Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Jak najlepiej wprowadzaź nowy pokarm tropheusom?

Autor kosik155
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Gru 2007 20:27 
Mam pytanie co do wprowadzania nowego pokarmu trofciom kupiłem płatki i zastanawiam się jak je najlepiej im je wprowadzić czy podawać razem ze spiruliną "na sucho" czy je namaczać? proszę o szybką poradę w tej sprawie
Kosik

Autor tymek666
Użytkownik
#2 - Posted: 6 Gru 2007 20:33 
Płatki zawsze namaczam 2-3 minuty przed podaniem.

Autor timus
Użytkownik
#3 - Posted: 6 Gru 2007 20:59 
Poprzedź podawanie nowego pokarmu dwu dniowa głodówką (nie raz czyni cuda). Jeśli będą grymasić możesz je "oszukać" mieszając je z jakimś ulubionym pokarmem. Na początku mniej i stopniowo....

Marcin.T <')))><

Autor duch
Użytkownik
#4 - Posted: 6 Gru 2007 21:45 
Płatki zawsze namaczam 2-3 minuty przed podaniem.-nigdy nie namaczam i nie zauważyłem,aby miało to jakieś negatywne skutkiPoprzedź podawanie nowego pokarmu dwu dniowa głodówką -zdrowy tropheus to wiecznie głodna wręcz żarłoczna ryba,trzeba raczej uważać aby nie przekarmić,a nie martwić się czy będzie jadła nowy pokarm:)
Oczywiście każdy ma swoje metody:),które mu się sprawdziły:)
Napewno pozytywną rzeczą są głodówki,dla oczyszczenia się przewodów pokarmowych ryb.Moje mają przymusowe 1-2 dni w tygodniu.Wynika to jednak z tego,że akwa z tropheusami mam w pracy,a nie po to aby wprowadzac nowe pokarmy:).
Andrzej

Autor Mateusz
Użytkownik
#5 - Posted: 6 Gru 2007 22:31 
Ja też zawsze podawałem nowy pokarm mieszając go ze spiruliną i stopniowo zwiekszałem jego zawartość aż do skutku oczywiście zawsze wczesniej rybcie miały głodówkę. Często i gęsto zdarzało się, że tropheusy brały pokarm do mordek a puźniej go wypluwały sam nie wiem czego to jest wina. Może ktoś odpowie? A kiedyś nawet ryby nie dostawały jeść przez 4 dni podałem nowy pokarm i pluły nim po kolejnej głodówce (1 dzień) znowu to samo niby że zjadały ale zaraz jedzienie z powrotem wypluwały zrobiłem im głodówke jeszcze raz i nic... W końcu zaniechałem wprowadzenia nowego pokarmu, ale zauważyłem, że łatwiej jest przyzwyczaić młode trofki do nowości niż dorosłe tropheusy. :-)

Autor tymek666
Użytkownik
#6 - Posted: 6 Gru 2007 23:03 
W końcu zaniechałem wprowadzenia nowego pokarmu, ale zauważyłem, że łatwiej jest przyzwyczaić młode trofki do nowości niż dorosłe tropheusy

To chyba zależy od konkretnych ryb, moje wcinają co im do akwarium wpadnie. Jak kupię nawet coś nowego to po kilkunastu sekundach wszystko jest zjedzone.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#7 - Posted: 6 Gru 2007 23:24 
Płatki zawsze namaczam 2-3 minuty przed podaniem.

Płatki po zetknięciu się z wodą działają podobnie jak bibuła więc może już nie popadajmy w przesadę;-).
Przy "zaprezentowaniu" nowego pokarmu faktycznie może pomóc wcześniejsza głodówka gdyż trofeusy mogą podchodzić z dystansem do czegoś co pojawia się po raz pierwszy w ich diecie.

Łukasz

Autor Mateusz
Użytkownik
#8 - Posted: 7 Gru 2007 00:36 
no tak ale w pewnych momentach nie staje sie dla mnie nie możliwe wprowadzenie nowego pokarmu bo kilka osobników ciągle pluje nim co wy byście zrobili? ( chodzi o chaitike jeżeli ma to jakieś znaczenie)

Autor Mateusz
Użytkownik
#9 - Posted: 7 Gru 2007 00:37 
przepraszam za błąd.... ;-) "staje się dla mnie nie możliwe"

Autor rambowskixx
Użytkownik
#10 - Posted: 7 Gru 2007 09:30 
bo kilka osobników ciągle pluje nim co wy byście zrobili?

Najpierw dokładnie poobserwuj czy aby te osobniki na pewno jedzą ten pokarm, który podajesz zawsze bo może też go wypluwają tylko po dłuższym okresie "przewracania go w pyszczku". Jeśli jednak jedzą na 100 procent pokarmy, które podajesz zazwyczaj to daj im czas a na pewno przyzwyczają się i do nowego.

Łukasz

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Jak najlepiej wprowadzaź nowy pokarm tropheusom? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®