Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Chipimbi - czy to możliwe?

Autor zytek45
Użytkownik
#1 - Posted: 21 Lip 2007 01:29 
Miałem harem tr. chipimbi, kilkakrotnie było tarło (w ogólnym), maluchy miały się b. dobrze. Nadszedł czas sprzedania haremu - kupujący widział maluchy z dwu ostatnich tareł pływające wśród dorosłych. U niego do tych chipimbi dokupił ikole i teraz jest problem. Chipimbi miały tarło i podobnie jak u mnie, nie wyławialiśmy samicy. Było 6 maluchów i po kilku dniach zostały dwa - czy pozostałe zjadły ikole, czy chipimbi?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#2 - Posted: 21 Lip 2007 08:44 
Mogły je raczej zabić a nie zjeść tak samo ikole jak i chipimbi. Być może miałeś więcej kryjówek przystosowanych dla narybku niż kolejny właściciel. Problem o którym piszesz dotyczy tylko zabijania maluchów??? bo trofeusy to nie są ryby haremowe a piszesz że był to harem czyli domyślam się 3-4 sztuki.

Pozdrawiam
Łukasz

Autor zytek45
Użytkownik
#3 - Posted: 21 Lip 2007 09:39 
Chipimbi, z tego co wiem, to wlaśnie ryby haremowe - piszę, że zjadły, bo nowy właściciel twierdzi, ze nie ma padniętych maluchów. Nie wiem, czy np. odsuwał kamienie - ale masz rację, że u mnie jest więcej różnych szczelin.
Pozdrawiam

Autor duch
Użytkownik
#4 - Posted: 21 Lip 2007 12:13 
Witam.
Nie ma reguł jedne stada jedzą albo zabijają młode(stada lub pojedyńcze osobniki),inne są przyzwyczajone do widoku młodych i tak nie robią.Oczywiście dużo zależy od ilości kryjówek,opieki samicy itp.
Zainteresowało mnie stwierdzenie
Chipimbi, z tego co wiem, to wlaśnie ryby haremowe -??????,możesz troszkę rozszerzyć ??
Andrzej.

Autor zytek45
Użytkownik
#5 - Posted: 21 Lip 2007 12:27 
Z tego co mogłem wyczytać, to ja rozumiem np. 2 samce + 7-8 samic. Oczywiście "harem" kojarzy się z jednym samcem i wieloma samicami, no ale ja to tak właśnie odbieram.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#6 - Posted: 21 Lip 2007 12:29 - Edytowany przez: rambowskixx 
Chipimbi, z tego co wiem, to wlaśnie ryby haremowe

Ja jeszcze nie słyszałem takiej teorii ale jak widać człowiek uczy się całe życie;-) W takim razie np. moliro to też ryby haremowe???

piszę, że zjadły, bo nowy właściciel twierdzi, ze nie ma padniętych maluchów

To niech dobrze przeszuka dekoracje bo może maluchy żyją albo gorsza wersja leżą martwe gdzieś pod kamieniami.

Z tego co mogłem wyczytać, to ja rozumiem np. 2 samce + 7-8 samic.

Każdy trofeus to ryba stadna żyjąca w dużych grupach a dorosłe 10 sztuk w powiedzmy 300 litrach to prawie na pewno wcześniej czy później będzie problem. Ja też kiedyś byłem przekonany że da się utrzymać nawet i 6 sztuk ale z czasem przekonałem się jakie są realia. Dzisiaj raczej nie polecam trzymania mniej niż 15 sztuk z jednej odmiany.

Łukasz

Autor duch
Użytkownik
#7 - Posted: 21 Lip 2007 12:33 
Oczywiście "harem" kojarzy się z jednym samcem i wieloma samicami, no ale ja to tak właśnie odbieram.-prosciej,prawidłowo i zrozumiale dla wszystkich jest - stado:):).Harem raczej nie pasuje do trofci:):).
A tak dla rozjaśnienia sytuacji może napisz coś wiecej o obsadzie w tym akwa.Nie podałęś żadnych danych,ani wielkości akwa,ani obsady ilościoowej ikol i chipimbi,ewentualnie czy są tam inne ryby oprócz trofci?
Andrzej.

Autor zytek45
Użytkownik
#8 - Posted: 21 Lip 2007 12:52 
Ufff - myślę, że sprawę haremu mamy poza sobą. Teraz trochę danych (które wiem) zbiornika kolegi:
1. Zbiornik około 370l
2. Chipimbi 6 szt. + 2 maluchy
3. Ikola 8 szt. - samica inkubuje
4. wapienie, rośliny = kryjówki
Pozostaje koledze dokładnie przeszukać zakamarki.

Autor zytek45
Użytkownik
#9 - Posted: 21 Lip 2007 12:56 
woda pH około 8,5

Autor duch
Użytkownik
#10 - Posted: 21 Lip 2007 12:58 
Pozostaje koledze dokładnie przeszukać zakamarki.-raczej to nic nie da:),stawiałbym na ikole.Jak piszesz chipimbi u Ciebie ignorowały małe,a ikole mogą nie być przyzwyczajone do widoku małych.Oczywiście jeżeli nie ma w akwa innych ryb oprócz tych co napisałeś!
Andrzej.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#11 - Posted: 21 Lip 2007 12:59 
6 dorosłych chipimbi to stanowczo za mało tak jak i 8 sztuk ikol. Na szczęście litraż zbiornika jest całkiem przyzwoity więc poradź koledze powiększenie obu stad w momencie kiedy nie ma jeszcze z nimi problemów.

Łukasz

Autor zytek45
Użytkownik
#12 - Posted: 21 Lip 2007 13:32 
Dobrze, że kolega widział (przed zakupem) u mnie ostatnie dwa pokolenia chipimbi i nie było problemów.
W akwa nie ma innych ryb .

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Chipimbi - czy to możliwe? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®