Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Wpuszczanie trofów

Autor Mateusz
Użytkownik
#1 - Posted: 7 Lis 2007 21:51 
Witam
W moim akwa 240L pływa 11sztuk chaitiki około 5-6cm. postanowiłem dokupić jeszcze 4 sztuki tylko mam jedno pytanko jak dopuszczać rybcie żeby zostały zaakceptowane przez stado i nie stała im się krzywda.

Pozdrawiam
Mateusz

Autor tymek666
Użytkownik
#2 - Posted: 7 Lis 2007 22:15 - Edytowany przez: tymek666 
Witam,
Proponuję skorzystać z opcji 'szukaj' wpisując np. łączenie biologii albo 'dodawanie ryb'. Lektura na kilka godzin ;)
Pozdrawiam
Kuba

Autor Mike
Użytkownik
#3 - Posted: 7 Lis 2007 23:09 
Przed wpuszczeniem nowych dokonujesz podmiany wody. Nowe ryby po trasporcie przyzwyczajasz do paramatrow u ciebie w baniaku. Wpuszczasz ryby do akwarium podajesz sol niejodowana + witaminy. Nie karmisz kilka dni i obserwujesz ryby i zaczynasz karmic i to wszystko. Co do akceptacji przez pozostale stado to trzeba zobaczyc co sie bedzie dzialo. Mozesz zmienic dekoracje zbiornika aby ustawila sie ponownie hierarchia w stadzie.

Autor rufus1
Użytkownik
#4 - Posted: 7 Lis 2007 23:21 
Proponuje zrobic tak jak napisal tymek666. Opcja "szukaj".

To bardzo wazny, dosc skomplikowany i dlugotrwaly proces (przygotowanie ryb do wpuszczenia, kwaranntana, laczenie stada, ew. agresja w stadzie oraz problemy z tym zwiazane).
W artykule w Tanganika Magazyn nr 1 opisuje co i jak w skrocie.

Autor bernard
Użytkownik
#5 - Posted: 7 Lis 2007 23:30 - Edytowany przez: bernard 
Te ryby są jeszcze stosunkowo małe, więc agresja (która w pewnym stopniu musi wystąpić, o ile dotychczasowe stado pływa w Twoim akwarium od dłuższego czasu) nie powinna skończyć się jakimiś powaznymi problemami. Moje doświadczenia wskazują, że rzeczywista agresja pojawia się u ryb 7-9 cm, które dojrzewają i walczą (nieraz na śmierć i życie) o pozycję w stadzie. Niezależnie od tego ryby po połączeniu trzeba bacznie obserwować także i pod tym kątem.

Wg mnie w Twoim przypadku znacznie większe ryzyko wiąże się z tzw. mieszaniem biologii. Podobnie jak inni - odsyłam Cię do archiwum forum, w którym znajdziesz wiele cennych rad na ten temat

Bernard

Autor artkras12379
Użytkownik
#6 - Posted: 8 Lis 2007 09:48 
WITAM
Tak jak poprzednicy - dorzuciłbym tylko nie zapalanie światła w początkowym okresie, jak długo to już sam zadecydujesz po zachowaniu ryb.
pzdr
Artur

Autor Mateusz
Użytkownik
#7 - Posted: 8 Lis 2007 23:20 
Dzieki za radę dotyczącą dopuszcania rybek, napewno jeszcze o tym poczytam.

Jeszcze jedna sprawa. Jak mi wiadomo długie ciągnące się odchody u trofków to zły znak :-( tylko nie wiem co to znaczy długie... u jednego osobnika zauważyłem taką sytuacje i jestem zaniepokojony, mają one długość mniej więcej 1/3 długości rybki tzn około 2cm i są podzielone tak jakby małą przezroczystą przerwą, która łączy dwa kawałki zaobserwowałem to wczoraj a, że dzisiaj nie było mnie cały dzien w domu niewiem czy cały czas z tym pływa czy też to już nowe. Dzisiaj rybcie miały głodówkę.

Proszę o poradę co mam robić?

pzdr

Mateusz

Autor rufus1
Użytkownik
#8 - Posted: 8 Lis 2007 23:32 
Moim zdaniem wazny jest kolor tych odchodow i "budowa", pozniej dlugosc.
Nitkowate odchody moga wystapic przy zmianie pokarmu, przy karmieniu niezbyt dobra karma, nie podawaniu pokarmow balastowych, po lub podczas glodowki. Zwykle po kilku dniach i glodowce ustepuja.

Wazne jest to co napisales:"...są podzielone tak jakby małą przezroczystą przerwą, która łączy dwa kawałki....". Wedlug mnie nie sa to objawy wskazujeace na chwilowa niedyspozycje ryb, ale to nie zwalnia cie z obserwowoania ryb.
Niepokojace objawy to bardzo dlugie (dlugosci ryby i wiecej), bardzo cieniutkie, ciagnace sie odchody koloru perłowo- bialego bez zadnych przerw, stanowiacych jednolita "nitke", bez przerw.

Na wszelki wypadek zastosuj glodowke.

Autor Mateusz
Użytkownik
#9 - Posted: 9 Lis 2007 00:02 
Czyli powiniennem zrobić jeszcze jeden dzien głodówki ???

Autor rufus1
Użytkownik
#10 - Posted: 9 Lis 2007 00:16 
dzien, dwa na pewno nie zaszkodzi to rybom.

Autor Mateusz
Użytkownik
#11 - Posted: 11 Lis 2007 11:17 
Jestem troszke zaniepokojony obecną sytuacją bo rybcie mają coraz dłuższe i jaśniejsze odchody. Takie coś zaopserwowałem po podaniu dafni jako pokarm balastowy. Czy coś mam zrobić ?

pozdrawiam

Mateusz

Autor rufus1
Użytkownik
#12 - Posted: 11 Lis 2007 11:35 
po podaniu dafni jako pokarm balastowy

jak go podawales? Balast do czego?

Jezeli cos opisujesz, a sa problemy z rybami rob to bardzo dokladnie= szczegolowo.

Ryby moga miec glodowke nawet przez miesiac , jezeli istniej taka potrzeba.

Autor Mateusz
Użytkownik
#13 - Posted: 11 Lis 2007 20:36 
Mrożoną dafnię wrzuciłem na sitko rozmroziłem w wodzie no i siup do baniaka... a podawałem ją dlatego ponieważ słyszałem o potrzebie karmienia takimi pokarmami raz w tygodniu, aby chitynowe powłoczki dafni, których tropheusy nie trawią oczyściły układ układ pokarmowy, wydalniczy itp. u trofci. Czy zrobiłem coś źle ? może da się jeszcze to jakoś naprawić bez chemii w akwarium? Jeśli nie to co mam podać?

Pozdrawiam

Mateusz

Autor rufus1
Użytkownik
#14 - Posted: 11 Lis 2007 21:04 
To ze podajesz dafnie (wazne: musisz byc pewny zrodla pochodzenia pokarmu) to dobrze. Proponuje jednak podawac razem z nia troche pokarmu roslinnego. Najlepiej to razem wymieszac.

Teraz jednak ja wstrzymalbym sie z podawaniem pokarmu skoro napisales ze ryby maja: "....bo rybcie mają coraz dłuższe i jaśniejsze odchody". Taka glodowke zrob rybom przez kilka dni. Oczywiscie caly czas obserwuj ryby.

Autor Mateusz
Użytkownik
#15 - Posted: 12 Lis 2007 15:27 
Dzięki za poradę. Od dzisiaj głodówka zobaczymy co się bedzie działo.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Wpuszczanie trofów Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®