Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Poszukuję obsady do nowego akwa

Autor Peter
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Wrz 2007 17:49 
Witam wszystkich

jestem na tym forum świerzutki więc z góry przepraszam jeśli coś palnę nie tak.....
Zakładam nowy zbiorniczek (200x60x60) i poszukuję do niego obsady na 100%Tropheus Bulu point i jakieś sympatyczne towarzystwo dla niego.
Może ktoś z forumowiczów ma do zaoferowania narybek bulu pointa chętnie odkupię.
Co do towarzystwa to mam pytanko do bardziej doświadczonych akwarystów czy w takim akwarium dwa stada trofeusów będą sie bezpiecznie chować i rozmnażać czy raczej dać sobie spokuj i dokupić jakieś cyprichromisy??
Jeśli chodzi o tropheusa to myślałem o kasandze może ktoś hodował taki "zestaw" :) w jednym akwa i podzieli się wrażeniami....

A i jeszcze jedno mam 4 frontozy z którymi po prostu nie mogę sie rozstać myślicie że znalazło by się dla nich miejsce w tym zbiorniku czy toważystwo tropheusa zupełnie odpada??

Wiem że to bardzo dużo pytań jak na początek ale proszę o wyrozumiałość

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 28 Wrz 2007 18:18 
Witaj

Jak widak widać, nie przeczytałeś regulaminu na naszym forum nie ma giełdy!!!

Marta

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 28 Wrz 2007 18:20 
Frontosy to mięsożercy - więc nie nadają się do trofeusów.

O wszystkim tym już wielokrotnie pisalismy na tym forum. Opcja szukaj jest w tym bardzo użyteczna.

Marat

Autor Peter
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Wrz 2007 18:58 
Dobra to nieźle zacząłem
Przepraszam jeśli uraziłem (nieświadomie chociarz nie czytałem regulaminu - moja wina)

Ale tak z praktycznego punktu widzenia czy dwa stada w jednym akwa mają racje bytu, czy lepiej odpuścić?

Z tego co znalazłem na forum to "teoretycznie mogą być nawet i trzy ale z praktyką już nieco inaczej nie chcę ich męczyć więc wole zapytać.
jeśli to nie sprawi problemu proszę o podpowiedź

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 28 Wrz 2007 19:02 
Twój zbiornik jest bardzo duży, dwa stada spokojnie sie w nim zmieszczą.

Polecam jednak stada, czyli minimum kilkanaście sztuk. W Twoim zbiorniku może równeiż zagościć stado mniejszych petrochromisów. Obsada w takim zbiorniku może byc naprawdę interesująca -:))

Marta

Autor duch
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Wrz 2007 19:15 
Witam
czy raczej dać sobie spokuj i dokupić jakieś cyprichromisy?? -cypri z tropheusami nie jest najlepszym połączeniem,podobnie jak frontosa,ale o tym wspomniała Ci już Marta.
Śmiało możesz zestawiać w takim szkle 2-3 stada tak aby sie nie krzyżowały.Ja mam w podobnym akwa tylko żę weższym i niższym o 10 cm 3 stada-kasanga,bemba i dubois.Rewelka wygląd i zero możliwości krzyżówek.Planuję jeszcze zakup młodych petro trewasae ale wtedy chyba zrezygnuję z jednego ze stad trofci.W tej chwili jest 34 ryby i wygląda na lekką pustkę.
Pozdrawiam-Andrzej.

Autor Peter
Użytkownik
#7 - Posted: 28 Wrz 2007 19:45 
i już wiem więcej dziękuję

Andrzeju bardziej niż o krzyżowanie (bo znalazłem tabelkę więc spoko) chodzi mi o "walki plemienne" :) i np. wzajemne podjadanie narybku czy tego typu historie
Czy nie masz z tym problemu?

Autor duch
Użytkownik
#8 - Posted: 28 Wrz 2007 20:08 
Andrzeju bardziej niż o krzyżowanie (bo znalazłem tabelkę więc spoko)-jedynie krzyżowanie jest problemem,ale jak masz tabelke to jestem spokojny:)
Z moich obserwacji wiem,że jak są 2-3 stada jest o wiele spojniej w akwa.Ryby trzymaja sie jakgdyby swojeju "bandy",nie ma wielkich utarczek w stadach.Zaznaczam -są to moje opinie i obserwacje.
wzajemne podjadanie narybku czy tego typu historie -kiedyś w mniejszych zbiornikach odławiałem samiczki.Teraz zrobiłem troszkę rupieciarnię pod tylną ścianką akwa i tam małe mają swoje rewiry.Dorosłe tam nie mają możliwości wpłynąć a gdy maluchy podrostaja wypływają coraz śmielej na "szersze wody::)
Andrzej.

Autor Peter
Użytkownik
#9 - Posted: 28 Wrz 2007 20:25 
Super i właśnie o takie "osobiste" obserwacje mi chodziło bo ja w swoim poprzednim akwa również ich nie odławiałem tylko chowały się w "rupieciarni"
i byłem ciekaw jak ta sprawa wygląda przy dwóch stadach.
Teraz już wiem

Bardzo ci dziękuję BARDZO pomogłeś
Pozdrowionka

Autor duch
Użytkownik
#10 - Posted: 28 Wrz 2007 20:29 
Bardzo ci dziękuję BARDZO pomogłeś -:)nie ma za co,po to jest to forum.Jak wcześniej wspomniała Marta,możesz pomyśleć też o petro,ale tutaj nie wiem jak będzie wyglądała sprawa wychowu młodych w akwa.Sprawdzę to mam nadzieję niebawem:).
Andrzej.

Autor Peter
Użytkownik
#11 - Posted: 29 Wrz 2007 09:47 
w takim razie życzę powodzenia i obfitego narybku, a o petrochromisach to już myślę :D

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Poszukuję obsady do nowego akwa Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®