Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Moliro i Dubois

Autor milano777
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Paź 2007 20:39 
Witam . Mam dylemat: 450l w nim około 25 moliro i 6 duboisów ale do rzeczy: Jakiś cza temu moliro zaczęło się trzeć i nawet młode pływają ale teraz gdy ta szustka Duboisów troszkę podrosła zaczyna grandzić i to w rewirze dominanta od tego czasu zero tarła a więc pytanie czy pozostawić same Moliro czy ...?

Autor winiar
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Paź 2007 20:58 
Ja Ci dobrze radzę - rób jak uważasz.
Ale do rzeczy - zdecydowanie za mała gromadka Dubois a to może być przyczyną. Zastanów się czy chcesz mieć jedno stado czy dwa [w jakim wieku ryby? ]. Jak jedno to już wiesz. Jak dwa to proponuję zwiększyć obsadę o kolejne 10 sztuk Dubois. Choć z drugiej strony będzie trochę ciasno...


Marek

Autor duch
Użytkownik
#3 - Posted: 28 Paź 2007 21:12 
Jeżeli byłbym przekonany,że ten stan rzeczy odpowiadają duboisi,a nie np.chwilowy "pociąg" do tareł u moliro to proponowałbym eksmisję:)
Często jednak jest tak,że tarła odbywają się "falami":),a z własnych obserwcji wiem ,że jak ryby są gotowe do tarła to dadzą sobie radę.Nio chyba,że ta agresja jest rzeczywiście przesadna.
Andrzej.

Autor Lenek
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Paź 2007 22:35 
"szustka" ehh......

Autor rambowskixx
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Paź 2007 22:57 
Z doświadczenia wiem że bardzo często gdy trzymamy 2 lub więcej odmian w jednym baniaczku to gdy ryby zaczynają się wycierać, może dojść do różnych problemów co sprawia iż tarła mogą być nieudane. Najlepszym rozwiązaniem jest trzymanie trofeusów w zbiornikach jednogatunkowych i w dużym stadzie. Dopiero w takim zestawieniu możemy obserwować charakterystyczne cechy zachowania naszych podopiecznych.

Łukasz

Autor milano777
Użytkownik
#6 - Posted: 29 Paź 2007 18:09 
No pomogliście mi w jakiś sposób Dziękuje

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Moliro i Dubois Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®