Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

TROPHEUS IKOLA- wszystkie wiadomości

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor maniutek15
Użytkownik
#31 - Posted: 19 Sier 2007 09:13 
dzięki za odp
ostatnio zauważyłem że niektóre ikole mają czerwone obwódki oka a inne nie mają czy to ma coś wspólnego z płcią lub hierarhią w stadzie

Autor admin
Admin
#32 - Posted: 19 Sier 2007 10:52 
Czerwona obwódka oka to cecha diagnostyczna tej odmiany. Powinny mieć ją wszystkie Ikole!!!

Marta

Autor timus
Użytkownik
#33 - Posted: 19 Sier 2007 12:12 
To młode rybki więc może trzeba poczekać ;)

Marcin.T <')))><

Autor maniutek15
Użytkownik
#34 - Posted: 19 Sier 2007 14:37 
Marto lub Pani Marto(nie wiem czy moge mówić na ty):
czyli z obwódką oka u ikoli jest tak jak z pomarańczowym pasem u bemby
a raczej zmianą pomarańczu na żółty kolor
timus:
ryb nie zamierzam kupować teraz zbiornik musi dobrze dojrzeć
pozdro

maciek

Autor admin
Admin
#35 - Posted: 19 Sier 2007 16:21 
Ta to są cechy diagnostyczne. Dorosłe ryby, ale i młode kilkucentymetrowe (4-5 cm) powiny miec już zarysy tego ubarwienia.

Mam na imię Marta -:))) Jak wszyscy na forum jesteśmy po imieniu.

Marta

Autor timus
Użytkownik
#36 - Posted: 19 Sier 2007 17:15 
Dorosłe ryby, ale i młode kilkucentymetrowe (4-5 cm) powiny miec już zarysy tego ubarwienia.

Takie 4-5 cm to już średniaki. Mowa powyżej była o 3-3,5 cm ;) Ale tu kłania się karmienie, warunki hodowli itd...

Ale o tym jest już sporo na forum ;)

Marcin.T <')))><

Autor maniutek15
Użytkownik
#37 - Posted: 19 Sier 2007 19:40 
czyli jak będe kupował to najlepiej te z czerwonymi obwódkami tak? wtedy będą bardziej przypominały oryginał?
zobacze zresztą czy je wogóle kupie ide do LO więc nie wiem jak to będzie z opieką. zbiornik bęzie dojezewał tak do września jak by było za dużo nauki to wpuszcze tam muszlaki bo mam je mniej więcej obcykane i myśle żenie będe musiał im poświęcać tyle czasu co trofom
chociarz takie akwa będzie sie marnować z muszlakami (taka przestrzeń)

Autor timus
Użytkownik
#38 - Posted: 19 Sier 2007 19:48 
zobacze zresztą czy je wogóle kupie ide do LO więc nie wiem jak to będzie z opieką. zbiornik bęzie dojezewał tak do września jak by było za dużo nauki to wpuszcze tam muszlaki bo mam je mniej więcej obcykane i myśle żenie będe musiał im poświęcać tyle czasu co trofom

A może wobec tego sobie w ogóle odpuść? Bo wszystkie ryby również muszlowce potrzebują opieki.

chociarz takie akwa będzie sie marnować z muszlakami (taka przestrzeń)

Czemu marnować? A może właśnie w takim muszlowce będą szczęśliwsze?

Marcin.T <")))><

Autor maniutek15
Użytkownik
#39 - Posted: 19 Sier 2007 20:25 
wiesz będe sie starał aby mieć trofy w swoim zbiorniku strasznie mi sie podobają jak chodziłem do gimnazjum to jakoś dawałem sobie rade było wręcz bardzo dobrze jak będe chodził do LO też chyba nie będzie problemu chyba że nie będe na nie dużo patrzył ale to moge wytrzymać zawsze znajde to poł godziny specjalnie dla trofów kupiłem to akwa
jak mogłem pomyśleć o tym Ze ich nie będe miał
pozdro

maciek

Autor Radecki
Użytkownik
#40 - Posted: 18 Gru 2007 16:07 - Edytowany przez: Radecki 
Kiedyś tymczasowo (około pół roku) trzymałem 17 multifasciatusów w 450l.
Dopiero wtedy zobaczyłem jak w praktyce wygląda rozrost kolonii.

Autor admin
Admin
#41 - Posted: 18 Gru 2007 16:15 - Edytowany przez: admin 
Pani Marto, czy jest możliwość odkupienia kamyczka porośniętego tym ustrojstwem z kilkoma cennymi poradami dot. hodowli?


Ale ja nie hoduje celowo glonów, bo....nie mam do tego warunków. Więc to jest chyba niemozliwe. Ponadto moje wszystkie kamienie są całkowicie wyczyszczone przez petrochromisy. Te ryby nie zostawiają na kamieniu, nic co jest zielone. W naturze z tego co pamiętam trofeusy żywią się głownie glonami z rodzaju Cladophora. To pospolity glon w naszych wodach. Ja czasami przynoszę ze stawów w szklarnich w Ogrodzie Botaicznym cale kłęby tych glonów i hoduję w pustym akwarium przy oknie. Nic nie robię dodatkowo.

Marta

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / TROPHEUS IKOLA- wszystkie wiadomości Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®