Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Bocje i glonojady

Autor py1szczak2
Użytkownik
#1 - Posted: 4 Paź 2007 12:12 
Ze smutkiem oświadczam że dziś pożegnałem się z moimi Bocjami glonojady odeszły w zeszłym tygodniu,wszystko dla dobra Tropheusów i zyskania dla nich trochę więcej miejsca w mojej 240 tce.Od tygodnia działa w niej również drugi filtr taki jak mi doradziliście.teraz pozostały tylko Ilangi 18 szt i 4 eretmodusy.Mam nadzieje że są szczęśliwe.

Dziękuje Wszystkim życzliwym Forumowiczym,tym mniej życzliwym też.

Pozdrawiam Piotr

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 4 Paź 2007 12:15 
Szkoda tylko że nie zrobiłeś go na całej długości akwarium. Zawsze to więcej złoża biologicznego. A teraz ile litrów pojemności ma twój filtr (czynnej czyli ceramiki)?

Marcin.T <')))><

Autor py1szczak2
Użytkownik
#3 - Posted: 4 Paź 2007 12:26 
Nie jest tego dużo ok 9litrów ceramiki + duża gąbka na wylocie węża przed ceramiką,jako pompa służy senior plus z drugą dużą gąbką jako pre filtr.

Autor timus
Użytkownik
#4 - Posted: 4 Paź 2007 12:46 - Edytowany przez: timus 
Gąbka powinna być przed ceramiką! Ma za zadanie filtracje mechaniczną i zatrzymanie zabrudzeń aby nie zanieczyszczać złoża bio. W taki sposób jak masz Ty zatrzymujesz cały "syf" na złożu bio co powoduje dodatkowe ograniczenie jego skuteczności.

Marcin.T <')))><

Ps.Senior plus powinien być zaopatrzony w gąbkę a cała "rynna" wypełniona ceramiką.

A co robi ta ryba w kojcu z butelki na wodę???

Autor py1szczak2
Użytkownik
#5 - Posted: 4 Paź 2007 13:10 
Teraz jest już tak jak mówisz,gąbka ta na końcu jest usunięta a do samego wylotu jest ceramika.

ta ryba to pobita Ilanga po ponad tygodniu izolacji pływa z powrotem w akwarium.

Autor timus
Użytkownik
#6 - Posted: 4 Paź 2007 13:43 
Teraz jest już tak jak mówisz,gąbka ta na końcu jest usunięta a do samego wylotu jest ceramika.

To ile teraz jest tej ceramiki (w litrach) i powiedz jeszcze jaki wydatek ma ta pompa zasilająca?

Marcin.T <')))><

Autor py1szczak2
Użytkownik
#7 - Posted: 4 Paź 2007 14:09 
Sory ceramiki było 9 opakowań po 500ml czyli 4,5 litra,a pompa z opisu wynika że :FILTR WEWNĘTRZNY SENIOR PLUS DO AKWARIUM O POJEMNOŚCI 100-400l WYDAJNOŚĆ: 100-600l/h MOC: 8W

Autor timus
Użytkownik
#8 - Posted: 4 Paź 2007 14:46 
100-600l/h MOC: 8W Jest regulowana? Powinna być dobra tylko włuż ile się da ceramiki.

Marcin.T <')))><

Autor py1szczak2
Użytkownik
#9 - Posted: 4 Paź 2007 15:23 
Tak jest regulacja przepływu.

Autor timus
Użytkownik
#10 - Posted: 4 Paź 2007 15:33 
Tak jest regulacja przepływu.

Więc staraj się ustawić tak by nurt nie był zbyt szybki. Biorąc pod uwagę że koryto jest wąskie proponuje na początek na pół gwizdka.

Marcin.T <')))><

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Bocje i glonojady Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®