Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

jak długo rosną tropheusy

Autor cyprian
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Lis 2007 19:05 
Witajcie. Jak długo rosną tropheusy? Moje mają ok 2 lat i lada dzień przesadzam je do 300 litrowego zbiornika (ze 150 l). Mam nadzieję, że nie jest za późno, że nie zaczął się u nich proces "karlenia". Moje ryby to duboisi maswa, jeśli to coś zmienia...
Pozdrawiam
Cyprian

Autor duch
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Lis 2007 19:22 
Jak długo rosną tropheusy?-podobno całe życie:)
Mam nadzieję, że nie jest za późno, że nie zaczął się u nich proces "karlenia". -a za to akurat głowy nie dam:)
Moje ryby to duboisi maswa, jeśli to coś zmienia... -wiek znamy a jaka jest wielkość aktualnie tych ryb i ile ich było w tym szkiełku?
Andrzej

Autor bernard
Użytkownik
#3 - Posted: 30 Lis 2007 20:02 
Ryby te w wieku 2 lat, jako dorosłe, mają już zwykle rozmiary "docelowe". Trzymanie ryb w zbyt małym akwarium przeważnie kończy się tym, że nie osiągają one swoich normalnych rozmiarow, chyba że są przekarmiane...
Bernard

Autor cyprian
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Lis 2007 23:12 
Jest ich 13 (było 15 ale miałem dwa przykre wypadki) i nie przekarmiam ich. Za bardzo to mnie nie pocieszyliście. No, ale nie o to chodzi. Mimo wszystko przeprowadzam je do większego akwa. Największe mają teraz około 8 cm. Są to podobno F1. Widziałem domniemanych rodziców i były to naprawdę duże okazy więc może te jeszcze ciągle rosną.

Autor duch
Użytkownik
#5 - Posted: 1 Gru 2007 07:25 
Największe mają teraz około 8 cm.-w normalnym akwarium rozmiar taki a nawet większy powinny uzyskać po roku
Jest ich 13 (było 15 ale miałem dwa przykre wypadki) i nie przekarmiam ich-miały jak w puszce:(
Za bardzo to mnie nie pocieszyliście.-a kto pocieszy ryby:(
Są to podobno F1.-teraz to są kaleki:(
Zastanawia mnie dlaczego zdecydowałeś się trzymac te ryby w takim akwarium(150l)?Teraz piszesz o przeprowadzce,to zdajesz sobie sprawę,że nie było ono odpowiednie.
Andrzej

Autor rambowskixx
Użytkownik
#6 - Posted: 1 Gru 2007 10:24 
Największe mają teraz około 8 cm.

Tak jak napisał Andrzej są to już ryby skarłowaciałe ale jak przeniesiesz je do większego baniaczka to powinny jeszcze przynajmniej minimalnie podrosnąć.


Łukasz

Autor cyprian
Użytkownik
#7 - Posted: 1 Gru 2007 11:41 
Przeprowadzka pewna na 100 %. Poczytałem wczoraj na forum archiwum na ten temat. No cóż, niewiele mam na swoje usprawiedliwienie. Faktycznie, mogłem więcej się dowiedzieć zanim kupiłem ryby a w tym trzymać krewetki:). Dobrze, że chociaż nigdy mi nie chorowały i są w dobrej kondycji. Mam jeszcze nadzieję, że jednak urosną jeszcze trochę. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Cyprian

Autor andrzej11
Użytkownik
#8 - Posted: 3 Gru 2007 15:12 
Nie ma szans na naprawienie bledow. Rambowskixx ma racje piszac "minimalnie" .

- podmieniaj duzo wody
- filtracja z nadwyzka
- dobrze karm - jakosc , nie sama ilosc

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / jak długo rosną tropheusy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®