Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Pierwsza inkubująca bemba

Autor rusiu
Użytkownik
#1 - Posted: 26 Kwi 2007 18:45 
Witam!
Wlasnie zobaczyłem, ze jedna z moich samic tropheus bemba inkubuje. To mój pierwszy raz z trofeusami, przedtem miałem pyszczaki mbuna z malawi. Mam więc kilka pytań:
1. Jak długo będzie trwać inkubowanie ikry
2. Czy inkubującą samicę należy odłowić przed wypuszczeniem narybku?
3. Czy może samicę należy odłowić teraz, inne ryby nie będą jej męczyć?

Mam stado 12 sztuk bemba i nic więcej w akwa 200l. Nie ma tam rot skalnych, z jednej strony jest trochę nurzańca, ale nie są to jakieś szczególnie bujne zarośla...
Pozdrawiam i proszę o rady

Autor duch
Użytkownik
#2 - Posted: 26 Kwi 2007 19:27 
Witam.
Widzę,że Ty nie masz zamiaru niczego sam znależć tylko rzucasz hasło i sam czekasz na manne z nieba:).Na tym forum było mnóstwo dyskusji na ten temat i znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie sowje pytanka.A przy okazji dowiesz się jeszcze wielu innych ciekawych rzeczy.
Andrzej.

Autor rusiu
Użytkownik
#3 - Posted: 26 Kwi 2007 21:11 
Szukalem, moze nieco nieudolnie, ale szukałem.
Mysle, ze dla czlowieka ktory to wiele razy przerabial, i lubi pisac na forum, udzielenie mi odpowiedzi jest o niebo przyjemniejsze i mniej klopotliwe, niz dla laika przekopywanie sie przez gigabajty tekstu...
Choc moze sie myle...

Autor bernard
Użytkownik
#4 - Posted: 26 Kwi 2007 21:24 
zobacz np. temat "odławianie samic trofeusów" lub wiele innych, które pozwolą Ci pogłębić temat

Wg mnie nie ma potrzeby odławiać samicy, która w czasie inkubacji zwykle nie jest bardzie narażona na agresję ze strony innych, niż poza okresem inkubacji. Jeśli więc nie jest to jakaś słaba samica (a pewnie nie - bo nie miałaby ochoty na tarło) to nie musisz jej odławiać, ani teraz, ani tuz przed wypuszczeniem młodych. Dobrze byłoby natomiast umieścić w akwarium choć kilka małych kamyków (np. ułożyć z nich mały kopiec), aby młode czuły się bezpieczne i nie zostały przypadkowo zabite.

Inkubacja zwykle trwa ok 4 tygodni, choć na jej długość ma wpływ kilka czynników

Pozdrawiam
Bernard

Autor rusiu
Użytkownik
#5 - Posted: 26 Kwi 2007 21:39 
Dzieki, jak bedzie spokój, nie beda sie bily, to nie bede odlawal. a zreszta sie zastanowie - jeszcze jest czas

Autor duch
Użytkownik
#6 - Posted: 27 Kwi 2007 07:53 
Szukalem, moze nieco nieudolnie, ale szukałem.-moim skromnym zdaniem nie jest problemem znalezienie tych informacji,trzeba tylko solidnie przysiąść do czytania
Mysle, ze dla czlowieka ktory to wiele razy przerabial, i lubi pisac na forum, udzielenie mi odpowiedzi jest o niebo przyjemniejsze i mniej klopotliwe, niz dla laika przekopywanie sie przez gigabajty tekstu... -po częśći masz racje,ale pisanie odpowiedzi na te same pytania co jakiś czas jest moim zdaniem bezsensowne,a jeżeli pytający wykaże odrobine inicjatywy to przy okazji szukania odpowiedzi na jedno pytanie ,dowie sie jeszcze wielu innych ciekawych rzeczy.Wydaję sie ,że warto samemu poszukać.
po krótce postaram sie odpowiedzieć na Twoje pytanka:)
Wlasnie zobaczyłem, ze jedna z moich samic tropheus bemba inkubu-zwykle pierwsze tarła nie są donaszane,ale czasmi to sie udaje,wiec powinieneś czekać cierpliwie na rozwój sytuacji
1. Jak długo będzie trwać inkubowanie ikry -okres inkubacji według róznych zródeł trwa od ok24-do trzydziestu kilku dni,w zależności od wielu czynników.Temperatury,doświadczenia samicy,odsady,stresu itp,itd...
Czy inkubującą samicę należy odłowić przed wypuszczeniem narybku?-tutaj jest tyle opinni ilu uzytkowników,każdy robi jak uważa.Ja zawsze odławiałem samice z prostych powodów.U mnie w akwa nie ma żadnych kryjówek dla młodych.Trzy kamienie,piasek i to wszystko.
i]. Czy może samicę należy odłowić teraz, inne ryby nie będą jej męczyć? [/i]-zdecydowanie nie polecam tego rozwiązania,zbyt duży stres dla samicy odłowienie jej na cały okres inkubacji.
Masz młodziutkie ryby i powinieneś sie skupić teraz nad zapewnienieniem im jak najlepszych warunkow a przyjdzie czas na maluchy,ryby muszą dorosnąc,nauczyć się nosić,a to jest proces dosc długotrwały,chociaż u bemb chyba najkrótszy ze wszystkich trofci.
Andrzej.

Autor MORAWA
Użytkownik
#7 - Posted: 5 Maj 2007 10:22 
MAM JEDNO PYTANIE CZY AKWA 300L MOGę TRZYMA TRPHEUSY Z PYSZCZAKAMI?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#8 - Posted: 5 Maj 2007 10:42 
Wystarczy że wpuścisz tam tropheusy i już będziesz miał pyszczaki;-)
Natomiast jeśli myślałeś o łączeniu biotopów typu Malwai i Tanganika to napewno czytałeś jakie są na ten temat opinie i tutaj niczego nowego nikt Ci nie napisze. Zdecyduj się albo tropheusy albo coś innego.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor rusiu
Użytkownik
#9 - Posted: 5 Maj 2007 11:22 
Jestem początkującym tanganikowcem, wczesiej mialem malawi. Te rybki mają zupełnie inne zwyczaje i strukturę społeczną - nie radzę łączyć. A ponadto mieszanie biotopów to nieporozumienie. Cały urok akwarium biotopowego polega na jego integralności, to ma być kawałek prawdziwego świata w Twoim domu. Jak namieszasz - będziesz mieć poprostu akwa z rybkami a nie piękny kawałek tanganiki czy malawi we wlasnym domowym kąciku. Ja mam obecnie 2 biotopy w domu i cieszę się jak oglądam np Amazonkę w Discovery czy innym takim i widzę podobienstwo miedzy moim akwa a tym co w TV

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Pierwsza inkubująca bemba Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®