Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Towarzystwo dla mlodych Tropheusów

Autor lizak
Użytkownik
#1 - Posted: 26 Kwi 2007 14:49 
Witam wszystkich serdecznie ;)
Mam pytanie dotyczace trzymania Tropheusów z muszlowcami.
Tymczasowo w akwarium 240l 120cm dlugosci bedzie plywalo jakies 15-20 malych kasang w wielkosci 2-3cm tylko. Chcialbym sie zapytac czy mozna w ogole trzymac muszlaki z tropheusami oraz czy w zbiorniku jaki zamierzam kupic za 2-3 miesiace czyli 200x50x50 moge trzymac muszlaki z podrosnietym stadem Kasang i pozniej bulupointa ?
Czy są jakies uwagi do takiego laczeni 2 gatunkow ?

Autor duch
Użytkownik
#2 - Posted: 26 Kwi 2007 19:23 
Czy są jakies uwagi do takiego laczeni 2 gatunkow ?-a może spróbujemy razem odpowiadać na twoje pytania?Na początek napisz czego dowiedziałeś się na temat ryb,które zamierzasz trzymać?
Andrzej

Autor winiar
Użytkownik
#3 - Posted: 27 Kwi 2007 08:53 
Hm... Nie jest zalecane trzymanie ryb typowo roślnożernych z przedsawicielami diety mięsnej. Nie wyjdzie to obu gatunkom na zdrowie. To mniej więcej tak jakbyś miał krowy i psy w jednym "obejściu". Jako że krowy są typowymi roślinożercami będa skubały trawę a pies... hm nie będzie zadowolony z takiego obrotu rzeczy. Jak dasz psu jeść to krowy będą pościć...
Trochę obrazowo ale myślę, że przejrzyście.

Wątek był już wielkorotnie poruszany na forum - zapraszam do archiwum.
Co do Twojego baniaczka 200x 50x50 - masz ogromne pole do popisu....


Pozdrawiam

Marek

Autor lizak
Użytkownik
#4 - Posted: 27 Kwi 2007 11:39 
Widzialem juz na sporo fotografiach muszlowce z tropheusami. Muszlowce ktore ja kupilem karmione byly pokarmami roslinnymi i zadnych problemow nie bylo zreszta ciagle sie rozmnazaly. Wydaje mi sie ze jak ryba juz od mlodosci jest trzymana na pokarmie roslinnym nie bedzie problemow. a diete sie troche pozmienia moze np. jakies dodatkowe miesne pokarmy

Autor Vepsik
Użytkownik
#5 - Posted: 27 Kwi 2007 12:33 
a diete sie troche pozmienia moze np. jakies dodatkowe miesne pokarmy
A jak namówisz trofy, żeby nie jadły mięsa? Swoją drogą pomysł ducha był bardzo dobry ale niestety winiar go troszkę przekierował na "złą" stronę mocy... :P

Autor winiar
Użytkownik
#6 - Posted: 27 Kwi 2007 14:10 
Jak do tej pory Lizak nie odpowiedział na zadane przez Ducha pytanie.... A szkoda. Nadal czekamy ;-)

Skoro Lizak milczał, to pewnie szukał w necie i znalazł to co chciał znależć a nie to piszą osoby ktore sa po przejściach.
To jego zbiornik i jego decyzja o składzie. Tą którą chce założyć ja mu odradzam. Ale z tonu wypowiedzi widać co będzie....

marek

Autor tasma
Użytkownik
#7 - Posted: 27 Kwi 2007 14:19 
Kiedys Fazi obiecal napisac artykul o tym dlaczego nie nalezy hodowac muszlowcow z tropheusami. Pewnie cos o tym wie.
Masz Marku racje. Albo powiecie co chce uslyszec, albo zrobie po swojemu ...

Przemek

Autor trzcinka
Użytkownik
#8 - Posted: 27 Kwi 2007 14:55 
Musicie jenak przyznać że wielu z nas myślało o takim połączeniu-korcące to jest-nas ogranicza rozsądek-i wiedza zdobyta-
Nie dziwię się że takie pomysły co i rusz sie pojawiają-no bo jak patrzeć na baniak-to tak ładnie by było-na piaseczku -wiecznie zestresowane-broniące swoich rewirów muszlowce-i w toni wszędobylskie trofciaki-wyjadające mięsko w postaci małych muszlaków i karm mięsnych im podawanych.
Ładnie jest-jak ktoś lubi mięć-bombę zegarową z opóżnionym zapłone w domu.

Ale nie dziwię sie ,nie dziwię-mnie to tak korciło,że postawiłam obok trofciarni
szyba do szyby-2 akwa-i tam będą muszlaki.

Uważam że takie połączenia-choć niewskazane-są możliwe-prowadzone przez bardzo doświadczonych akwarystów-i myślę -robione w określonym celu pewnych -obserwacji i wniosków.I z założenia że właśnie w tym celu są robione.Dlatego na niektórych zdjęciach widać faktycznie te dwa gatunki-razem-No ale zdjęcia sa bez podpisów-i z nich trudno wywnioskować-jak się to sąsiedztwo-na dłuższą meteę ułożyło-i czym się skończyło.


A czekamy dalej na odpowiedzi-duch-zadał Ci pytanie

Autor winiar
Użytkownik
#9 - Posted: 27 Kwi 2007 15:15 
trzcinka
Musicie jenak przyznać że wielu z nas myślało o takim połączeniu
Wielu miało i zrezygnowało bo były problemy ... Ja mam jednego J.Dickfeldi bo go niezauważyłem jak wyaławiałem "starter" ze zbionika dla Trophusów. Jest połowę niejszy niz jego bracia w zbiorniku z mięsożerna tanganiką...

Uważam że takie połączenia-choć niewskazane-są możliwe-prowadzone przez bardzo doświadczonych akwarystów-
Oni wiedzą, że nie warto. Bo to walka o przetwarnie a nie przyjemność. Poza tym co znaczy doświadczony akwarysta? ma ryby od "X" lat i wie co z czym łaczyć.

Ja nie bede sie wypowiadał w temacie miesożeców i roślinożerców - uważam ze to bezcelowe. Trudo no kogoś przekonsć skoro widział wiele zdjęc zbiorników z mieszaną obsadą. Tu wiedza jest ważna a nie zdjęcia!
To tak jak z piekną kobietą - jest śliczna, ideał... dopóki się nie odezwie. I... czar pryska.

Tak jak napisałem wcześniej - Czekam na informacje od Lizaka na temat tyb, które chce połączyć.

Marek

Autor Sendog
Użytkownik
#10 - Posted: 27 Kwi 2007 15:28 
Chodzi nie tylko o odżywianie. Towarzystwo tropheusa jest niedobre dla muszlowców pod względem wpływu tropheusów na ich zachowanie. Mowa przede wszystkim o małych gatunkach, które mogą być terroryzowane przez tropheusy. Więc to nie tropheus jest tu ofiarą tylko muszlowiec.

Autor lizak
Użytkownik
#11 - Posted: 30 Kwi 2007 08:51 
Jupp przepraszam ze mnie nie bylo. Zmienilem troche obsade. Bo problemem nie było odzywianie lecz skubanie moich malych bemb. Podawałem muszlowcom spiruline i granulki i normalnie zajadaly. Tyle ze od przedwczoraj plywa 11 pieknych bemb z ladniutkim czerwonawym pasem i gonią te muszlaki. Wlasnie zabieram sie za przekładanie rybek do innego zbiorniczka (chodzi mi o muszlaki). Pozdrawiam

Autor duch
Użytkownik
#12 - Posted: 30 Kwi 2007 21:06 
Wydaje mi się,że reagujesz zbyt nerwowo.Muszlaki to zadziory i dają sobie radę nawet z dorosłymi trofciami.Nie odławiałbym.
Bo problemem nie było odzywianie lecz skubanie moich malych bemb. Podawałem muszlowcom spiruline i granulki i normalnie zajadaly-masz całkowitą rację ,odżywianie nie jest żadnym problemem,będą jadły spirulinke.Poszedłbym dalej i zacząłbym karmić kilka razy dziennie mrożonkami mięsnymi,trofcie napewno będa chetnie je jadły.
Andrzej

Autor bernard
Użytkownik
#13 - Posted: 30 Kwi 2007 21:14 
Andrzej, prawie Ci uwierzyłem :)))

Bernard

Autor duch
Użytkownik
#14 - Posted: 30 Kwi 2007 22:22 
Andrzej, prawie Ci uwierzyłem :))) -:)))))
CYTUJĘ:
winiar-Hm... Nie jest zalecane trzymanie ryb typowo roślnożernych z przedsawicielami diety mięsnej. Nie wyjdzie to obu gatunkom na zdrowie. To mniej więcej tak jakbyś miał krowy i psy w jednym "obejściu". Jako że krowy są typowymi roślinożercami będa skubały trawę a pies... hm nie będzie zadowolony z takiego obrotu rzeczy. Jak dasz psu jeść to krowy będą pościć...
Trochę obrazowo ale myślę, że przejrzyście.

vepsikA jak namówisz trofy, żeby nie jadły mięsa?
tasma-Kiedys Fazi obiecal napisac artykul o tym dlaczego nie nalezy hodowac muszlowcow z tropheusami. Pewnie cos o tym wie.
Masz Marku racje. Albo powiecie co chce uslyszec, albo zrobie po swojemu ...

i tak można dalej po kolei cytować ze wszystkich postów a LIZAK na to:Zmienilem troche obsade. Bo problemem nie było odzywianie lecz skubanie moich malych bemb. Podawałem muszlowcom spiruline i granulki i normalnie zajadaly
a co?niech sobie w końcu poczyta to co mu pasuje:))))))))))))
Andrzej.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Towarzystwo dla mlodych Tropheusów Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®