Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Proszę o poradę

Autor Gotmar
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Lis 2007 10:44 
Miesiąc temu założyłem akwarium(zostało zalane). 375l.
Filtracja: Tetratec ex 1200, atman 201,
Dolomit skalny ok. 50 kg, piach kwarcowy 40kg,
Obsada planowana: 14 ikola, 14 czimba, 2 multipunktatusy,
Rośliny: 2 anubiasy, 2 nużańce olbrzymie.

Wczoraj byłem odebrać ryby dostałem 10 czimba około 2-3 cm , oraz 6 ikoli: największa około 7cm; dwie 6cm; dwie 5cm; oraz jedna 2-3cm. 2 multipunktatusy.
Mam teraz dylemat: Jakiej wielkości ikole dokupić? Małe 2-3cm czy 6cm bądź oddać ikole do akwarystycznego i czekać na małe rybki.

Autor Gotmar
Użytkownik
#2 - Posted: 10 Lis 2007 10:51 
Ponadto: zamówiłem oświetlenie 2* aquamedic ocean white, lecz sprzedawca nie zdołał ich sprowadzić w zamian zaproponował 1* narva oceanic Blue 36w oraz narva oceanic Colour 36w. Co sądzicie o tej popozycji ?

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Lis 2007 11:22 
Ryby najlepiej dokupić młode.

Te dwa multipunctatusy to nie zbyt przemyślany zakup.

Po pierwsze są to sumiki stadne (jeśli mowa o Synodontis Multipunctatus) po drugie nie do końca nadają się do trofci. Popatrz w archiwum była o tym mowa.

Co do oświetlenia. Im mniej intensywne tym lepiej.

Marcin.T <')))><

Autor Gotmar
Użytkownik
#4 - Posted: 10 Lis 2007 11:37 
Czyli takie zróżnicowanie wilkości przy zarybianiu nie będzie miało złego wpływu na mieszkańców akwarium. Co do sumików zastanowiałem się bardzo długo pisałem nawet o tym na forum, ale jednak wygrala żona i śą :),

Autor timus
Użytkownik
#5 - Posted: 10 Lis 2007 11:40 
Najmniej kłopotu sprawia dopuszczenie młodych osobników do "starej" obsady.

A sumikami obserwuj. Może być różnie.

Nie wiem tylko jak połączysz dwie skrajne preferencję pokarmowe?

nie jeden już próbował.

Marcin.T <')))><

Autor Gotmar
Użytkownik
#6 - Posted: 10 Lis 2007 11:57 
ok dzięki za pomoc

Autor worton
Użytkownik
#7 - Posted: 12 Lis 2007 17:43 
Hej,

jestem troche pesymista wzgledem identyfikacji sumikow. Jezeli to nie sa multipunctatusy to moze sie to wszystko bardzo nieladnie skonczyc.

Masz moze zdjecia wasaczy?

Pozdrawiam.

Autor reza
Użytkownik
#8 - Posted: 13 Lis 2007 10:37 
moim zdaniem synodonty to dobry dodatek do trofci bo moje karmione są groszkiem mrozonym a sa grube jak bańka<lol>

I pywaja juz z bembą okolo 3 lat albo i nawet więcej

Autor reza
Użytkownik
#9 - Posted: 13 Lis 2007 10:38 
a moim zdaniem to moges od razu kupic ca e \stado trofci a nie dodawac je po 2 albo 3 szt

Autor worton
Użytkownik
#10 - Posted: 13 Lis 2007 11:16 
Hej,

synodonty to dobry dodatek do trofci jak sie dobrze trafi :]

Autor kosik155
Użytkownik
#11 - Posted: 17 Lis 2007 12:50 
Ja mam pytanie co do tropheusów ostatnio zauważyłem ze moje tropheusy mają w odchodach piasek czy to jest objaw jakiejś choroby jeżeli tak to jakiej nie wiem co w takiej sytuacji mam zrobić proszę o szybką pomoc

Autor winiar
Użytkownik
#12 - Posted: 17 Lis 2007 14:19 
kosik155
Załóż nowy wątek i opisz swoje akwarium - Jakie? co w nim pływa? Wystrój? czym i jak karmisz? i przede wszystkim parametry wody.

moje tropheusy mają w odchodach piasek
Piasek?????? czym Ty je karmisz??

marek

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 17 Lis 2007 15:49 
Piasek to stały element pokarmu trofeusów. Polecam artykuł w nowym Tanganika Magazynie. Piasek stanowić moze do 25% zawartości jelit. Widocznie nie podajesz im pokarmów balastowych i mają go znacznie więcej, aby zrekompensowac sobie braki. Piasek pełni funkcje balastowe i ułatwia rozcieranie pokarmów.

Marta

Autor kosik155
Użytkownik
#14 - Posted: 17 Lis 2007 17:38 - Edytowany przez: kosik155 
Moje tropheusy dostają Spirulnę Hikari oraz granugeen sery. Jakie są te pokarmy balastowe karmię je takimi pokarmami jak osoba od której kupiłem młode podawał im to samo i nie miał takich sytuacji chociaż on miał kamyki proszę o szybką odpowiedz w tej sprawie. I mogą być z tym jakieś problemy czy nie mam się czego obawiać

Piotrek
375l
kachese x 16
nkonde bright yellow x 15 F1
katoto x 15 F1

Autor rambowskixx
Użytkownik
#15 - Posted: 17 Lis 2007 17:47 
kachese x 16
nkonde bright yellow x 15 F1
katoto x 15 F1


Super obsada nie ma co;-). Poczytaj cokolwiek o rybach które trzymasz bo jak widać z powyższych informacji to nie masz nawet podstawowej wiedzy w tym zakresie.


Pozdrawiam
Łukasz

Autor kosik155
Użytkownik
#16 - Posted: 17 Lis 2007 18:00 
Ryby są narazie młode w styczniu stawiam drugi zbiornik i odkładam nkonde bright yellow a pytałem paru osób i powiedzieli mi ze nie będzie problemu żeby były razem w akwarium katoto i kachese. A nie wiesz czy magą wystąpić krzyżówki katoto i kachese? Mówili mi że nie ale lepiej wiedzieć z więcej niż z jednego źródła udzielisz mi informacji na ten temat?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#17 - Posted: 17 Lis 2007 18:06 
a pytałem paru osób i powiedzieli mi ze nie będzie problemu żeby były razem w akwarium katoto i kachese.

Nie wiem o jakie problemy CI chodzi ale na pewno będą się krzyżować a według mnie to dosyć spory problem.


Łukasz

Autor kosik155
Użytkownik
#18 - Posted: 17 Lis 2007 18:12 
Chodziło mi o to że ni powinno być problemu z tym żeby były razem w akwarium ze nie będą się krzyżować a ty byś całkiem rozdzielił te gatunki? A tak po za tym to co ty hodujesz?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#19 - Posted: 17 Lis 2007 18:16 
Chodziło mi o to że ni powinno być problemu z tym żeby były razem w akwarium ze nie będą się krzyżować a ty byś całkiem rozdzielił te gatunki?

Zaufaj mi będą się krzyżować.


A tak po za tym to co ty hodujesz?

Oj długo by pisać bo trochę tego jest;-)

Łukasz

Autor kosik155
Użytkownik
#20 - Posted: 17 Lis 2007 18:20 
A masz tropheusy? I czym ty je karmisz?

Autor rambowskixx
Użytkownik
#21 - Posted: 17 Lis 2007 18:25 
Polecam opcję szukaj gdyż na tym forum wiele osób w tym również ja wypowiadało się na temat karmienia trofeusów oraz na inne tematy, które pomogą Ci zdobyć podstawową wiedzę w zakresie hodowli tych pięknych ryb.

Łukasz

Autor kosik155
Użytkownik
#22 - Posted: 17 Lis 2007 18:27 
Wielkie dzięki za pomoc

Autor timus
Użytkownik
#23 - Posted: 17 Lis 2007 18:43 
Tropheusy wymagają zróżnicowanej diety.

A w szczególności powinę być karmione pokarmami płatkowymi. Granulaty powinny być podawane rzadziej i zawsze namaczane z wyjątkiem pokarmów Dainichi których receptura nie wymaga namaczania a nawet nie jest wskazana.

Ja swoje karmie;

PŁATKI sera flora, tetra pro vegatable, tetra phyl, tropical vegatable, tropical malawi, spirulina OSI, i jako uzupełniające czasami (raz czy dwa w tygodniu) tropical tanganika, pokarm z czosnkiem dla paletek, tetra rubin

GRANULAT; Spirulina OSI, Hikarii Cichlid Exell, Tetra Phyl, Dainichi Veegie FX i Delux, i czasami Dainichi Prima Krill

Okresowo pokarmy dla ryb morskich i wiele innych podawanych sporadycznie

Trzy pokarmy to za mało

Pokarmy balastowe to takie których nie strawione części przeczyszczają wąski i długi układ pokarmowy trofci.

Skorupiaki (ich pancerzyki chitynowe) włókna szpinaku czy brokuły.

Resztę doczytaj bo będę tu pisał z godzinę ;)

Marcin.T <')))><

Autor kosik155
Użytkownik
#24 - Posted: 17 Lis 2007 19:42 - Edytowany przez: kosik155 
A z tym piaskiem to nie jest żadna choroba?

Autor winiar
Użytkownik
#25 - Posted: 17 Lis 2007 20:04 
Piasek to stały element pokarmu trofeusów.
-> Ale chyba w naturze a nie w zbiorniku. Nie spotkałem sie z takim przypadkiem, może za krótko hoduję trofeusy...

[/i] Polecam artykuł w nowym Tanganika Magazynie. Piasek stanowić moze do 25% zawartości jelit.[/i]
Na pewno go przeczytam z zainteresowaniem. Pewnie tak jak większośc nie mogę się doczekać...

Marek

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Proszę o poradę Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®