Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Jak wygląda maleńka Ilanga ?

Autor trzcinka
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Lip 2007 22:34 
Czy macie może fotki jedno lub kilku dniowej Ilangi Yellow Real.
Lub możecie mi opisac jej kolor.Bo moje Bulu Pointy-są czarne jak smoła-potem dopiero pojawiają sie jasno mleczne plamy które sie wybarwiają w czerwone.
Pojawiła się maleńka rybka-mniejsza niż Bulu-1 dniowe-i jest w kolorze jak Tanganikodus.Czy to może być Ilanga.Już nie wiem co mam myśleć-bo nie widziałam inkubującej Ilangi .Za to było dziwne noszenie samicy Tanganikodusa-która nie przekazała mlodych samcowi-nosiła 4 tygodnie,i wypóściła ryby w skałkach-2 tyg temu.Rzuciły sie na nie trofcie,a ja rzuciłam sie wrzucać do akwa w to miejsce wiecej muszli i kamyków.No i uchowała się 1 rybka-którą przez tą owalną szybą trudno siębyło dopatrzec.Ale wiedziałam że tam jest.
Eczoraj sprzątałam -i wypłynęła z tamtąd-Myślałam że padnę-jak zobaczyłam tego białego trofcia-zamiast spodziewanego tanganikoduska.
Co się dzieje.
cz\Czy mogłam nie zauważyć że inkubowała jakaś Ilanga-i wypuściła tam tez 1 rybkę-lub 1 rybka przeżyła.A ten mały tanganikodus nie przeżył.
Czy może tanganikodus -jakims trafem nosił ikrę trofci-i ale przecież to niemożliwe.
Ta mała zupełnie inaczej zachowuje sie niż inne trofcie-które kryją się w liściach.A ona siedzi cały czas pod muszelką.Nie wiem co mam o tym myśleć.
Pewnie jest to jednak mała ilanga-no ale jak?


Ona w rzeczywistości jest prawie przezroczysta i jaśniejsza

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 12 Lip 2007 00:09 
Widze Beato ze nikt nie odpowiedzial na Twoje pytanie, wiec moze ja zabiore glos w tym temacie.
Patrzac na tego slicznego maluszka, czyli na jego dosc jasny tulow, ilosc cieniutkich paseczkow na tulowiu, ktore sa rowne i "biegna" od grzbietu do brzuszka wydaje mi sie ze jest to mloda Ilanga. Taki uklad paseczkow jest charakterystyczny dla form poludniowych (min. Ilanga). Formy polnocne ("black"), czyli np. bulu point maja tulow ciemny, prawie czarny, ich paseczki sa szersze oraz nie biegna tak rowno jak u narybku form poludniowych. dotakowo mozna zauwazyc u narybku form polnocnych laczenie sie (sa styczne) tych psaeczkow w kilku miejscach, co u form poludniowych jest raczej sporadyczne.

Przyklad ubarwienia narybku formy poludniowej (poszczegolne odmiany roznia sie kolorystyka, ale te paseczki, ich uklad jest zawsze taki sam):
http://tropheus.com.pl/galeria/displayimage.php?al bum=lastup&cat=0&pos=11

Leszek

Autor trzcinka
Użytkownik
#3 - Posted: 12 Lip 2007 01:09 
Bardzo dziękuję
Normalnie przez kilka godzin po tym jak zobaczyłam rybenkę-siedziałam z aparatem przy szybie i próbowałam robic zdjęcia-by ją lepiej obejrzeć.W pierwszym momencie-spodziewając sie tam tanganicoduska-a widząc rybkę w jego kolorze-a kształtu trofeusa.Nie widząc uprzednio ani jednej inkubującej ilangi-myśli moje były zaiście schizofreniczne-tym bardziej że samiczka tanganikodusa dziwnie inkubowała.
Normalnie nawet myślałam że odbyło sie jakieś międzygatunkowe skojarzenie,-no ale moja wiedza-i wręcz kazuistyka takiej możliwości-mocno mnie zdezorientowała. chyba jestem zmęczona-jednak a najprostrze rozwiązania są najwłaściwsze.Po prostu Ilanga musiała inkubować-może tylko tą 1 rybkę,dlatego nie zauważyłam by jakaś samiczka nie jadła,czy chowała się..Póki co to śmiac mi sie chce z tego co myślałam,i w ogóle że coś podobnego wymyśliłam.Ale chyba udziela mi się ogóla atmosfera irracjonalno-konfabulacyjo-szpiegowska-i paranoiczne informacje-które chcąc nie chcąc-dochodą do mojej mózgownicy falami eteru.
No i dosć tego.--Teraz mam mocne dowody-że to maleńka Ilanga jest ,dzięki Leszku.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Jak wygląda maleńka Ilanga ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®