Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

smierc odzuconego?

Autor tomcom
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Kwi 2007 00:39 
Witam. Mam akwarium 150/50/50 a w nim 17 T.mwerazi (rzekomo) + 1 T.moori. Moori byl w akwarium kiedy wpuszczaolem stadko mwerazi, mial wtedy ok 2cm, mwerazi dorosłe, ok 7cm. Po wpuszczeniu wszystko szło ok. Wszystkie rybki czuły się świetnie. Młodszy braciszek moori zdawał się bawić z kuzynami. Po ok. miesiacu od wpuszczenia mwerazi zaczęły sie "kocic" i kocą się cały czas. Kazda wydaje niewiele, zwykle1-2 sztuki naraz.
Kiedy pierwszy miot dorosl na tyle ze zaczal plywac ze stadem, moori powoli jakby tracil dobry kontakt z reszta. Przez ostatni tydzien zupełnie sie wyalienowal i zaczal wykonywac ruchy, ktore nie wrozyly dobrze (nerwowe plywanie góra-dół, pod prąd itp). Malo jadł. Dzis znalazlem go martwego...
Jest mi bardzo nie w smak bo to byl moj ulubieniec ...nie tylko moj :(
Parametry ok.Reszta trze sie jak glupia, aktualnie mam 5 samic noszących.
Czy stadko mogło "odżucić" odmieńca?
Czy to mogło spowodować stres i w konsekwencji śmierć?
Może macie jakies podobne doświadczenia?
Pozdrawiam
tomek

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 6 Kwi 2007 01:21 
Witam,
T. moori - tajemniczo brzmi - mozesz podac odmiane lub zamiescic zdjecie? (mwerazi zreszta tez).
Pzdr.
Fazi64

Autor duch
Użytkownik
#3 - Posted: 6 Kwi 2007 06:20 
Witam
mwerazi zaczęły sie "kocic" i kocą się cały czas-raczej chyba nosić?
Czy stadko mogło "odżucić" odmieńca?
Czy to mogło spowodować stres i w konsekwencji śmierć?
-wygląda na to,że tak,tropheus to ryba stadna i potrzebuje towarzystwa swojej odmiany,pomimo,że miał towarzystwo innych trofci takie trzymanie go solo,nie mogło się dobrze skończyć.
Nie nazywałbym tej ryby odmieńcem.Eaczej to nie jej wina,że była skazana na samotność?
Andrzej.

Autor Alex
Użytkownik
#4 - Posted: 6 Kwi 2007 09:11 
Witam
Tomcom juz kiedys prosilem Cie o zamieszczenie zdjecia ryb,poniewaz bardzo chcialbym zobaczyc ta odmiane.Koniecznie zamiesc jakiekolwiek zdjecie zeby dalo sie okreslic jakie faktycznie sa to odmiany bo mam duze watpliwosci aby byly to Mwerazi.
Pozdrawiamm

Autor tomcom
Użytkownik
#5 - Posted: 6 Kwi 2007 09:32 
wiem wiem, z tymi zdjeciami... musze tylko przebrnac przez te imageshacki lub podobne. nie jestem rewelacyjny w komputerowe klocki ;)
dzis mam troche czasu, moze sie uda.bede probowal
A mozna zamiescic filmik? mam bardzo fajne (nakrecone aparatem) z tarła moich trofci. naprawde fajnie widac. na jednym jest tez maluch ktorego stracilem (wyglada jakby sie chcial wkrecic na trzeciego ;)
co do trzymania go solo, to tez mialem watpliwosci, na forum poradzono mi ze powinno byc ok. I bylo! Przez dosc dlugi czas (4 miesiace) plywaly zgodnie
dzieki za odzew
pozdrzwiam
tomek

Autor duch
Użytkownik
#6 - Posted: 6 Kwi 2007 10:22 
Witam.
na forum poradzono mi ze powinno byc ok-możesz napisać na jakim forum?Doradzono Ci żę tak można?Czy skoro tak musisz to trzymaj samego?
bylo! Przez dosc dlugi czas (4 miesiace) plywaly zgodnie -nic nie trwa wiecznie,to co jest zrobione nie tak w końcu odbije się czkawką,tylko kurcze dlaczego rybom?
Andrzej.

Autor tomcom
Użytkownik
#7 - Posted: 6 Kwi 2007 11:31 
nie samego duchu, tylko w towarzystwie 17 starszych kuzynów...
oto link do zapytania
http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=3&topic=1049

Autor duch
Użytkownik
#8 - Posted: 6 Kwi 2007 11:50 
nie samego duchu, tylko w towarzystwie 17 starszych kuzynów... - tego co wiem tropheus to ryba stadna i żyje w stadach złożonych z osobników tej samej odmiany.to że byłó w akwa 17 jak to nazywasz "starszych kuzynów" nie zmienia rego,że ta ryba była sama:)
Dzięki za link.Przeczytałem.
Andrzej.

Autor tomcom
Użytkownik
#9 - Posted: 6 Kwi 2007 13:18 
no tak, sama względem swojej odmiany, ale to - według forumowiczów- nie powinno jej przeszkadzać. I faktycznie czuła się z nimi świetnie!
problem zaczął się dopiero kiedy podrosły młode mwerazi i to dokładnie w czasie kiedy zaczęły pływać z resztą stada. Mysle ze to tu lezy problem, a nie w samym fakcie pływania z "wiekszymi kuzynami" innej odmiany...
pozdrawiam
tomek

Autor tomcom
Użytkownik
#10 - Posted: 6 Kwi 2007 13:19 
p.s. pracuje na zdjęciami ;)

Autor Alex
Użytkownik
#11 - Posted: 6 Kwi 2007 18:23 
Ciekawosc naprawde mnie zzera.Jesli to beda naprawde Mwerazi, bede milo zaskoczony.Pracuj,pracuj

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / smierc odzuconego? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®