: krzychu 
Przeganiany . Co do stanu to nie ma śladów pobicia jest pięknie wybarwiony jednak te odchody i nie jedzenie .

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 18 Lut 2007 11:00 
Jeżeli nadal bedzie goniony bedzie probem. A czy samiczki szykują sie do tarła?

Marta

Autor krzychu
Użytkownik
#16 - Posted: 18 Lut 2007 11:18 
Jedna inkubuje od paru dni druga chyba .

Autor krzychu
Użytkownik
#17 - Posted: 18 Lut 2007 19:51 
Czy ciągnące białe odchody zawsze świadczą o bloat czy trofy czasem zmieniają śluzuwkę jelit ?

Autor admin
Admin
#18 - Posted: 18 Lut 2007 21:10 
Zwykle świadcza o chorobie, pozostałosci po chorobuie, lub nicieniach.

Marta

Autor krzychu
Użytkownik
#19 - Posted: 18 Lut 2007 21:23 
Ryby nie były leczone . Raczej będe go leczył . Ostatnio czekałem i straciłem rybę , też nie było objawów a potem w jeden dzień ryba przy podłożu i zgon . Co podać metronidazol i bactopur direct ?

Autor admin
Admin
#20 - Posted: 19 Lut 2007 06:02 
Ale jeżeli nadal bedzie agresja to wg mnie to leczenie niewiele pomoze.

Marta

Autor krzychu
Użytkownik
#21 - Posted: 19 Lut 2007 07:06 
Według rady Jarka chciałem dokupić samców ale nie ma . Nie obserwuję dużej agresji , ryby trzymają się razem , trochę ganiają się przy jedzeniu ale dwa dni już nie karmię . Co zrobić ? Ostatnio obserwowałem aż było za późno na leczenie .

Autor admin
Admin
#22 - Posted: 19 Lut 2007 07:28 
Ja uważasz, zę trzeba leczyć to lecz. Ja naprawde nie wiedzę ryb, zbiornika. Opowiadanie na odległość moze być trune.

Marta

Autor krzychu
Użytkownik
#23 - Posted: 19 Lut 2007 09:24 
Czy bez leczenia śluzówka jelit sama się zregeneruje ? A jeśli to początki blout ? Jak zabezpieczyć resztę ryb przed zarażeniem . Mam cztery miesiące ryby i dwie padły może dramatyzuję ale to moja rodzina i chcę zrobić wszystko by to się nie powtórzyło . Jak długo nie podawać jedzenia ?

Autor admin
Admin
#24 - Posted: 19 Lut 2007 09:49 
Jeżeli nie karmisz ryb wtedy nie mnożą się bakterie i wiciowce uszkadzające jelita, albo mnoża sie w mniejszym stopniu. Ponadto ryba nie zużywa energii na trawienie, tylko walkę z chorobą.

Trzeba obnizyć temperaturę wody i podawac witaminy.

Marta

Autor krzychu
Użytkownik
#25 - Posted: 19 Lut 2007 10:24 
Same witaminy czy też sól ? Jak długo nie karmić ? Nie doświetlam sztucznie akwa i codzienne małe podmiany z witaminami . Czy coś jeszcze mogę zrobić ? Witaminy Sery Fischtamine , czy są lepsze ?

Autor admin
Admin
#26 - Posted: 19 Lut 2007 10:34 
Nie karmić mozna nawet 2 tygodnie i dłużej. Wszystko zależy od obserwacji - jak ryba sie zachowuje, czy staje sie bardziej apatyczna, puchnie, ma nadal brzydkie odchody. To podstawa.

Marta

Autor krzychu
Użytkownik
#27 - Posted: 19 Lut 2007 11:04 
A co z solą i podmianami ? Parametry stabilne mogę więc zmniejszyć częstotliwość podmian - a więc i stres . Temperaturę zmienie na 24 stopnie .

Autor admin
Admin
#28 - Posted: 19 Lut 2007 12:05 
Sól - niekoniecznie - jeżeli nie ma ran - raczej tylko 1 łyżka na 100l wody. Podmiany w takich sytuacjach stosują codziennie - max 10% wody.

Marta

Autor krzychu
Użytkownik
#29 - Posted: 20 Lut 2007 15:25 - Edytowany przez: krzychu 
Kolejny dzień nie karmię a na podłożu ze 3 cm śluzówki , czy coś może przyśpieszyć leczenie i ile ono powinno trwać ?

Autor admin
Admin
#30 - Posted: 20 Lut 2007 15:28 
Nie mozna przyspieszyc leczenia, albo decydujesz sie na chemie, albo jesteś cierpliwy.

Marta

Strona  Strona 1 of 3:  1  2  3  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Trpopheus nie je co zrobić ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®