Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Eretmodus cyanostictus "red fine Moba"

Autor franco103
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Kwi 2007 20:51 
Witam!!!

Mam pytanie i prośbe.... czy ktoś z was posiada może jakieś wiadomości o w/w rybce i jej zdjęcia?

Byłbym bardzo wdzięczny.

Autor franco103
Użytkownik
#2 - Posted: 15 Kwi 2007 08:50 
To, aż tak ciężko w tym temacie.

Nie spodziewałem się. :(

Autor rufus1
Użytkownik
#3 - Posted: 15 Kwi 2007 09:00 
Moim zdaniem problem jest tylko w zdjeciach, bo jezeli chodzi o wiadomosci to raczej beda takie same jak dla pozostalych Eretmodus.
Proponuje sprawdzic jeszcze to czy ta odmiana E. cyanostictus nie wystepuje pod inna "nazwa", bo wiadomo jak to jest z tym nazewnictwem, co importer to rozne nazwy tej samej ryby.
Jak widze znane jest tylko miejsce odlowu/wystepowania.

Autor franco103
Użytkownik
#4 - Posted: 15 Kwi 2007 21:48 
Proponuje sprawdzic jeszcze to czy ta odmiana E. cyanostictus nie wystepuje pod inna "nazwa", bo wiadomo jak to jest z tym nazewnictwem, co importer to rozne nazwy tej samej ryby.

Rufus, a możesz mnie pokierować trochę w która strone iść z tymi poszukiwaniami... bo sam jeszcze nie dam rady...

Pozdrawiam

Autor winiar
Użytkownik
#5 - Posted: 15 Kwi 2007 22:25 
A ja zapytam trochę z innej beczki.
Skąd znasz nazwę Eretmodus cyanostictus "red fine Moba"?

w która strone iść z tymi poszukiwaniami...
Net np google "E.Cyjanosticus moba"
Tu masz informacje o poszukiwamej przez Ciebie rybie:
http://www.cichlidenareal.ru/vid1/tc226.php4?price -tc
Skoro rosyjsnki nie jest zbyt dobrze znany [np dla mnie] porpoonuję tłumacznie przy pomocy: http://babelfish.altavista.com/babelfish/tr

Wpisz w miejsce linku stronę rosyjską i wybierz łumaczenie z Rosyjskiego na... i do dzieła.


Marek

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 15 Kwi 2007 22:42 
Hym!
Wedlug mnie ryby przedstawione na stronie podanej przez Marka sa na pewno Eretmodus cyanostictus, ale nie do konca jestem przekonany ze sa to dwa zdjecia tej samej odmiany.

Leszek

Autor winiar
Użytkownik
#7 - Posted: 16 Kwi 2007 06:26 
No właśnie - internet ... oddzielić ziarna od plew.
franco103
Tak jak mówił Leszek - Na pewno jest to E. Cianosticus z okolic Moba [sugeruje to nazwa]. Pozostała cześć nazwy to hmmmm....??? Nazwa handlowa, aby się dobrze ryba sprzedawała???

Marek

Autor franco103
Użytkownik
#8 - Posted: 16 Kwi 2007 16:47 
Witam!!!

Dziękuje za pomoc Marek, a szukam bo mogę stać się właścicielem tej rybki (w sumie to rybek). W nazwie jest "red" i wg sprzedawcy posiada ona aporo czerwonego koloru na ciele... ale ile w tym prawdy nie potrafie ocenić gdyż brak zdjęć rodziców a maluchy niewiele pokaża...

Pozdrawiam...

Tomek

Autor zytek45
Użytkownik
#9 - Posted: 17 Cze 2007 09:22 
Od kilku dni mam parę dorosłych rybek, pływają z młodymi chipimbi i dopóki nie zbliżą się do ich kryjówek jest spokój, ale nawet gdy chipimbi są przeganiane, to nie jest groźne. Może ktoś podzieli się uwagami o hodowli tych rybek? Jeśli chodzi o "red fine Moba" to jak napisałem, mam dorosłą parę i "red" jest najmniej widoczne u mojej pary.
Pozdrawiam

Autor franco103
Użytkownik
#10 - Posted: 17 Cze 2007 11:13 
Witam!!!

A ja właśnie w sobotę zakupiłem 5 sztuk Eretmodus Cyanosticus Mpimbwe Red Fin, które pływają z także młodymi (ale większymi dubois i chipimbi) i na razie uciekają przed nimi, a budzą ich pełne zaciekawienie. Czekam i obserwuje co z tego wyniknie dalej.

Pozdrawiam.

P.S. Tak jak i zytek z chęcią wysłucham uwag od kogoś kto ma większe doświadczenie w hodowli tych rybek.

Tomek

Autor rufus1
Użytkownik
#11 - Posted: 17 Cze 2007 12:08 
Zachowania Eretmodus cyanostictus sa takie same, niezaleznie od odmiany.
Ja hodowalem 2 odmiany i roznic w zachowaniu nie zaobserwowalem.

Z tego co pamietam cos jest na ich temat w "Artykułach......", do tego sporo bylo mowione na forum na ich temat.

Leszek

Autor franco103
Użytkownik
#12 - Posted: 18 Cze 2007 20:08 
Heh...

I muszę napisać jedno... patrzeć jak te małe eretmodusy już walczą między sobą po zaledwie 3 dniach w nowym akwa... sama przyjemność. I od razu nasuwa sie jedno stwierdzenie... wygląd może niepozorny ale charakterki to one mają, bo już nawet te mniejsze trofcie przed nimi uciekają.

Tomek.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Eretmodus cyanostictus "red fine Moba" Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®