Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Pytanie co do obsady w akwa

Autor grzesiek_w11
Użytkownik
#1 - Posted: 27 Sier 2007 09:24 
Witam :)

ten temat to mój debiut na tym forum :)

chciałbym się zapytać czy niżej wymienione rybki mogą razem koegzystować w jednym akwarium ????

pojemnośc akwarium to standardowe 240 litrów

Mam na myśli:
-Eretmodus cyanosticus, Red fin Moba
-Julidochromis regani, Chisanse
-Neolamprologus cylindricus
-Neolamprologus falcicula / Cygnus
- Paracyprichromis nigripinnis, Chituta bay, blue neon

pozdrawiam i czekam na wyrozumiałe odpowiedzi :)

ps.
dopisze że jakieś 1,5 roku temu z powodzeniem chodowałem 3 odmiany muszlowców brevis,meleagris,multifasciatus (wiem wiem bardzo łatwe rybki :) )


pozdrawiam

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 27 Sier 2007 09:47 - Edytowany przez: rufus1 
Witam na forum :-).

-Julidochromis regani, Chisanse
-Neolamprologus cylindricus
-Neolamprologus falcicula / Cygnus


wedlug mnie te moglyby byc razem w akwarium, chociaz ten osotatni gatunek nie jest mi znany w hodowli.

Eretmodus cyanosticus, Red fin Moba zupelnie inne preferencje pokarmowe niz gatunki wyzej wymienieone oraz inne zachowania w akwarium.

Paracyprichromis nigripinnis, Chituta bay, blue neon w tym przypadku wydaje mi sie ze moze byc problem w zajmowaniu stref w akwarium Ten gatunek nalezy do bardzo spokojnych ryb, ale rowniez lubi przebywac w poblizu skal jak wymienione na poczatku 3 inne gatunki ryb ktore do az tak spokojnych juz nie naleza (agresja zwiazana z terytorium oraz wychowem narybku), a sa to gatunki preferujace skaly. Czyli wedlug mnie Paracyprichromis nigripinnis moglyby byc niepokojone przez te gatunki, ale sa to moje przypuszczenia. Doswiadczenia w laczeniu takiej obsady nie mam. Nie napisales ile ma byc docelowo tych ryb (wszystkich).

wiem wiem bardzo łatwe rybki

hymmm, wedlug mnie nie ma "latwych" gatunkow, to kwestia stworzenia im warunkow i dbania o nie.

Autor grzesiek_w11
Użytkownik
#3 - Posted: 28 Sier 2007 06:40 
max po 6-7 sztuk z jednej odmiany

Autor winiar
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Sier 2007 08:27 
grzesiek_w11

Witaj na forum,

Ja mam inne zdanie na temat ryb - nie ma trudnych pod warunkiem, że będziesz znał ich zachowania, miejsca, wystroje i parametry wody skąd zostały odłowine. Oczywiście, niektóre będą stwarzały więcej problemów niż inne a wynika to z braku informacji o środowisku w którym zyją, sposobie rozrodu... [np ryby odłowione po raz pierwszy z naturalnego środowiska].

Obsada, którą proponujesz nie zagra - pisła o tym Leszek. Mam pomysł/prośbe - poczytaj o tych rybach i za kilka dni napisz jakich nie można trzymać ze sobą i dlaczego. Jeżeli zrobisz to sumiennie będziesz o wiele bogatszy w wiedzę i sam skorygujesz obsade dla Twojego zbiornika.

Pozdrawiam

Marek

Autor grzesiek_w11
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Sier 2007 09:50 
ok dzięki za rade i do usłyszenia za 1-2 dni :)

pozdrawiam



ps.
ma może ktoś namiary na osobę która ma młode meleagrisy
chodzi mi o warszawiaków :)

Autor winiar
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Sier 2007 09:52 
ok dzięki za rade i do usłyszenia za 1-2 dni :)
Miło to czytać ;-)


ma może ktoś namiary na osobę która ma młode meleagrisy
chodzi mi o warszawiaków :)

Na tym forum istnieje niepisana zasada, że nie handlujemy rybami - zresztą nie ma takiej zakładki jak giełda.


Pozdrawiam

Marek

Autor grzesiek_w11
Użytkownik
#7 - Posted: 29 Sier 2007 07:03 
ok tylko mi chodziło o namiary na osobę która ma młode meleagrisy.....

bo te ryby to moge mieć w każdej chwili :)

pozdrawiam i znikam

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Pytanie co do obsady w akwa Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®