Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Odróżnianie maluszków trofciowych kilku odmian-w jednym akwa.

Autor trzcinka
Użytkownik
#1 - Posted: 1 Wrz 2007 15:32 
Mam taki dylemat.
W mojej trofciarni pływają Bulu Pointy i Ilangi Yellow.
Kiedyś pojawiła sie 1 mała rybka inna niż małe Bulu.Zostało ustalone ze to Ilanga.Teraz nie jestem pewna-czy to jednak nie jest maly Bulu-bo sciemniala i jest b. podobna do malych Bulu.
Bulu -rozmnazają sie od pol roku,natomiast Ilangi-jeszcze nie.Natomiast nie moge wykluczyc ze jednak jakas samica Ilangi nie inkubowala-bo ten maluszek na poczatku na prawde nie byl podobny do mlodych Bulu.

Podjelam decyzje o sprzedazy calego stadka Bulu-9 doroslych-12 mlodziezy i 5 maluszkow.Mam już kupca.Rybki zostaną zabrane na dniach.

No i teraz wlasnie-jestem w trakcie podejmowania decyzji-co dalej.
1-uzupelniam stado Ilangi-9 szt-trzema rybkami z odlowu.
2-decyduje sie miedzy kupnem stadka Ikoli F0-9 sztuk-liczac na to ze zaczna sie rozmnazac i uzupelnie je mlodymi (te ryby jako dorosle najbardziej mi sie podobaja -szczegolnie w towarzystwie Ilangi)
3-lub zdecyduje sie na zakup 10 szt Tr.duboisi-mlodych -ktore maja jeszcze kropeczki(i tu jest wlasnie to ze te mlode trofcie-to dla mnie najpiekniejsze mlode trofcie na swiecie)

Kupujac duboisi -nie mialabym problemu z odroznieniem mlodych Ilang od mlodych duboisi.(mialabym wtedy 2 stada Ilangi i duboisi)-

Kupujac IKole-mialabym wtedy 2 stada-Ikole Fo(9 szt) i Ilangi F1(9 szt ktore juz mam i /F0-3 sztuki ktore dokupie)-czy w takim ukladzie -bede -czy nie bede miala problemu z odroznieniem mlodych rybek -plywajacych w jednym akwa.Tak jak teraz mam klopot odroznic mlode Ilangi od mlodych Bulu?

Temat kupna -moze tu byc -mysle-bo rybki nabywam-wlasnie Tu

Mysle teraz-bo dla mnie-najpiekniejsze dorosle ryby -to Ikole,duboisi,Ilangi. a najpiekniejsze mlode-to po prostu-tylko-duboisi.(inne sa piekne-ale inaczej)

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Odróżnianie maluszków trofciowych kilku odmian-w jednym akwa. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®