Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

frontosa tarlo

Autor reza
Użytkownik
#1 - Posted: 13 Lis 2007 10:20 
Witam

Dzisiaj moje frontosy które widac na zdjęciu w poście "filterek i xenotilapie" mialy tarlo.

Nie wiem co mam zrobic i prosze o rade czy mam samice odlowic czy zostawic ja w moim akwarium?????Ile czasu nosi ikre w pysku?????

POZDRAWIAM

P.S ryby maja okolo 4 lat i samica która nosi to ma okolo 20 cm a samiec 24cm ktory zapladnial ikre.
I prosze napisac jakie zachowanie będzie miala samica czy będzie w końcie"siedziala" czy bedzie przeganiana????

Autor bernard
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Lis 2007 00:35 
Gratulacje
Przede wszystkim zachowaj spokój :))
Ja też na taką chwilę czekałem przez blisko rok, ale w końcu się doczekałem... Jeśli zauważyłeś dzisiaj tarło nie oznacza to, że już się zakończyło. Może to jeszcze potrwać nawet 2 dni, choć zwykle tarło nie trwa aż tak długo.

Choć samica jest duża, to jeśli jest to jej pierwsze tarło może się zdarzyć, że nie donosi. Jeśli jednak po kilku dniach będzie miała pysk wypchany ikrą wszystko powinno być ok.

Co do odławiania to wszystko zależy od tego, czy zależy Ci na odchowaniu młodych, czy frontosy pływają same w akwa i czy w zbiorniku masz kryjówki.

U mnie frontosy pływają z Altolamprologusami, więc narybek jest poważnie zagrożony. Na szczęście samice wypuszczające młode same wpadły na dobry pomysł i wypuszczają młode w roku akwarium, po czym maluchy czmychają za tło. Dla zwiększenia szans na ich przezycie usypałem w kilku miejscach mini kopczyki z małych skałek tak, aby drapieżniki nie mieściły się w szczelinach. Nie rób jednak gwałtownych ruchów. Poczekaj spokojnie kilka dni i w razie potrzeby wtedy zmień wystrój - starając się nie płoszyć zanadto ryb.

Samica nie powinna być przeganiana, przynajmniej nie bardziej niż inne. Jej los w "rękach" ryb będących wyżej w hierarchii.

Pozdrawiam
Bernard

Autor bernard
Użytkownik
#3 - Posted: 14 Lis 2007 00:44 
Widząc zdjęcia Twojego akwarium mam pewne wątpliwości co do przyszłości młodych frontos.
Jak dla mnie akwarium jest nieodpowiednio zarybione, ale o tym pisali już inni. Szybkie i agresywne trofeusy mogą stanowić zagrożenie dla młodych i bezbronnych frontos. Poza tym ryby o takim temperamencie nie są dobrym towarzystwem dla frontos, które lubią spokój. O różnicach żywieniowych nie będę pisał....
Dobrze, ze jest tam dużo kryjówek

Autor reza
Użytkownik
#4 - Posted: 14 Lis 2007 09:56 
kryjówewk jest tam dosyc dużo wiem także o pakramie ale jakos sobnie z tym radze.

Aha na młodych mi zalezy tylko ze mój znajomy mi powiedział ze mam odłowic samiczke po 3 tygodniach do osobnego akwa.....czy to dobry pomysł aby w osobnym akwa wypuściła młode a potem spowrotem ją wpucisc do głównego zbiornika.mam pytanie ile wogule trwa inkubacja ????

Autor bernard
Użytkownik
#5 - Posted: 14 Lis 2007 17:11 
U mnie - nieco ponad miesiąc. Możesz odłowić samicę, choć zawsze wiąże się z tym pewne ryzyko. Woda w nowym akwarium musi mieć bardzo zbliżone parametry. Raczej nie powinno być problemów, gdy znów wpuścisz samicę do głównego akwarium.

Autor duch
Użytkownik
#6 - Posted: 14 Lis 2007 18:10 
Nie wiem co mam zrobic i prosze o rade -zastanawiam się czy żartujesz czy o drogę pytasz?Ty?Pytasz?Po co?przecież i tak nie bierzesz pod uwagę niczego co tutaj ci napiszemy!
Ile czasu nosi ikre w pysku????? -dla mnie to pytanie świadczy o twoim lenistwie i totalnej ignoranctwie.Wystarczy wpisać w np. google haslo frontosa i wyskoczy conajmniej kilkanaście stron z podstawowymi informacjami o tej rybie.Nie zadałeś sobie najmniejszego trudu aby czegokolwiek się dowiedzieć o tej rybie.Widzę,że stosujesz inną taktykę,jak chcesz czegoś się dowiedzieć to rzucasz hasło na forum i niech się inni męczą i piszą ci gotowce.
Andrzej

Autor reza
Użytkownik
#7 - Posted: 15 Lis 2007 15:06 
Po to chyba jest forum aby inni pisali.....nie sądzisz???

Jestem na różnych forach i tam nikt nie ma takiego tupetu jak ty DUCH`u
A jeśli nie chciałeś mi napisac po co wogule "żeś" ten post wstawiał.

POZDRAWIAM

P.S samiczka cały czas nosi lecz ma mniejszego wora <LOL> ale podejżewam ze to tak samo jak u trofeusa.Pierwszy dzeń jest duże gardło a po kilku dniach jakby prawie nie było tego widac.

Autor duch
Użytkownik
#8 - Posted: 15 Lis 2007 17:16 
Po to chyba jest forum aby inni pisali.....nie sądzisz??? -oczywiście masz rację:)a ty nie wykażesz za grosz inicjatywy,ani nie posłuchasz niczego co ci napiszą inni,oj sorki,słuchasz ale tego co odpowiada Twojej wizji:)
Jestem na różnych forach i tam nikt nie ma takiego tupetu jak ty DUCH`u-ja mam jedną cholerną wadę:) zawsze mówię i piszę to co myślę:) nie zawsze jest to dobre,ale trudno,nie wszyscy muszą mnie lubić:)
A jeśli nie chciałeś mi napisac po co wogule "żeś" ten post wstawiał.-j.w
Andrzej

Autor wlodek3
Użytkownik
#9 - Posted: 12 Lis 2008 15:27 
Witam Jedna z moich frontos od pewnego czasu mocno rusza aparatem gębowym jakby sie dusiła co to za przyczyna.Inne frontosy zachowują się normalnie.

Autor wlodek3
Użytkownik
#10 - Posted: 12 Lis 2008 15:29 
jedna z moich frontos dzinie się zachowuje pływa do góry ogonem wyglada jakby ją ten ogon unosi.ale to chyba niejest pecherz pławny

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 12 Lis 2008 16:11 
Moze opisz zbiornik, wielkosć ryb,. czym je karmisz? Podaj takze parametry wody. To wszystko ma wpływ na ryby i jest niezmiernie istotne aby pomóc Ci i rybom.

Marta

Autor wlodek3
Użytkownik
#12 - Posted: 13 Lis 2008 21:26 - Edytowany przez: wlodek3 
zbiornik ma 400l.samice 19 cm. a samce 35cm. Karmie je różnie :krewetki ,misis,dilis niekiedy suchy.

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 14 Lis 2008 09:15 
Ja Ci mamy pomóc jak Twoja odpowiedź jest tak enigmatyczna? Zapytałam ile masz ryb, jakie parametry wody?

Jak podajesz suchy pokarm?

A nie uważasz ze taki zbiornik jest zbyt mały dla frontoz?

Marta

Autor wlodek3
Użytkownik
#14 - Posted: 14 Lis 2008 12:34 - Edytowany przez: wlodek3 
no chyba niejest zamały bo niema przerybienia w akwariumie 10 frontos. pokarm suchym- mam specjalny pokarm do frontos i podaje go raz na tydzień do miseczki wlewam wode i pokarm i po minucie daaje do akwariumu parametry wody temp.26stopni pH powyżej7,5.

Autor admin
Admin
#15 - Posted: 14 Lis 2008 12:37 
no chyba niejest zamały bo niema przerybienia w akwariumie 10 front


Chyba żartujesz - i uważasz że ten zbiornik jest ok? 10 ogromnych frontoz w 400l?
A jaka masz filtrację?

Czy te ryby to odłowy czy F1? Czy czytałeś artykuł o wynoszeniu frontoz w III numerze TM?

Od jak dawna tak się dzieje, czy wzmaga się to wraz z podaniem pokarmu? jak tak to którego. Ciągle zbyt mało szczegółów.

Czy ryba pobiera w tym czasie powietrze z powierzchni?

Marta

Autor admin
Admin
#16 - Posted: 14 Lis 2008 12:43 

Autor wlodek3
Użytkownik
#17 - Posted: 15 Lis 2008 16:33 
Przeczytałem cały ten wątek i kiedys miałem taki przypadek ale ryba sie z tego wyleczyła po jakimś czasie a było to przez nienamaczanie pokarmu suchego ale teraz tek nierobie.Ryby są wszystkie f1. Ryba niepobiera narazie żadnego pokarmu i oddycha cały czas na dnie akwariumu i ma teraz problemy z poruszaniem się.Filtracje myśle ze mam dobra bo za filtr dałem troche kasy jest to tetratec ex1200.ale dziwi mnie to bo inna samica ma cały czas małe i jest to znak chyba dobry że ryby dobrze się czyją co?a co do tego wątku to jest to podobny przypadek ale ryba pływa na dnie ale jak przestanie ruszac płetwami no to ogon dzwiga ja do góry.a ile powinno być ryb w 450 litrowym akwariumie.

Autor admin
Admin
#18 - Posted: 15 Lis 2008 17:04 
Czy masz tylko jeden filtr przy tych rybach? Dla mnie to stanowczo zbyt mało.

Jakie masz parametry wody? Dla mnie sprawa jest dość jasna - zbyt mały zbiornik, niewłaściwe parametry wody i przyplątało sie zapewne jakieś chorobsko.

Dopóki nie zmierzysz parametrów wody nic nie będziesz wiedział. Czy tak trudno jest kupic testy i zmierzyć N02 i N03? Dla mnie to podstawa wyposażenia kazdego akwarysty. Kiedy podmieniałeś wodę?

Marta

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / frontosa tarlo Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®