Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Kilka pytan do was!

Autor lizak
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Kwi 2007 07:41 
Od kilku miesięcy odchudzam moją hodowle Tropheusów. Chce w tym momencie na jakis okres 3-4 miesięcy w standartowym akwarium 240l 120cm wpuscic jakies ladne stadko Tropheusów. Mam juz doswiadczenie w tych rybkach bo hoduje je od kilku lat juz ale co mnie zastanawia to jak w niektorych akwariach dziala współpraca miedzy leptasomami,tropheusami,muszlowcami. Zawsze kupowalem dorosle Tropheusy i gdy tylko wrzucilem tam cos innego nie daly im szans do zycia. Czy jak kupie młodzież np. Kasangi w wielkosci 3-4 cm i wtedy dokupie młode leptasomy są wieksze szanse aby ryby te sie zgrały i razem dorosly ?

Kolejne moje pytanie jakie kieruje do was dotyczy importerów ryb.
Otóż sytuacja finansowa zmusila mnie rownież do zakupu F1 lub SZNów. Zastanawia mnie fakt jak ludzie odbierają ryby SZN czy to ryby F1 czy bardziej F0. Sporo ofert widzialem tanich ryb F0 z roznych firm sciagających te rybcie. Czy mozecie mi np. polecic firme Tan-Mal,Aqua-Tech ? Posiadałem juz kilka rybek pochodzenia szanownej pani Marty i byłem z nich zawsze zadowolony i dosc duzo odbiegały od innych ryb ale tak jak pisalem na wstepie sytuacja moja nie pozwala na zakup rybek w Krakowie.

I pytanie do posiadaczy pięknych Kasang i Mpulungu(Kasakalawe).
Przy jakim wieku/wielkosci rybki te zaczynają sie wybarwiac ? Oraz przy jakim wieku ryby zaczynają podchodzic do tarła?

Z powazaniem Tomek

Autor rafi201
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Kwi 2007 09:05 - Edytowany przez: rafi201 
Witam
Co do pierwszej kwesti to raczej wiekszosc forumowiczów zdecydowanie odradzi Ci łączenie trofeusów z Cyprichromis leptosoma ze wzgledu na róznice w preferencjach pokarmowych (chociaz, z tego co sie zorientowalem - niektórzy maja takie polączenia). Ja odradzam...

Pozdrawiam - Rafał

Autor Alex
Użytkownik
#3 - Posted: 22 Kwi 2007 09:29 
Witam
Na tym forum nikt nie poleci Ci firmy Tan-Mal,Aqua-Tech ani zadnej innej bo to forum Panstwa Mierzeńskich i takich rzeczy sie tu nie praktykuje.Firma Tropheus rowniez posiada czesto w ofercie F1 takze rowniez mozesz dokonac zakupu.Co do połaczenia leptosom i tropheusów rowniez odradzam.Z tego co piszesz masz 240 l a to i tak minimalne warunki dla chodowli tych ryb.Jesli jak pisałes jest to okres przejsciowy na pare miesiecy to w porzadku,pozniej jednak zalecam zdecydowanie wieksze akwarium
Pozdrawiam

Autor worton
Użytkownik
#4 - Posted: 22 Kwi 2007 09:35 - Edytowany przez: worton 
Nie zgodze sie z Toba Alex, gdyby wspomniane przez Ciebie firmy wykazywaly taki poziom profesjonalizmu jak Marta i Robert to wydaje mi sie, ze spokojnie moglibysmy je polecic glownie dlatego, ze ich wlasciciele byliby bardzo cenionymi uzytkownikami udzielajacymi sie na tym forum ;]. Poniewaz jednak dyskusja odbiega troche od poczatkowego tematu pozwole sobie na tej wypowiedzi zakonczyc moje swiadomie subiektywne wywody na temat firm, u ktorych mozna kupic ryby ;].

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 22 Kwi 2007 09:42 
Jezeli jest to okres "przejsciowy" to proponuje do tej 240- ki wpuscic male stado trofusow , jezeli to musza byc koniecznie trofeusy i poczekac na ten wiekszy zbiornik.
Co do pozostalych pytan juz sie wypowiedzieli moim poprzednicy.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 22 Kwi 2007 09:50 
Jest taka niepisana zasada na tym forum - rozmawiamy na nim TYLKO I WYŁĄCZNIE O RYBACH I JEZIORZE.

Tematy dotyczące konkurencji, jakości usług u innych oraz cen NIE SĄ NA TYM FORUM PORUSZANE.

Robert

P.S.
Z tego też powodu skasowałem pierwszą wypowiedź wortona.

R

Autor worton
Użytkownik
#7 - Posted: 22 Kwi 2007 09:59 
Slusznie, slusznie - przegialem i przepraszam najmnocniej.
Zaznaczam iz moja wypowiedz byla wylacznie moja subiektywna opinia.

Autor lizak
Użytkownik
#8 - Posted: 22 Kwi 2007 10:27 
Przepraszam jestem tu nowy :D
Mysle ze na taki okres 3-4 miesięcy moglbym wpuscic do takiego akwarium jakies 20 malutkich Tropheusów. Mysle nad Kasangą albo Kasakalawe. Ryby przy 3-4 cm spokojnie by sobie poradzily, a do czasu gdy one podrosną bedzie stało juz drugie Akwarium.

Z leptasom sie juz wycofalem. Czy mozecie mi napisac w jakim okresie/wielkosci zaczna sie wybarwiac kasangi ?
Chodzi mi o odpowiedz na moje ostatnie pytanie.

Pozdrawiam Tomek

Autor rafi201
Użytkownik
#9 - Posted: 22 Kwi 2007 11:14 
Gratulacje :)

Zrobiłeś dobry użytek z naszych porad i poszedłeś w najlepszym kierunku...

Co do wybarwienia kasang to pewnie zaraz odpowie Ci ktoś znajacy zagadnienie z praktyki.

Pozdrawiam - Rafał

Autor rufus1
Użytkownik
#10 - Posted: 22 Kwi 2007 12:11 
Jezeli chodzi o wybarwianie sie trofeusow to zalezy to od kilku czynnikow. Moim zdaniem na ten proces maja wplyw min. zródlo pochodzenia ryb (chodzi o rodzicow i ich cechy wlasciwe dla odmiany), parametry wody w jakich beda hodowane male rybki, pokarm, wielkosc zbiornika oraz oczywiscie jaka jest to odmiana. W przypadku Kasangi jest to proces dosc dlugotrwaly poniewaz jest ona dosc kolorowa i poszczegolne cechy ubarwienia tej odmiany pojawiaja sie stopniowo, a w pozniejszym okresie najbieraja jeszcze wyrazistosci/nasycenia. Kasanga nalezy do odmian gdzie ryba rybie nie rowna, czyli mozna spotkac osobniki o roznym stopniu nasycenia kolorow. Dobrze jest wczesniej zobaczyc rodzicow mlodych ktore zamierza sie nabyc.


Leszek

Autor lizak
Użytkownik
#11 - Posted: 22 Kwi 2007 14:07 
Dziekuje leszek za informacje. Rodziców moich nowych rybek są dzikusy od pani Marty. Rybki plywaja u niego w chyba 450l akwarium. Są pieknie wybarwione i super zadbane. Mysle ze na początek w zbiorniczku 240l tez sobie ladnie podrosną i nasycą sie kolorami.

Mam takie pytanie male odnosnie akwarium (wykorzystam to forum :p)
Mysle nad baniakiem 200x50x50 co myslicie o tych wymiarach ?

Autor rufus1
Użytkownik
#12 - Posted: 22 Kwi 2007 14:13 
Jezeli masz mozliwosc to ja powiekszylbym pow. dna o 10 cm na szerokosci i byloby super.

Autor lizak
Użytkownik
#13 - Posted: 22 Kwi 2007 14:31 
czyli wysokosc 50 a szerokosc 60 ?

Autor rufus1
Użytkownik
#14 - Posted: 22 Kwi 2007 16:39 
Dokladnie tak :-).
No chyba ze mozesz jeszcze dodac w gore 10 to bedzie rewelacja! ;-)

Autor lizak
Użytkownik
#15 - Posted: 22 Kwi 2007 18:16 
Ok dziekuje za porady. Temat mozna zamknąc:D

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 22 Kwi 2007 19:46 
Zamykam więc.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Kilka pytan do was! Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®