Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Asprotilapia leptura??

Autor aleksanter
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Gru 2007 21:06 
czy rybka o nazwie Asprotilapia leptura moze byc trzymana z tropheusami dubois (20 sztuk) w 450 litrowym zbiorniku??
Z tego co wybuszowalem po necie na temat tej rybki ( a jest tego niewiele) to tyle ze zywi sie w akwariach pokarmem roslinozernym czyli pod tym wzgledem nie bylo by problemu.
biorac pod uwage jednak plochliwosc rybki nie wiem czy duboisy sa odpowiednim towarzystwem.
Chcialem jednak zapytac sie Was o opinie moze ktos mial podobny ukladzik ryb????

Autor Vepsik
Użytkownik
#2 - Posted: 14 Gru 2007 21:10 
pokarmem roslinozernym

To sugeruje, że pokarm je rośliny, czyli musi być żyjątkiem, a skoro ta ryba je coś roślinożernego, to znaczy, że jest mięsożercą :)

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 14 Gru 2007 21:15 
Asprotiapila leptura to ryba odżywiajaca sie glonami i detrytusem, które zeskrobuje ze skał. Jest bardzo delikatna w budowie. W naturze żyje w podobnym środowidku co trofeusy, ale nie w zbiorniku. Zbiornik nie oddaje biotopu na tyle , aby oba te gatunki mogły dobrze ze soba funkcjonować. Zreszta pisaliśmy już o tym.

Marta

Autor aleksanter
Użytkownik
#4 - Posted: 14 Gru 2007 21:20 
a jakie rybki moglbym ewentualnie dolozyc do takiego akwarium, zalezy mi zeby to byly rybki stadne. Wiem ze moj litraz na wiele nie pozwala ale moze jest w sprzedazy jakis taki gatuneczek co by sie nadawal??

Autor Alex
Użytkownik
#5 - Posted: 14 Gru 2007 21:37 
Witam

Pomysl o czyms z eretmodini,było o tym juz naprawde wiele na forum,poszukaj,poczytaj.

Autor aleksanter
Użytkownik
#6 - Posted: 14 Gru 2007 21:41 
z tego co wiem to nie sa to stadne rybki lecz dobierajace sie w pary. Choc slyszalem juz wiele krytycznych opini osob ktore zamowily pare z odlowu samiec strasznie napastuje samiczke:/

Autor tymek666
Użytkownik
#7 - Posted: 14 Gru 2007 21:57 
Możesz trzymać w Twoim zbiorniku 3 pary Tanganicodusów i nie powinno być problemu z agresją.

Autor Alex
Użytkownik
#8 - Posted: 14 Gru 2007 21:59 - Edytowany przez: Alex 
Chodziło mi o to ze to dobre towarzystwo dla trofeusów.Jednej pary nie polecam,gdyz sam mam z tym problemy,samiec czesto daje niezle popalic samiczce,męczy ja przez kilka dni,po czym nastepuje sielanka.Dlatego polecam kilka par,litraz akwarium wystarczy.Jest o tym tez duzo w Tanganika Magazyn,zachecam do zakupu i lektury.

Autor aleksanter
Użytkownik
#9 - Posted: 14 Gru 2007 22:45 
wlasnie chodzi mi stadko nie o pary. Widze ze jednak bedzie ciezko znalesc:/ a co bysci powiedzieli na 10 sztuk tropheusa mpimbwe???

Autor Alex
Użytkownik
#10 - Posted: 14 Gru 2007 22:59 
a co bysci powiedzieli na 10 sztuk tropheusa mpimbwe???

Dołóż odmiane ktora Tobie sie podoba.Oczywiscie mpimbwe mozesz dołozyc,ale 10 sztuk to za mało,ryby nie czuły by sie dobrze.Znowu napisze zebys poczytał,jest naprawde wiele takich tematow na forum.

Autor aleksanter
Użytkownik
#11 - Posted: 14 Gru 2007 23:22 
no wlasnie caly czas szukam ale wydaje mi sei mpimbwe bylyby za dzue znalazlem opis ze dorastaja do 20 cm a wiec jak na moj zbiornik za duze. Czytalem wogole opinie ze trofeusy brichardi nalezy trzymac wylacznie w akwariach powyzej 500set litrow gdyz sa bardzo agresywne:/

Autor Alex
Użytkownik
#12 - Posted: 15 Gru 2007 00:14 
Zgadza sie,mpimbwe dorastaja do dosc duzych rozmiarow.Mysle jednak ze przy dobrej filtracji i układzie moznaby trzymac kilkanascie osobników tej odmiany w 450 litrach wraz z dubois.Co do agresji z tym niestety juz roznie bywa.

Autor timus
Użytkownik
#13 - Posted: 15 Gru 2007 11:25 - Edytowany przez: timus 
aleksanter

A co byś powiedział na 10 szt Simochromis Babaulti???

Marcin.T <')))><

Autor aleksanter
Użytkownik
#14 - Posted: 15 Gru 2007 11:37 
takich rybek szukalem:) ale widze ze firma tropheus nie ma w ofercie:/

a tak poza tym to przymierzam sie do kupna ok 950 litrowego akwarium i chcialem dolyzyc drugie stadko tropheusow , mysle o brchardi, ale kupowalbym raczej f1 bo chce ok 30 sztuk a nie mam zamiaru zbankrutowac kupujac odlowy:(
jak myslicie czy taki uklad sie sprawdzi z simochromisami i brichardi??

Autor timus
Użytkownik
#15 - Posted: 15 Gru 2007 11:41 
W 950L możesz nawet mieć mniejsze warianty petrochromisów z tropheusami ;)

A ten układ się sprawdzi (dwa stada trofci i simo)

Porozmawiaj z Martą pewnie Simochromisy.B są do załatwienia ;)

Marcin.T <')))><

Autor py1szczak2
Użytkownik
#16 - Posted: 15 Gru 2007 11:56 

Autor aleksanter
Użytkownik
#17 - Posted: 15 Gru 2007 21:02 
faktycznie duze stado duboisow wyglada bosko ale chcialbym urozmaicic jakos akwarium:)

Autor winiar
Użytkownik
#18 - Posted: 16 Gru 2007 19:56 
aleksanter
Trofeus i leptura to nie jest dobre połączenie. Nie skończyło się to dobrze....
POwiadasz, że stawiasz baniak 950l. To proponuję 2 stada trofeusów - Jakie? Takie jakie Ci sie podobają, ale by nie krzyżowały się. Do tego możesz jeszcze wrzucić simochromisy o których mówił Marcin lub stadko petrochromis...

Marek

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Asprotilapia leptura?? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®