Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Nowe kasangarium Roberta

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor kasanga
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Lis 2007 19:05 
Witam

Czy moge sie pochwalic?
Nawet nie czekam na odpowiedz twierdzaca ,bo uwazam ze jest czym
Oto moje stado:)










Autor Alex
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Lis 2007 19:12 
Witam

A jednak wyszło fantastycznie!Gratuluje!!Ryby tez pierwsza klasa.

Pzdr,Maciek

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 22 Lis 2007 19:36 
Alex

Dostałeś moja odpowiedź na maila?

Marta

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 22 Lis 2007 19:36 
AAAAAA

Kasanga jest piękna -::)))

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#5 - Posted: 22 Lis 2007 19:38 
Fajny zbiornik :-).
Efekt dekarcyjny calosci jak dla mnie super!!!

Leszek

Autor Alex
Użytkownik
#6 - Posted: 22 Lis 2007 19:41 
Tak Marto dostałem,jutro urzadzam zbiornik dla Triglachromisów ;)

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 22 Lis 2007 19:45 
Nie wiem na czym ma wg Ciebie polegać to urządzanie - powinno być mnóstwo piachu, kilka rurek i.......reszta sam zobaczysz - efekt zaskoczenia murowany. Wszystko przekopane!!!

Marta

Autor Alex
Użytkownik
#8 - Posted: 22 Lis 2007 19:53 
Wiem wiem,Marto przekopałem o tych rybach cały internet,niestety nie ma tego wiele ale wiem co te ryby potrafia .Urzadzanie bedzie a jakże,ja im ten piasek ładnie ułoże a potem juz bede tylko ogladał jak wszystko sie zmienia ;)

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#9 - Posted: 22 Lis 2007 19:58 
Bardzo fajne.
Sam byłem fascynatem tych ryb obecnie mam stadko ilang orange i tylko czekam aż sie przeprowadze do nowego domciu bo tam czeka na nie też niczego baniaczek ....

Jakie wymiary baniaczka i jakie filtry ??

Autor kasanga
Użytkownik
#10 - Posted: 22 Lis 2007 20:22 
Akwarium ma wymiary 200/50/50
biologiczny -tetra 1200 z deszczownica
mech-biolog atman 202 z duza gabka
mech-biol ferplast blumodular03 z dyfuzorem
W przyszlosci mysle o jeszcze jednym bologicznym ale eheimerca:)
Ilangii tez mi sie Baaaardzo podobaja ,a ze trafiłem na hodowce u ktorego mozna zmykac oczy i kupowac to jest kasanga:)

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#11 - Posted: 22 Lis 2007 20:25 
No to super. Moje nowe to 170x70x60. Już czeka puste ale właśnie goście kładą podłogi i jeszcze poczeka do wiosny. Idąc za namową kolegów doprowadziłem do niego dopływ i odpływ wody żeby nie biegać z wiaderkiem a tylko odkręcić zaworki :)

Autor kasanga
Użytkownik
#12 - Posted: 22 Lis 2007 20:28 
Piekny zbiorniczek szczegolnie wzbudza moja zazdrosc szerokosc70:)

Autor timus
Użytkownik
#13 - Posted: 22 Lis 2007 20:28 
a ze trafiłem na hodowce u ktorego mozna zmykac oczy i kupowac to jest kasanga:)

Ryby pierwyj sort. Akwarium ładnie wygląda. Uśmiechnę się do Ciebie jak będę robił tło zewnętrzne o wskazówki Robert.

A ryby jak bym już kiedyś widział ;)))

Marcin.T <')))><

Autor duch
Użytkownik
#14 - Posted: 22 Lis 2007 20:35 
A ryby jak bym już kiedyś widział ;))) -ja też:):):),a nawet powinno byc wsród nich kilka takich,które pływały u mnie przez prawie rok:)
Andrzej

Autor kasanga
Użytkownik
#15 - Posted: 22 Lis 2007 20:37 
A ryby jak bym już kiedyś widział ;)))

Hmm jakbys chciał je zobaczyc jeszcze raz mieszkam pod Koninem :)))
Nie ma sprawy pomoge ,to nie jest takie trudne
Czesto sie zdaza ze dobre pomysły sa bardzo proste

Pozdrawiam:)

Autor duch
Użytkownik
#16 - Posted: 22 Lis 2007 20:53 
Hmm jakbys chciał je zobaczyc jeszcze raz mieszkam pod Koninem :)))
-kto wie?Może kiedyś:):):),mam znowu kasangi,tyle że tym razem F1:)
Zaraz włoże kij w mrowisko:),ale albo ślepne na stare lata,albo to kwestia oświetlenia w Twoim akwa?Na zdjęciach 5 od góry i 3 od dołu widzę piękne ilangi????Takie samo wrażenie odnoszę patrząc na rybę w lewym dolnym rogu na fotce 6 od góry i rybę na pierwszym planie na 1 zdjęciu od dołu.
Andrzej

Autor kasanga
Użytkownik
#17 - Posted: 22 Lis 2007 21:17 
Ilangii na pewno nie maja niebieskich kropek na płetwie grzbietowej:)a te rybska maja owe kropki
Generalnie rzeczywiscie te ryby sa ubarwione ciut inaczej niz klasyczna kasanga
Sa ciemniejsze i plama zołta raczej jest pomaranczowa
Nie wiem czym to jest podyktowane niech wypowiedza sie autorytety:)
Na wszystkie ryby jest certyfikat wydany przez gospodarzy tego forum ,a na certyfikacie pisze kasanga:))

Autor duch
Użytkownik
#18 - Posted: 22 Lis 2007 21:27 
Na wszystkie ryby jest certyfikat wydany przez gospodarzy tego forum ,a na certyfikacie pisze kasanga:))-to wiem:)
jednak jakby ktoś zamieścił takie zdjęcie z prośbą o identyfikację
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b9d69f58 a6c2f8de.html
to bez wachania napisałbym,że jest to ilangi:)
Andrzej.

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 22 Lis 2007 21:34 - Edytowany przez: admin 
Wszsytko zależy od parametrów wody i żywienia. A to było bardzo odpowiednie jak do tej pory -:))) Te ryby nie są teraz bezpośrednio od nas kupione, ale u nas końcówka wygłąda tak samo. Dominujące samce w Kasanga bardzo często uzyskują takie ubarwienie jak "pomarańcz", podobnie jak u samców Ilanga.

Dopiero oglądanie na zywo pozwala rozróznic cechy obu odmian -:))

Zobaczymy jak u Ciebie to się utrzyma.

Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#20 - Posted: 22 Lis 2007 21:51 
Hymm,
kwestia ubarwienia zalezy od kilku czynnikow. Po pol roku moze wygladac zupelnie inaczej. Wydaje mi sie ze sama Kasanga (u nas popularnie tak nazywana Kasanga wystepuje w kilku powiedzmy, przynajmniej dwoch, wariantach, wlasnie chodzi o nasycenie kolorow). Co dostawca to ryby sie nieco roznia i co dostawa rowniez takie moga byc roznice, ale wydaje mi sie ze podobnie jestrowniez z innymi odmianami trofeusow.
Cos na ten temat na pewno moglaby powiedziec Marta. Przynajmniej ja odnosze takie wrazenie, ale moge sie mylic.

Roznice miedzy Ilanga Yellow a Kasanga sa dla mnie dosc wyrazne. Jezeli jest z tym problem proponuje pojechac do Marty i tam zobaczyc te roznice. Jak dla mnie Ilagi jest jasniejsza (powiedzmy to bardziej zolta - zlota) oraz nie ma wyraznej plamy (plama jest rozmta na clae cialo). Kasanga jak dla mnie jest ciemniejsza w ubarwieniu (szczegolnie glowa i linia grzbietu) i zolta plama ma bardziej wyrazne kontury na tulowiu (wrazenie plama jest mniejsza od plamy u ilangi). O dodatkowej roznicy wspomnial Robert.Ogolnie podzial kolorystyczny u tych odmian jest podobny.
Polecam tez opracowanie P. Schupke.

Autor kasanga
Użytkownik
#21 - Posted: 22 Lis 2007 22:01 
Podobienstwo do iilangii mnie bardzo cieszy :))
zawsze Baaardzo pragnalem miec te odmiane ,ale czasami lepszą rekomendacją jest sam hodowca ,i ja wlasnie poszedlem po tej lini hodowlanej :)))




Robert

Autor duch
Użytkownik
#22 - Posted: 22 Lis 2007 22:03 
Oki.Wszystko się zgadza:)Jednak napiszcie mi szczerze co napisaliścibyście gbybym zapytał o identyfikację ryby ze zdjęcia do którego link zamieściłem w poprzednim poście.Nie wiedząc nic o tej rybie:),tylko obiektywnie poproszę:):)
Chciałbym też dowiedzieć się co sądzi o tym nowy właściciel?A konkretnie czy ta różnica jest widoczna w akwa?Czy jest to tylko widoczne na fotkach.
Andrzej.

Autor rufus1
Użytkownik
#23 - Posted: 22 Lis 2007 22:46 
Nie wiedząc nic o tej rybie:)

ja bym nic nie pisal jakbym nie byl w 100% pewny.
Na pewno to bym wczesniej sprawdzil dokladnie. Co zreszta uczynilem dla upewnienia sie opisujac tak ogolnie Kasange i Ilangi.

Niepwenosc moze wprowadzic wiecej zamieszania niz to warte.

Autor kasanga
Użytkownik
#24 - Posted: 22 Lis 2007 22:57 
Widziałem wczesniej piekne stado ilangii i co jest charakterystycznego o czym pisal Leszek ze ryba ta w ogolnym odbiorze jest jasniejsza (zlota)
Ta kasanga mimo ze wyglada inaczej od klasycznej to nadal grzbiet ma ciemny i co dziwne niektore osobniki z poblaskiem fioletu,plama mimo ze jest pomaranczowa mozna zobaczyc jej kontury
Odmiennosc ta nie dotyczy jednak tylko samcow ,bo jest samica (a jest samica napewno,trzecie zdjecie od dolu)ktora ma kolorystyke takze w tym samym odcieniu i moim zdaniem jest najpiekniejsza ryba z tego stada
Mimo ze na pletwach grzbietowych niebieskie plamki sa slabo widoczne(duza przewaga czerwieni)to niewatpliwie one sa
Róznice sa widoczne niewatpliwie nie tylko na zdjeciach bo inaczej nie zwrociłbym na nie uwagi:),ale w pierwszym odbiorze nie pomyslałem o ilangii,raczej pojawiła sie taka myśl"JAKA INNA KASANGA:)))"

Robert

Autor duch
Użytkownik
#25 - Posted: 23 Lis 2007 06:57 
Podobienstwo do iilangii mnie bardzo cieszy :)) -nie bardzo wiem dlaczego?Masz w tym samym akwa piękne kasangi i troche ryb podobnych do ilangi,nie widzę powodów do zadowolenia:)ja bym nic nie pisal jakbym nie byl w 100% pewny.Niepwenosc moze wprowadzic wiecej zamieszania niz to warte.[/i]
-niejednokrotnie wypowiadamy się co to za ryba tylko na podstawie fotki:):):),dlatego prosiłem o obiektywną ocenę patrząc tylko na zdjęcie.Dla mnie jest to piękna ilangi:)
Andrzej

Autor admin
Admin
#26 - Posted: 23 Lis 2007 08:06 - Edytowany przez: admin 
Wiesz Andrzeju proponuje w takim razie przyjedź do nas i pooglądaj ryby, takie odmiany jak Kasanga, Ilanga, Moliro, Chipimbi, Chimba, Ndole. Lufubu, Chaitika. Wg mnie tylko oglądanie na żywo i to w zbiornikach obok, pozwala stwierdzić co jest czym. Zdjęcia moga byc nie tylko podkolorowane co jeszcze zmienione przez różne światło. Cechy tych odmian są wymienione przez Leszka i są niezaprzeczalne.-:))

Pponadto nawet kwestia ceny tych ryb - to niebagatelna róznica

Marta

Autor duch
Użytkownik
#27 - Posted: 23 Lis 2007 08:15 
Wiesz Andrzeju proponuje w takim razie przyjedź do nas i pooglądaj ryby-byłem:),powiem więcej.Byłem przy zakupie praktycznie wszystkich ryb do tego stada,oprócz małych F1,żadna nie wyglądała tak tak na fotce do której podałem link.
Wg mnie tylko oglądanie na żywo i to w zbiornikach obok, pozwala stwierdzić co jest czym. Zdjęcia moga byc nie tylko podkolorowane co jeszcze zmienione przez różne światło-zgadza się:),dlatego zapytałem nowego właściciela ryb i on przyznaje ,że
Podobienstwo do iilangii mnie bardzo cieszy :)) -nie wiem jak kogo ,ale mnie to zastanawia:)
Cechy tych odmian są wymienione przez Leszka i są niezaprzeczalne.-:)) -zgadza się ,jednak patrząc na to zdjęcie jest tylko jedna myśl:)-ilangi
Andrzej.

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#28 - Posted: 23 Lis 2007 08:30 
Ryby są bardzo ładne :) Akwarium też. Forum jest po to aby dyskutować :). Przyznaję się bez bicia że też uległem podobnemu do ducha wrażeniu.

Autor admin
Admin
#29 - Posted: 23 Lis 2007 08:34 
Nikt nie mówi o braku dyskusji tylko o tym co widać, a widać - wyraźnie zaznaczone kontury plamy na tułowiu, to cecha jednolita i widac to u wszystkich ryb.

Ja kończę dyskusję

Marta

Autor duch
Użytkownik
#30 - Posted: 23 Lis 2007 08:45 
wyraźnie zaznaczone kontury plamy na tułowiu, to cecha jednolita i widac to u wszystkich ryb.

Ja kończę dyskusję
-szkoda tylko,że boją się wypowiedzieć inni uzytkownicy forum:):):)
Może się doczekam:),ale przeczytam dopiero wieczorem bo zaraz jadę na Targi Zoologiczne do Lublina.
Andrzej

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Nowe kasangarium Roberta Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®