Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

tropheusy & muszlowce

Autor michu
Użytkownik
#1 - Posted: 19 Lip 2007 08:37 
Witam mam pytanie czy mozna do akwa 375 l w ktorym zyje 18 tropheusów wpuscic muszlowce ?

Autor Sendog
Użytkownik
#2 - Posted: 19 Lip 2007 08:50 
Nie wpuścić :)

Autor duch
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Lip 2007 10:18 
Witam mam pytanie czy mozna do akwa 375 l w ktorym zyje 18 tropheusów wpuscic muszlowce ?-jak napisał SendogNie wpuścić :)
-i dodałby od siebie tylko jedno-POCZYTAĆ!!! o wymaganiach pokarmowych trofci i muszlowców!
Andrzej.

Autor michu
Użytkownik
#4 - Posted: 19 Lip 2007 13:15 
Powiem szczerze widziałem u znajomego w akwa taki układ i to sie sprawdzało zrobił muszlowca mały kacik w duzym basenie i karmił je cyklopem ktory dla trofci jest zbyt mały (szczegulnie tych dorosłych ) przy okazji podjadały ze stołu trofci i były naprawde piekne i zadbane. Oczywiscie nikogo nie mam zamiaru tutaj przekonywac ze jest to słuszne ale jak widac moze funkcjonowac i to całkiem niezle.
pozdrawiam

Autor duch
Użytkownik
#5 - Posted: 19 Lip 2007 13:33 
Oczywiscie nikogo nie mam zamiaru tutaj przekonywac ze jest to słuszne ale jak widac moze funkcjonowac i to całkiem niezle. -pewnie wiesz lepiej,jak u znajomego tak było to po pytasz na foprum?Pytaj znajomego:):)Tutaj raczej nie znajdziesz poklasku!
Andrzej.

Autor michu
Użytkownik
#6 - Posted: 19 Lip 2007 14:19 
" Drogi " Duchu nie szukam poklasku tylko zadałem pytanie ( to chyba nie jest tutaj zabronione ?) moze ktos sie spotkał juz z czyms takim i mogłby zabrac głos w tej sprawie i tyle. Ja rozwniez uwazam ze ryb z tanganiki miesoz z roslinoz nie powinno sie mieszczc ale zycie swoje a teoria swoje w akwarystyce tak jak w wielu dziedzinach zycia wszystko sie zmienia i nie wiadomo co sie jeszcze wydazy.

Autor timus
Użytkownik
#7 - Posted: 19 Lip 2007 14:37 
w akwarystyce tak jak w wielu dziedzinach zycia wszystko sie zmienia i nie wiadomo co sie jeszcze wydazy.

Nie sądzę żeby w czasie trwania ludzkiego życia (zbyt krótki okres) zmieniły się preferencje pokarmowe danego gatunku ryb. Niestety nikt z nas nie poprze łączenia dwóch gatunków o skrajnych preferencjach pokarmowych. My traktujemy nieco poważniej nasze hobby. Nie kręci nas upychanie różnych gatunków w jednym zbiorniku. Chcemy i staramy sie obserwować ryby w warunkach zgodnymi z ich wymogami. I tak szkodzimy im zamykając w szklanych "klatkach" Nie dokładajmy im cierpień z niewłaściwym menuu.

Marcin.T <')))><

Autor duch
Użytkownik
#8 - Posted: 19 Lip 2007 16:44 
Ja rozwniez uwazam ze ryb z tanganiki miesoz z roslinoz nie powinno sie mieszczc -sam sobie zaprzeczasz,tak uważasz,a pytasz czy może akurat by się dało:):):)Widzisz tutaj jakiś sens?A reszta-tak jak napisał TIMUS.
Pozdrawiam.

Autor sue
Użytkownik
#9 - Posted: 19 Lip 2007 17:00 
Michu - znam członka PT, który sprawdził "na własnej i rybiej skórze" takie połączenie. Z tego co wiem, planuje szczegolowo opisac to zagadnienie w artykule, ktory ma ukazac sie w nastepnym numerze Tanganika Magazyn :) Zachecam do przyszlej lektury...

Polaczenia trofeusow i muszlowcow nie polecam!
Nie zamierzam sie jednak oburzac ;) poniewaz jestem swiadoma, ze nie jestes pierwszy i pewnie nie ostatni, ktory sie nad tym zastanawia ;)

Pozdrawiam
Magda

Autor tooold
Użytkownik
#10 - Posted: 19 Lip 2007 20:35 
Witam mam pytanie czy mozna do akwa 375 l w ktorym zyje 18 tropheusów wpuscic muszlowce ?

moim zdaniem wpuścić można , najpierw tylko trzeba podnieść pokrywę akwarium inaczej wylądują na podłodze ;-)

Autor Sendog
Użytkownik
#11 - Posted: 19 Lip 2007 21:31 
Hahhaha
Jurek po swojemu :)

Muszlowce będa bardzo niepkojone przez dorosłe stado tropheusów zwłaszca w okresie tarła ale też moga byc stale atakowane przez bardzo wojownicze samce. trzymałem młode tropheusy do około 4 cm z muszlowcami i to był układ szczęsliwy o tyle że akwaium było mocno zaglonione i maluchy rosły jak na drożdzach ale pokarm podawany był dla muszlowców no może poza spiruliną. jak podrosły przeniosłem je do innego akwarium. Dorosły tropheus potrafi byc bardzo niemiłym towarzystwem dla wiecznie zestresowanego tym towarzystwem muszlowca.


To taka dobra rada . zrobisz jak uważasz

Pozdr Krzysiek

Autor michu
Użytkownik
#12 - Posted: 20 Lip 2007 08:48 
Witam zle odczytaliscie moje pytanie zadane było "czy mozna wpuscicz" i
po waszych odpowiedzi mniej lub bardziej konstruktywnych juz wiem ze nie. Ale bardziej chodziło mi w tym watku o doswiadczenia innych hodowcow z tym zwiazanych i dlatego siegne po nastepny numer Tanganiki zgodnie z zaleceniami sue.
pozdrawiam

Autor Sendog
Użytkownik
#13 - Posted: 20 Lip 2007 08:57 
mam wrażenie że oczekiwałeś odpowiedzi:" tak możesz wpuścić zobaczymy co sie stanie, ale chyba nie powinno być źle. najwyżej za jakiś czas pozbędziesz sie tropheusów albo muszlowców".

Pozdrawiam Krzysiek

Autor fazi64
Użytkownik
#14 - Posted: 20 Lip 2007 10:01 - Edytowany przez: fazi64 
znam członka PT, który sprawdził "na własnej i rybiej skórze

Witam,
Jako, ze to chyba o mnie - wiec musze sie odezwac:
michu - nie ma sensu laczyc muszlowcow z trofciami. Nie wierz w to co slyszysz od innych (bo albo sami nie trzymaja zbyt dlugo tych ryb ze soba, albo po prostu niezbyt dokladnie obserwuja swoje akwaria i ich mieszkancow).
Zapewniam Cie, ze muszlowce beda sie czuly o wiele lepiej w duzo mniejszym zbiorniku, ale "solo", a wygospodarowanie miejsca na takie "szkielko" dla kogos kto bardzo chce je miec, nie powinno stwarzac wielu problemow.
Pzdr.
Fazi64

Autor michu
Użytkownik
#15 - Posted: 20 Lip 2007 10:40 
Tak Sendog czytasz w moich myslach własnie tego oczekiwałem a tak powaznie na małe szkiełko w przyszłosci pewnie znajde mniejsce.
pozdrawiam

Autor duch
Użytkownik
#16 - Posted: 20 Lip 2007 12:09 
" Drogi " Duchu nie szukam poklasku tylko zadałem pytanie
Tak Sendog czytasz w moich myslach własnie tego oczekiwałem
Może i ja jestem marudny:):),ale staram sie czytać dokładnie każdy temat i nie bardzo to mi się trzyma kupy:):):)
Andrzej

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / tropheusy & muszlowce Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®