Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Czy to początki tarła?

Autor Orange
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Wrz 2007 08:32 
Witam.

Mam takie oto pytanie. Mam tropheusy bemba od miesiąca. Jak je kupiłem miały około
3-3,5 cm. PO miesiącu mają niektóre już 5-5,5 cm i od kilku dni obserwuje jak
niektóre zaczynają się gonić , przed sobą trzepotać ogonem , drgać i jedna z tej
pary goniącej się kładzie na boku a drugi obok niej drga ciałem i trzepota ogonem ,
ale nic więcej się nie dzieję. Nie ma ikry itd. i to trwa chwilke i pozniej dalej się gonią
po akwarium to z jedną to z druga rybą. Czy to znak ,że zbliża się tarło ? Kolejną
rzeczą którą coraz częściej widzę to to, że niektóre rybki te większe biorą kilka
drobnych kamyczków do pyska płyną troszkę do góry i wyplówają. Co to może
oznaczać , dodam ,że rybki są małe około 5cm.

Pozdrawiam serdecznie.

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 8 Wrz 2007 10:00 
Tak wyglądają właśnie adoracje przed tarłem. Ale jeszcze trochę musisz poczekać ;). Choć te akwariowe bemby potrafią dość szybko sie wycierać ;) Ryby po prostu dojrzewają płciowo.

Marcin.T <')))><

Autor Orange
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Wrz 2007 21:31 
No tak też myślałem. Ale oczywiście wiem ,że to jeszcze trochę musi potrwać, bo rybki jeszcze młode. Chociaż czytałem ze Bemba potrafi się wycierać już od 6-7cm...to prawda ? że taka mała ryba (połowa normalnego wzrostu) może już podchodzić do tarła?

Pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Wrz 2007 21:33 
Choć te akwariowe bemby potrafią dość szybko sie wycierać ;)

Napisałem powyżej ;) Ale te młode pozostawiają wiele do życzenia ;(

Marcin.T <')))><

Autor Orange
Użytkownik
#5 - Posted: 8 Wrz 2007 21:40 
Mówisz Marcin o młodych od takich rodziców tak ? Czyli jeśli młode będa od takich młodych rodziców to hmm będą bardziej podatne na choroby i innego rodzaju niebezpieczeństwa ? Ale rozumiem, że z czasem przy kolejnych udanych tarłach jak rybki już będą dorosłe z młodymi już będzie wszystko ok ?

Pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#6 - Posted: 9 Wrz 2007 17:23 
Mówisz Marcin o młodych od takich rodziców tak ?

Tak o to mi chodzi. A dla czego tak myślę???? To Ty mi odpowiedz ! Poszperaj po forum poczytaj a wnioski same sie nasuną.

Marcin.T <')))><

Autor artur
Użytkownik
#7 - Posted: 25 Wrz 2007 15:57 
mam prozbe czy dla 15 sztuk ogulnie racem z czaitika takie 250 litrow wystarczy bo nie mam juz miejsca na wieksze akwarium.a nie sa takie duze gdzies koło 5cm. moze 6cm. same w akwariunm doradzcie mi bo ja juz nie wiem sam prosze

Autor rufus1
Użytkownik
#8 - Posted: 25 Wrz 2007 16:24 
mam prozbe czy dla 15 sztuk ogulnie racem z czaitika takie 250 litrow wystarczy

chyba nie za duzo przeczytales wiadomosci o trofeusach.
Sa to ryby stadne. Dosc agresywne, dlatego wazne sa min. wymiary zbornika i ilosc ry wstadzie. Ja osobiscie nie jestem zwolennikiem hodowania trofeusow w takich akwariach, ale na forum inni forumowicze pisali ze 240 litrow samej wody powinno wystarczyc dla malego stada, czyli ok. 12 sztuk. Z tego wniosek ze cos jest nie tak u ciebie skoro piszesz ze stado bemby i chaitiki ma miec lacznie 15 sztuk, przynajmniej tak zrozumialem. To po ile sztuk ty chcesz hodowac z kazdej odminay?
Zrob jedno stado, jednej odmiany skladajace sie z ok. 12 sztuk.
Zastanow sie ew. nad hodowla innych gat. ryb tanganickich ktore mozna trzymac razem w wiekszej roznorodnosci gatunkowej (lae bez przesady ;-)).

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Czy to początki tarła? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®