Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Czy wszysto jes dobrze?

Autor artur
Użytkownik
#1 - Posted: 24 Wrz 2007 10:13 
Mam pytanie.Mam bembe i 3 sztuki zgrubiały pyski i takie jak by zgrubiałe wargi maja ale normalnie jedzą i nie choruja nawet troche blonu pojedza z kamieni piaskowych.Czy to normalne jest u bemby?

Autor artur
Użytkownik
#2 - Posted: 24 Wrz 2007 10:14 
Wiem ze troche dziwne pytanie zadałem ale proze o pomoc bo nie wiem czy wszystko jest dobrze.

Autor michu
Użytkownik
#3 - Posted: 24 Wrz 2007 10:19 
Pewnie ta samce i maja pyski uszkodzone po walce.

Autor artur
Użytkownik
#4 - Posted: 24 Wrz 2007 10:33 
Chyba i tak ale nie walcza ze soba az tak czesto a duze nie sa maja gdzies 6 7 cm. a u jednej zauwarzyłem nawet tarło ale młoda była samica i jedno ziarno tylko ikry ale juz wiem ze napewno samica juz jest i czy nie skarłowacieje jak tak szybko miała tarło?

Autor topik
Użytkownik
#5 - Posted: 24 Wrz 2007 14:53 
Witam

U czarnych odmian(z polnocnej czesci jeziora)szybkie tarla u osobnikow niwielkich rozmiarow5-6cm to nie pierwszyzna
Osobiscie mam bulu ,ktore w wieku okolo 5 miesiecy samica donosila do konca i wykluly sie dwa maluchy ,ktore niestety zostaly zabite przez stado
Samica ze wzgledu na swoje niewielkie rozmiary nie jest w stanie upilnowac maluchow ani ich obronic przed agresorami
Moim zdaniem to ze bemby tra sie w mlodym wieku wcale nieoznacza ze ryby skarlowacialy ,ale ze osiagnely szybciej dojrzalosc plciowa niz wlasciwy rozmiar

pozdrawiam

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Czy wszysto jes dobrze? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®