Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Czy to Tarło ???

Autor sebas
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Lut 2007 12:12 
Witam wlaśnie obserwuje moje bemby i widze tarło albo psudo tarło bo nie widze ikry ale cały cykl przebiega normalnie, samica ma widoczne pokladelko, tylko nie moge wypatrzeć ikry!.
Czyrzby u trofów była taka mała?

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Lut 2007 12:23 
Ikra nie jest mala, ale musisz troszke poczekac przy akwarium zeby cos zobaczyc. Tarlo to dlugi, czasami odsc zlozony i bardzo ciekawy proces.
Wiecej cierpliowsci ! :-)

Autor sebas
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Lut 2007 12:33 
Wiem wiem,obserwuje juz ze dwie godziny i wydaje mi sie ze samica ma jeszcze chyba za małe pokladelko bo jak chodowalem malawi to tam samice miały większe.
A zauwazylem je u niej chyba przed wczoraj jak zaczyna być widoczne.
Noi wszystko to odbywa sie dosyć nerwowo, samiec nie pozwala zblizyć sie innym trofom ktore usiłują to zrobić (podpłynąć).
Pozdro.

Autor sebas
Użytkownik
#4 - Posted: 18 Lut 2007 13:17 
Samica chyba ma ikre w pysku :) bo ma powiększone podgardle.
SEBAS.

Autor sebas
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Lut 2007 00:13 
Jest ikra ! :) ciekawe ile.
Pozdro.

Autor duch
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Lut 2007 07:28 
Witam.
Sebas,obym sie mylił,ale zapewne się nie dowiesz.Niestety pierwsze tarła są przeważnie (czyt.prawie zawsze) nie donoszone.
Andrzej.

Autor Alex
Użytkownik
#7 - Posted: 19 Lut 2007 09:08 - Edytowany przez: Alex 
Witam
U mnie samiczka Bemby miała trzy tarła i na jak razie nie donosiła.Za trzecim razem nosiła 8 dni.Gratuluje tarła :) wiem jak to cieszy.
Pozdrawiam

Autor sebas
Użytkownik
#8 - Posted: 19 Lut 2007 11:50 
No nic zobaczymy jak to dalej bedzie,puki co jeszcze nosi.
Pozdro.

Autor sebas
Użytkownik
#9 - Posted: 23 Lut 2007 15:18 
Witam, po jakim czasie wylęgają sie młode z ikry? i jak najłatwiej podejrzeć czy są, moze macie jakiś sposób?
Pozdro.

Autor rufus1
Użytkownik
#10 - Posted: 23 Lut 2007 23:55 
Maluchy pojawiaja sie po ok. 9- 10 dniach (larwy). Po ok. 14 dniach samica moze pobierac pierwszy pokarm. Inkubacja trwa ok. 28-30 dni (temp.26*C)
Wszystko zalezy od czynnikow srodowiskowych w akwarium (min.parametry wody, temperatura).
Czy da rade podejrzec? moi zdaniem nie, ale mozna pewne etapy zaobserwac (domyslajac sie ) po zachowaniu samicy.

Autor sebas
Użytkownik
#11 - Posted: 24 Lut 2007 00:09 
Dzięki.
Pozdro.

Autor sebas
Użytkownik
#12 - Posted: 18 Mar 2007 15:02 
Witam wszystkich, nieodzywałem sie z powodu złośliwości rzeczy natury martwej, i widze ze mam straszne zaległości na forum ale postaram sie to jak najszybciej nadrobić.
I musze wam powiedzieć że samica nadal inkubuje a to trwa już rowne 30 dni,temperatura wody 27'C , a młode są na 100% bo kilka dni temu na moment jedna wypuściła ale po chwili spowrotem ja zabrała.
Wydaje mi sie ze lada dzien powinna je chyba wypościć.
Co o tym myślicie?

POZDRO.

Autor bernard
Użytkownik
#13 - Posted: 18 Mar 2007 15:45 
Okres inkubacji zależy od warunków w akwarium. Zwykle po 1 miesiącu młode opuszczają pysk matki. Jeśli to pierwsze tarło twojej samicy to gratuluję Tobie, a przede wszystkim jej :)
Rzadko się zdarza, aby pierwsze tarło zakończyło się donoszeniem...

Bernard

Autor sebas
Użytkownik
#14 - Posted: 18 Mar 2007 16:34 
Pierwsze tarło , myslałem ze nic z tego nie bedzie ale jednak :))
Pozdro.

Autor sebas
Użytkownik
#15 - Posted: 18 Mar 2007 20:02 
Aha jeszcze jedno : jaka jest szansa ze maluchy po wypuszczeniu nie zostaną zjedzone przez inne trofy?

Autor bernard
Użytkownik
#16 - Posted: 18 Mar 2007 20:37 
to zależy od wielu rzeczy (mniej lub bardziej zidentyfikowanych i opisanych) - poczytaj temat "odławianie samic trofeusa"

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#17 - Posted: 19 Mar 2007 07:31 
to zależy od wielu rzeczy (mniej lub bardziej zidentyfikowanych i opisanych) - poczytaj temat "odławianie samic trofeusa"

Bernard, czy aby na pewno rozwieje to wątpliwości ,,sebas'a'' ? ;o);o) ;o)

A tak, przy okazji to dalej nie wiem jak jest u Leszka (Leszku jak to przeczytasz to daj mi taką szybką odpowiedź;o)):
Leszek ma większe akwarium, więcej ryb, układ płci tropheusów bez znaczenia w stosunku do agresji wobec młodych (chociaż ja kurcze nadal mam wątpliwości) oraz jakieś graty na dnie. I co? Czy oby na pewno jest to receptą...

Ja bym stawiała na to że będzie dobrze. Ale tylko dlatego że Sebas ma Black'i.

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor rufus1
Użytkownik
#18 - Posted: 19 Mar 2007 09:51 
Jezeli sebas urzadzi odpowiednio zbiornik to raczej powinno byc spokojnie.

Z tego co pamietam to on ma o wiele lepsze warunki lokalowe dla ryb niz u ciebie Kasiu i ja tu bym szukal powowdzenia w odchowaniu mlodych w akwarium ogolnym, a nie ze sa to "black'i".

Leszek

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#19 - Posted: 19 Mar 2007 09:56 
Leszku, a jak jest u Ciebie? Czy 400 litrowe akwarium o odpowiedniej powierzchni dna i przybliżonej liczbie tropheusów jest rozwiązaniem? Nie musisz odławiać Samic ? Nie ma agresji?

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor rufus1
Użytkownik
#20 - Posted: 19 Mar 2007 10:20 
Kasiu juz ci pisalem o tym w innym watku.

Nie wiem dlaczego albo skad masz informacje ze one plywaja w 400 litrowym akwarium?
Akwarium w ktorym sa moje Kasangi ma wymiary 150x60x60 cm (akwarium stoi w regale, gdzie jest umieszaczony drugi taki sam zbiornik). Oprocz nich w tym akwarium sa trofeus anectenns - Kongole Kavalla 8 sztuk i to wszystko.

Leszek

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#21 - Posted: 19 Mar 2007 10:39 
Wcale nie odpisałeś ;o(

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#22 - Posted: 19 Mar 2007 10:46 - Edytowany przez: KatarzynaR 
Co do akwarium, to nie mam żadnych informacji ;o) Choć zdawało mi sie że kiedyś pisałeś że masz je w 400-e. było mnie sprostowac już wcześniej. to nawet lepiej bo okazaujęsie ze masz jeszcze lepsze warunki.

To jak jest u Ciebie ta agresja - jest czy jej nie ma?

Musisz odławiać czy nie musisz?

Tak lub Nie mi wystarczy...

Katarzyna

Autor rufus1
Użytkownik
#23 - Posted: 19 Mar 2007 11:15 
Nie ma agresji. Nawet samce nie sa w stosunku do siebie tak bardzo agresywne.
Nie musze odlawiac samic, ale tez nie chce mi sie odlapywac maluszkow jaka ktos potrzebuje. Jak juz musze to jest to wielki stres dla mnie i ryb.

w tej chwili jedna samiczka wypuscila maluszki i czmychaja miedzy otoczakami, pod filtrami. Takie 3-4 cm juz rowno plywaja z doroslym stadem.

co do akwarium. w 400- tce plywaly jak bylo ich nieco mniej i byly nieco mniejsze.

Leszeki

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#24 - Posted: 19 Mar 2007 11:24 
Leszku,
Dziękuję za odpowiedź - jest wystarczająco wyczerpująca.

Pozdrawiam,
Katarzyna

Autor sebas
Użytkownik
#25 - Posted: 19 Mar 2007 11:29 
Witam jeszcze jedno czego sie obawiam to to zeby maluchów filtry nie wciągneły, bo na moje oko to taka rybka przeleci przez koncowke do filtra.
Jak mozecie to napiszcie jakie macie koncowki tzn. jakiej grobości oczka.
Pozdro

Autor fazi64
Użytkownik
#26 - Posted: 19 Mar 2007 11:35 
Witam,
Bylo juz pisane wiele razy - na wloty rur ssacych zakladac nalezy gabki odpowiednich rozmiarow (jako prefiltry). Maluszki beda bezpieczne, a i czestotliwosc czyszczenia wkladow w filtrach drastycznie spadnie (same korzysci jednym slowem).
Pzdr.
Fazi64

Autor sebas
Użytkownik
#27 - Posted: 19 Mar 2007 11:47 
Dzięki, teraz mi sie przypomniało.
Pozdro.

Autor sebas
Użytkownik
#28 - Posted: 19 Mar 2007 19:10 
Witam dzisiaj znow widziałem maluszka ma ok.8-10mm. i jest ciemny prawie czarny, samica skubała glony i jej uciekł, ale zaraz go spowrotem złapała.

Autor sebas
Użytkownik
#29 - Posted: 24 Mar 2007 22:40 
Noi są maluchy:) ale narazie widziałem tylko trzy, moze jest jeszcze jakiś gdzieś.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Czy to Tarło ??? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®