Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Jaką powinny miec wode?

Autor artur
Użytkownik
#1 - Posted: 16 Lis 2007 14:56 
mam prozbe , i prosił bym o pomoc.Jakie parametry wody powinny byc dopiero co zaczolem nie dawno trzymać ryby wiec za dużo nie wiem a mam bembe pH jak mierzylem dzis jest 7.5 do 8.0 maja koło 5/7 cm. juz zauwarzyłem tarla mam koło 15 sztuk domyslam sie że, akwarium mam troszke małe bo ma nie całe 300.Prosil bym o pomoc troszke mało wiem na ich temat.

Autor artur
Użytkownik
#2 - Posted: 16 Lis 2007 14:58 
Z tropheusami dopiero co zaczołem przepraszam ze nie napisałem tego wczesniej

Autor artkras12379
Użytkownik
#3 - Posted: 16 Lis 2007 15:06 
WITAM
Troszkę nie po kolei. Najpierw się czyta, uczy, zbiera wiadomości i informacje nt. warunków hodowli, informacji o rybach które planujemy hodować itp, potem zakładamy zbiornik, który musi dojrzeć. Rybki zaś wpuszczamy na samym końcu.
Pytasz o parametry wody.

Tak z grubsza:

Temperatura 24-26
GH 11-13
KH 13-15
pH 8-9
NH3,4 0
NO2 0
NO3 max 30

Mam prośbę. Używaj inerpunkcji i jednostek. Piszesz o zbiorniku, że ma 300 - ale czego, domyślam się że litrów a może jednak cm.
pzdr
Artur

Autor artkras12379
Użytkownik
#4 - Posted: 16 Lis 2007 15:14 
A dlaczego pytasz o parametry, masz jakieś problemy?
pzdr
Artur

Autor artur
Użytkownik
#5 - Posted: 16 Lis 2007 15:47 
Tropheusy dobiero nie dawno zaczołem, trzymac a tak trzymałem pielegnice kakadu i tak dalej a ryby juz mam pare lat ale zainteresowały mnie Tropheisy wiec na próbe nigdy nie jest za pózno myśle. Tem. mają 28C, karmiome s, spirulina, hitaki, flora.Filtr zewnętrzny i wewnętrzny a z roslim kryptokoryna karbowana co do duzych rozmiarow rośnie.Akwarium ma 100*50*50

Autor Alex
Użytkownik
#6 - Posted: 16 Lis 2007 16:01 - Edytowany przez: Alex 
Witam

Na próbe nie jest za pozno?Słuchaj,dobrze radze poczytaj najpierw wypowiedzi na forum , a potem pisz takie bzdury.Męczyc zwierzeta na "probe" jak napisałes oczywiscie mozna ale ale co sie o kims takim mysli to inna sprawa.Po pierwsze masz za małe akwarium na tropheusy, po drugie za wysoka temperature,po trzecie za mało urozmaicony pomarm im podajesz.Poczytaj,zdobadz troche wiedzy,hodowla tych ryb ma byc przyjemnoscia,zarowno dla Ciebie jak i dla nich,a nie męczarnia.

Pzdr,Maciek

Autor artkras12379
Użytkownik
#7 - Posted: 16 Lis 2007 17:01 
WITAm
Tak jak napisał Maciek, akwarium, temperatura, dieta - to tak na dzień dobry. Nie napisałeś właściwie o co Ci chodzi, czy masz jakieś problemy z rybami?
Napisz też o innych parametrach wody o których wspomniałem, o filtracji (filtr wewnętrzny i zewnętrzny jest zbyt ogólnym pojęciem).
pzdr
Artur

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Jaką powinny miec wode? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®