Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

hodowla przyjeziorowa?

Autor michu
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Sier 2007 18:08 
Witam
Mam pytanie czy ktos wie czym karmione sa tropheusy z tz hodowli przyjeziorowych (oczywiscie tam na miejscu) i czy waszym zdaniem sa to wartosciowe rybki ktore warto kupowac?
pozdrawiam

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Sier 2007 23:52 
czy ktos wie czym karmione sa tropheusy z tz hodowli przyjeziorowych
widze ze nikt nie odpowiada. Moim zdaniem trudno na to jednozancznie odpwiedziec. wiecej bedzie chyba gdybania niz konkretow. Ja przynajmniej takiej wiedzy nie mam.

czy waszym zdaniem sa to wartosciowe rybki ktore warto kupowac

wedlug mnie wszystkie ryby sa wartosciowe, te z odlowu, te z hodowli przyjeziornych i te "akwariowki". Wazne jest to co sie pozniej z nimi dzieje, czyli u nas w akwarium. Nalezy dbac o nie, a one odwdzieczaja sie swoimi kolorami, zachowaniem i narybkiem. To jest juz bezcenne :-).

Autor winiar
Użytkownik
#3 - Posted: 31 Sier 2007 07:50 
Witam!

Wydaje mi sie, że każda ryba z odłowu jest z hodowli przyjeziornych. W nich właśnie ryby przechądzą aklimatyzacje i uczą sie pobierania sztucznego pokarmu [o nauce pobieraniu pokarmu pisała Marta]. Czy są wartościowe - na pewno tak, pod warunkiem, że jest to profesjonalny odławiacz.
Czym są karmione? Nie mam pojęcia.

marek

Autor michu
Użytkownik
#4 - Posted: 31 Sier 2007 09:06 
Witam
Zadałem to pytanie poniewaz my akwarysci bardzo dbamy o diete naszych ryb i ja urozmaicamy . A tam na miejscu watpie aby były karmione spirulina OSI lub innymi markowymi karmami. To samo dotyczy odłowu przeciez on rowniez jest przyzwyczajany na miejscu do pobierania pokarmu "sztucznego" no własnie ale jaki to pokarm ? I jeszcze jedno pytanie moze ktos z forum ma lub miał rybki z hodowli przyjeziorowej i jakies doswiadczeni zwiazane z ich hodowla?

Autor tooold
Użytkownik
#5 - Posted: 31 Sier 2007 12:54 
Czym są karmione? Nie mam pojęcia.

ja także ale gdybym ja miał taką hodowlę to karmiłbym naturalnie (jeśli chodzi o tropheusy) - to znaczy po prostu hodowałbym glony na kamieniach , co w tych samych warunkach nie wydaje się jakimś rewolucyjnym pomysłem , oraz dodatkowo dokarmiałbym paszą roślinną

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 31 Sier 2007 15:24 
W nich właśnie ryby przechądzą aklimatyzacje i uczą sie pobierania sztucznego pokarmu

Marku

Hodowla przyjeziorna to rozmnażanie ryb odłowionych w jeziorze i specjalnie "wrzuconych" do basenów hodowlanych. Ich dzieci to SNZ - one nic juz nie mają wspólnego z jeziorem!!!

Marta

Autor winiar
Użytkownik
#7 - Posted: 31 Sier 2007 16:08 
Niezrozumiałem tematu ;-) potraktowałem zagadnienie jako baseny kwarantannowe przed wysyłką.

marek

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / hodowla przyjeziorowa? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®