Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Prosze o identyfikacje

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor lester001uk
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Wrz 2007 22:21 
Witam wszystkich,

Jestem posiadaczem malego stadka Tropheus Moorii Chipimbi Red (16), sprowadzil mi je sklep, ale po wpuszczeniu do akwa okazalo sie ze jeden jest calkowicie inne.Stad moje pytanie, jaki to jest i czy moge trzymac go z innym?
15 wyglada tak jak te na pierwszym zdjeciu, a ten jeden jak na pozostalych.

Przepraszam za jakosc zdjec.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2950ae42c5da99 e2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9759c7a7080777 9f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4302985db5ad50 43.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/126b71d31969ef 69.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21e71920b31fb8 17.html


Dodam ze wszystki maja ok 6-7 cm, i ten jeden jest jakby bardziej agresywny do innych.

Autor Vepsik
Użytkownik
#2 - Posted: 16 Wrz 2007 22:24 
Toż to Ikola jest :)

Autor Orange
Użytkownik
#3 - Posted: 16 Wrz 2007 22:25 - Edytowany przez: Orange 
To Ikola :)
Najlepiej go oddać, sprzedać komuś kto ma Ikole. Nie może zostać on sam jeden z całą resztą :)

Autor lester001uk
Użytkownik
#4 - Posted: 16 Wrz 2007 22:58 
A co sie stanie jak on zosanie. Jak go oddam to bedzie to jedyny Tropheus w sklepie, przyjdzie dzieciak i se kupi fajna kolorowa rybke do mieczykow czy skalarow a tu to by chociaz ze swoim byl.

Chodzi o krzyzowanie sie?Agresje?
Dzieki za odpowiedz.
Nie mam komu oddac bo wszyscy znajomio maja morskie akwa.

Autor Vepsik
Użytkownik
#5 - Posted: 16 Wrz 2007 23:00 
Chodzi o to, że tropheusy trzyma się w stadach, a nie pojedynczo. Krzyżować się nie skrzyżuje ale sam może być albo zbyt agresywny wobec reszty albo zginąć poprzez odtrącenie.

Autor rufus1
Użytkownik
#6 - Posted: 16 Wrz 2007 23:31 - Edytowany przez: rufus1 
W sumie trofeusy nie roznia sie w zachowaniu stadnym miedzy odmianami dlatego tez Ikola nie powinna odbiegac od Chipimbi. Zapewne bedzie sie zachowywac jak pozostale ryby.
ale......, czy jej zachowanie bedzie naturalne? moim zdaniem nie, "weselsze" beda Chipimbi ;-). Ja bym ta rybe oddal jeszcze z jednego wzgledu. Jezeli jest to samiec moze byc tak ze bedzie przeszkadzal w ew. tarlach Chipimbi. Odezwie sie w nim natura. Czyli w pozniejszym okresie rowniez Chipimbi beda dosc nerwowe, co zreszta juz powoli zaczyna sie juz sie pojawiac poniewaz napisales:
i ten jeden jest jakby bardziej agresywny do innych.

Oddaj ta rybe lub w zaleznosci od wielkosci zbiornika skompletuj male stado Ikol ;-).

Autor wojtek123
Użytkownik
#7 - Posted: 17 Wrz 2007 12:03 
Witam. Nie chcę tworzyć kolejnego watku wię poproszę o pomoc tutaj. Czy doświadczeni koledzy mogliby pomóc mi w identyfikacji tropheusa. Przejrzałem internet mam kilka typów, ale skoro się na tym znacie to po co na błędach mam odkrywać Ame... Afrykę:)

Ten w środku to zapewne Trocheus Duboisi, mi chodzi o te pozostałe z pionowymi jasnymi pasami:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cad7afa7873e37 67.html

Dziękuję z góry i pozdrawiam

Autor timus
Użytkownik
#8 - Posted: 17 Wrz 2007 12:06 - Edytowany przez: timus 
Żadna z ryb na fotce to nie Duboisi ;(

Ta po środku to Bemba a pozostałe to moim zdaniem coś z byłej grupy Brichardi.

Ale ciężko po tej fotce konkretnie powiedzieć.

Ten w środku to zapewne Trocheus Duboisi

A swoja droga jak można pomylić tak specyficzną odmianę jak Duboisi z czymkolwiek?

Marcin.T <')))><

Autor RAV
Użytkownik
#9 - Posted: 17 Wrz 2007 12:10 
Witam
Ten w sirodku to raczej bemba, a tych pozostałych wole nie identyfikować. Poczekaj co na to bardziej doświadczeni forumowicze.
POZDRAWIAM
Rafał

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 17 Wrz 2007 12:12 
Obawiam sie, ze trudno określić co to jest to inne.

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#11 - Posted: 17 Wrz 2007 12:13 
Dla mnie to po lewej to Mpimbwe

Ale moze byc tez Ulwile. Zdjecie bardzo niewyrazne.
A ta ryba po prawej nie przypomina mi zadnego znanego mi tropheusa.

Przemek

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 17 Wrz 2007 12:23 
Pzremku

Tylko, ze Mpimbwe ma niebieskie oczy, a tamten chyba nie_:))

Marta

Autor wojtek123
Użytkownik
#13 - Posted: 17 Wrz 2007 12:25 
Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź i pomoc. Co do mojej pomyłki - nie jestem specjalistą ale liczyłem właśnie na Was i korektę. Postaram się wieczorem dać zdjęcie lepszej jakości. Te 3 ryby (poza Bembą) wyglądają tak samo (w rzeczywistości). Gdy przeszukiwałem internet równiez najbardziej pasowała mi Mpimbwe, jedynie podgardle u tych ze zdjęcia jest powiedziałbym niebieskawe, reszta jak u tych jw. Nieco widac to na zdjęciu (postaram się o lepsze jak pisałem).
Dziękuję i pozdrawiam

Autor rufus1
Użytkownik
#14 - Posted: 17 Wrz 2007 12:26 
Tamta fotka jest troche nie ostra. po powiekszeniu cos tam "lsni" jasnego na oku, ale co to jest to trudna sprawa. Tym bardziejtrudno okreslic bo widac ze ryby maja rozne ubarwienie. Jedna cala jasna w paski, a druga jakosc nieco pociemniala.

Autor tasma
Użytkownik
#15 - Posted: 17 Wrz 2007 12:27 
No tak Marto, ale do Mpimbwe mu chyba najblizej. Patrzac na "jakosc" Bemby to tez jest chyba jakis Fx i mozemy sobie dlugo gdybac. Gdyby chociaz zdjecie bylo wyrazniejsze ...

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 17 Wrz 2007 12:28 
Sprawdź lokor oczu. Mpimbwe, Ulwile mają oczy niebieskie. Mpimbwe ma znaczenia na pokrywach skrzelowwych barwy pomarańczowej, a Korongwe zółtej.

Wg mnie ejdnak te ryby to jakiś mix. jeżeli twierdzisz, że wszystkie wygladaja jednakowo, to....

Marta

Autor wojtek123
Użytkownik
#17 - Posted: 17 Wrz 2007 12:31 
Jeszcze raz dziękuję za pomoc - dziś wieczorem wrzucę zdjęcia lepszej jakości. I mi trudność w jednoznacznej identyfikacji (via internet, natomiast bez wiedzy co dawało nadzieję) przywiodła na myśl opcję iż są to bastardy...

Autor lester001uk
Użytkownik
#18 - Posted: 17 Wrz 2007 13:35 
rufus1
Vepsik

Dzieki za porade, szkoda mi jej oddawac bo jak juz pisalem moze trafic w zle rece, a wiem ze bedzie to tylko jedyny Tropheus w sklepie bo oni sprowadzaja je tylko na zamowienie(Do Londynu z Czech dowiedzialem sie ze chyba nikt w UK nie rozmnaza Tropheusow), ale jak trzeba to trzeba, niestety nie mam warunkow zeby zamowic jeszcze jedno stadko Ikola, jak juz pisalem wszystkie mialy byc takie same ale niestety czasem tak bywa.

Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

Autor rufus1
Użytkownik
#19 - Posted: 17 Wrz 2007 14:51 
Do Londynu z Czech dowiedzialem sie ze chyba nikt w UK nie rozmnaza Tropheusow

o rany, to mozliwe? czyli u nas nie jest tak źle ;-). To przerabane jak sa takie trudnosci z tymi rybami.

Autor fazi64
Użytkownik
#20 - Posted: 17 Wrz 2007 15:01 
a pozostałe to moim zdaniem coś z byłej grupy Brichardi

Witam,
IMHO zadna z wzmiankowanych ryb nie jest z "grupy" Brichardi, to prawdopodobnie mlodociane jeszcze osobniki ktorejs z odmian "red", a efekt "niebieskosci" wynika z oswietlenia.
Pzdr.
Fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#21 - Posted: 17 Wrz 2007 15:17 
Czy one sa az tak mlode? patrzac na ta Bembe to juz troche maja.

Autor fazi64
Użytkownik
#22 - Posted: 17 Wrz 2007 15:25 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Masz racje Leszku - moze sie troche zle wyrazilem - chodzilo mi o osobniki z ciagle jeszcze mlodocianym ubarwieniem (ewentualnie samice), ale dalej sadze, ze to nie Brichardi!
Pzdr.
fazi64

Autor rufus1
Użytkownik
#23 - Posted: 17 Wrz 2007 15:36 
Rozumiem. Ja tez az tak szczegolowo nie potrafie okreslic co to jest. Poczekamy na inne fotki.

Leszek

Autor lester001uk
Użytkownik
#24 - Posted: 17 Wrz 2007 15:54 
rufus1
o rany, to mozliwe? czyli u nas nie jest tak źle ;-). To przerabane jak sa takie trudnosci z tymi rybami.


Sam sie bardzo zdziwilem, sprowadzaja glownie z Singapuru ale powiedzieli mi ze te z Czech sa lepszej 'jakosci'.Cena tez jest rozna z czech sa drozsze ja placilem &pound;22 za sztuke, z singapuru niecale &pound;20.
Moze ktos z was pomysli o biznesie, chociaz nie wiem jak ceny wygladaja w Polsce.

Autor wojtek123
Użytkownik
#25 - Posted: 18 Wrz 2007 09:56 
Witam i jeszcze raz dziękuję za pomoc. Nie było łatwo ale wykonałem wczoraj kilka zdjęć (problemy z pozowaniem:). Wrzucę je dopiero wieczorem. Natomiast w Waszych postach było wiele bardzo trafnych uwag. Rzeczywiście ta niebieska poświata pochodziła od oświetlenia - po wyłączeniu jedej ze świetlówek barwa była już zdecydowanie żółtawa. Sumiennie wieczorem porównywałem swoje zdjęcia z tymi dostępnymi w internecie. Mimo daleko idących podobieństw do T. sp. Namansi II i Ulwile (odm. Yellow), zgadzam się że stadko zdecydowanie najbardziej przypomina (wygląda defacto identycznie) T. sp. Mpingwe - a ściślej kuzyna o żółtym podgardlu - Korongwe. Dziś wieczorem wrzucę fotografie więc pewnie ostatecznie uda się Wam identyfikacja rybek. Oprócz tego stada pływa sobie tak... są to bemby oraz dwa t. duboisi (dorosłe). Poprzedni właściciel przekazał mi to towarzystwo mówiąc, iż są to wszystko właśnie T. Duboisi stąd też moje zasugerowanie się. Natomiast natychmiast zauwazyłem różnice i wertowałem internet aby ustalić co to takiego, jaka dieta itd. Poprzednik musiał szybko pozbyć się zbiornika z powodu pilnego i nagłego wyjazdu, ja szukałem dużego nowego domku dla moich... pyszczaków z Malawi. Nie miałem serca jednak pozbawiać trofci swojego domu i oddawać je w niepewne ręce. Tak więc moje pysie siedzą tam gdzie były (nie jest im źle)... a w domu stanęła duża Tanganika z towarzystem mieszkającym ze sobą od dawna i regularnie się trącym. Zrobię wszystko aby było im dobrze, wiedzę teoretyczną mam, a z Malawi radziłem sobie dobrze od dawna, więc mam raczej lepszą pozycję startową niż poczatkujący akwarysta. Infrastruktura jest dobrze dobrana (sump, dobry filtr wewnętrzny), wystrój itd, również. Póki co jedzą to co wcześniej...

Autor trzcinka
Użytkownik
#26 - Posted: 19 Wrz 2007 02:19 
lester001uk zostaw tą Ikoleczkę-jakby miała zginąć u kogoś-nie było by dobrze-pisz jednak -jakie masz obserwacje.Jak będzie zachowywało sie stado rybek i ona jedna.Może przyjmą ją do stada,
Może gdzieś ustawi sie w hierarchii po środku-i może nie będzie problemów.
Gdyby -trafiła sie okazja-oddania ryby-to zrób to-ale nie na siłę -jak by to było teraz.
Może -będą to ciekawe obserwacje-i dowiemy sie czegoś nowego,może coś nas zaskoczy-A może ryba zacznie upadabniać sie zewnetrznie do innych:):)(żartuję)
A jak ona teraz -ma się w tym stadku.?
Jakie duże jest Twoje akwa.?

A ja tam jestem ciekawa-gdybym nie miała jej komu oddać-to nie zlikwidowałabym jej na pewno-jeśli nie działo by sie nic złego jej oraz stadu z jej strony.

Autor wojtek123
Użytkownik
#27 - Posted: 19 Wrz 2007 09:24 
Pora na zdjęcia - z góry dziekuję za pomoc. Mam nadzieję że tym razem będzie łatwiej. Oprócz młodzieży na zdjęciu również jeden z młodzianków.
Zdjęcia nie są rewelacyjnej jakości - ale mimo prób namowy rybcie nie chciały pozować tylko namiętnie korzystają z przestrzenia:)
Pozdrawiam

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/adf94bddb8ca21 82.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/86df5fb03b671b 79.html

Autor fazi64
Użytkownik
#28 - Posted: 19 Wrz 2007 09:45 
Witam,
Dla mnie zdecydowanie to nie sa brichardi
Pzdr.
Fazi64

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 19 Wrz 2007 09:48 
Jakbym gdzieś juz widziała podobne ryby. Ktoś prosił o identyfikacje podobnych dziwów. To nie jest Mpimbwe, co to jest????

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#30 - Posted: 19 Wrz 2007 11:58 
Dla mnie zdecydowanie to nie sa brichardi

Dla mnie po zobaczeniu tego zdjecia tez.
Jakies dziwne cos. Jak Marta nie zna takiego trofeusa to albo nie odkryta jeszcze odmiana albo ...

Przemek

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Prosze o identyfikacje Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®