Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

popmocy z miomi trofciam sie coś dzieje

Autor rudmen
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Mar 2007 16:17 
witajcie
mam mały problem z trofeusem bembą.
Zawsze mi sie tarły i i były młode z owych zalotów, a teraz ......
.....NIC...........samice sie trą składają ikre(znacyzc połykają) a na drugi dzień nic nie ma.Od grudnia nie miałem zadnego tarło do wczoraj.Wczoreja mi sie tarły 2 samice i 2 samce a dzisiaj zadna w pysku nic nie ma(NA BANK NIE MA NIC)
Myśle ze jest to spowodowane tym ze w grudniu skończył mi ie schrimp-mix i miesiąc czasu karmiłem spiruliną i innymi rośłinnymi.Po zerobieniu niowego schrimp-mix jakies 1,5 mieisąca temu ryby teraz zaczeły sie ,,TRZEĆ"
Czy jset na to jakieś ANTYiDOTUM

Autor rudmen
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Mar 2007 16:20 
czy jest ANTYiDOTUM i naukowe wytłumaczenie dlaczego te ikre połykają jak nigdy tego eni robiły a dopiero 2-3 razy miały małe????
MAją dopiero około 20 mieisęcy(9samce 10cm a smaice 7-9cm)

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Mar 2007 16:25 
Czy zauwazyles jakas wzmozona agresje miedzy rybami? ew. inne czynniki strsujace ryby (moze np. sa ploszone itp)
Jakie masz inne ryby w akwarium?
sprawdz parametry wody.

Autor rudmen
Użytkownik
#4 - Posted: 18 Mar 2007 20:00 
wszystk ojest OK
Ani agresji nie ma i nigdy nie było naprawde nie wiem ale moze i te nieszczęsne pH moze byc przyczyną

Autor Vepsik
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Mar 2007 06:11 - Edytowany przez: Vepsik 
nieszczęsne pH moze byc przyczyną

To nie możesz go podać ? Specjalnie został przyklejony temat, żeby podawać wszystko przy pytaniu o choroby.

http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=6&topic=831

Autor rudmen
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Mar 2007 21:00 
Ale VEPSIK moje ryby nie są hore a pH wunosi około 7,5(napewno nie mniej) a ja zawszes miałem pH=8 albo większe

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / popmocy z miomi trofciam sie coś dzieje Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®