Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Mam problem z eretmodusami.....

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor kosik155
Użytkownik
#1 - Posted: 21 Gru 2007 21:52 
Kupiłem w zeszłym tygodniu dorosłą parę eretmodusów z odłowu i teraz samiec gania samice czytałem trochę o tym że w takich przypadkach trzeba wyłowić agresora i tu moje pytanie czy go przełowić go innego akwarium czy wystarczy go wsadzić do kotnika w akwarium ogólnym proszę o szybką poradę w tej sprawie Z góry dziękuje Kosik

Autor winiar
Użytkownik
#2 - Posted: 21 Gru 2007 22:17 
Problem z eretmodusami polega na ... za małej liczbie ryb w zbiorniku. Para to zbyt skromnie. Może dojść do takiej sytuacji jaka ma miejsce u Ciebie.
Odłów rybę. O ile to możliwe ja bym zostawił rybę w tym samym zbiorniku. Pod warunkiem, że masz duży kotnik.

Marek

Autor duch
Użytkownik
#3 - Posted: 21 Gru 2007 22:34 
czytałem trochę o tym że w takich przypadkach trzeba wyłowić agresora-ja nadal uwazam ,że eretmodusy nie są rybami ,które powninniśmy trzymać w niby dobranych parach:),jak zwykle będzie to sprawa dyskusyjna,ale coraz częsciej para nie zdaje egzaminu:):):)
Andrzej

Autor py1szczak2
Użytkownik
#4 - Posted: 21 Gru 2007 23:25 
A co to znaczy gania ? Czy samica ma jakieś obrażenia typu poszarpane płetwy lub poodrywane łuski ? Jeśli tylko za nią pływa a ona ma gdzie się schować i nie widzisz żadnych uszkodzeń to bądź czujny i na razie zostaw je razem.Jeżeli agresja się nasili odławiaj samca bo ją zatłucze ja już przez to przechodziłem - pomogły dopiero dodatkowe dwie samice,od tej pory panuje spokój.
Pozdrawiam Piotr.

http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=3&topic=1997

Autor kosik155
Użytkownik
#5 - Posted: 22 Gru 2007 08:59 
Więc Marku kotnik jest mniej więcej pojemności ok 5 litrów a i ile tego samca przetrzymać w nim? Jeżeli chodzi o większą ilość ryb to teraz nie dostane samic Kapampy z odłowu szukałem u Adminów tej strony w ofercie to ich nie ma a rozmawiałem z tą osobą od której kupiłem tą parę to mówił że prawdopodobnie ich nie będzie przy najbliższej dostawie ale nie wiem czy to jest potwierdzone

Autor kosik155
Użytkownik
#6 - Posted: 22 Gru 2007 09:10 
Andrzeju jak bym kupywał je osobiście od adminów strony to bym rozważył to czy nie kupić jeszcze kilku samic a że kupiłem je od kogoś to już jest inna sprawa a rybki były zakupione u nich

Autor kosik155
Użytkownik
#7 - Posted: 22 Gru 2007 09:17 - Edytowany przez: kosik155 
Piotrze nie pływa razem z nią tylko ją gania po akwarium a ona biedna cały czas się ukrywa i ma sporo kryjówek a ona się chowa w kryptorynie czasami mam problem ze znalezieniem jej w tej roślinie co do uszkodzeń ma delikatnie poszarpaną pletwę ogonową i grzbietową a o samicach pisałem wyżej

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 22 Gru 2007 09:32 
A jak długo masz ryby w zbiorniku - kilka dni? to może trzeba poczekac cierpliwie? Zobaczę czy jakieś pojedyncze sztuki mi zostały. Napisz na maila.

Marta

Autor kosik155
Użytkownik
#9 - Posted: 22 Gru 2007 09:40 - Edytowany przez: kosik155 
Rybki kupiłem w zeszłym tygodniu jeszcze poczekam i po obserwuje jeżeli by to Pani nie sprawiło problemu to pani mi napisze maila bo ja muszę coś zrobić żeby napisać do pani a nie wiem jak to zrobić to jest mój mail kosik155@wp.pl z góry dziękuje Piotrek

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 22 Gru 2007 09:45 
nasz mail to biurokrakow@tropheus.com.pl

Czy wiedziałeś jak kupwałeś, że jest to dobrana para? Mówisz, ze to ryby pośrednio od nas, tak? Czy zapytałeś jak zachowywały sie w zbiorniku? Czy miały potomstwo? To chyba podstawowe informacje jak sie kupuje ryby. Ponadto bardzo czesto po przenosinach ryby wymagaja znowu okresu aklimatyzacji.

Marta

Autor kosik155
Użytkownik
#11 - Posted: 22 Gru 2007 09:53 
Więc tak jak kupowałem rybki to były w małej kłótni ale do tej osoby co i raz jeździłem po inne rybki i te ryby były w zgodzie podchodziły pod tarło ale nie miały młodych. Tak rybki były kupione u państwa ale były przysłane paczką konduktorską

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 22 Gru 2007 10:58 
Więc jak tam były w zgodzie, to zapewne potrzebują czasu.

Marta

Autor kosik155
Użytkownik
#13 - Posted: 22 Gru 2007 11:17 
dopiero minął tydzień jak je kupiłem poczekam i poobserwuje ale byłem u nich przed chwilą to już jest lepiej troszeczkę ale jest:)

Autor duch
Użytkownik
#14 - Posted: 22 Gru 2007 15:01 
Witam.
Często widuje się ogłoszenia dotyczące sprzedaży pary eretmodusów i już wiadomo,żę paraka nie jest zgodna:),99% sprzedawanych par z tzw drugiej ręki :)jest po "rozwodzie".Poprostu chyba jednak czas najwyższy czas diametralnie zmienić pogląd ,że powinno trzymać się parę w zbiorniku.Owszem żyją one w parach,ale aby para żyła w zgodzie muszą być inne osobniki w akwarium.Wydaje się to cementować związki par:) eretmodusów:).
Owszem zdarza się że trafi się para która zyje w zgodzie,ale są to racej nie za częste przypadki.
Andrzej

Autor py1szczak2
Użytkownik
#15 - Posted: 22 Gru 2007 20:21 
Mój samczyk właśnie zmienił sobie wybrankę zezwolił wpłynąć jej na swoją kamienną kwaterę,odrzucona samiczka jeszcze próbuje się zalecać ale jest odganiana jednak poziom agresji w stosunku do niej jest o niebo mniejszy niż wtedy gdy były tylko we dwoje.
Pozdrawiam Piotr.

Autor fazi64
Użytkownik
#16 - Posted: 23 Gru 2007 14:15 
Witam,
Jak chcecie kupowac eretmodusy parami, to tylko E. c. Mpimbwe ;))
Jeszcze nie widzialem tak zgodnych "babek". U mnie przynajmniej (kupione "jako para") sa taka od poczatku, bez chyba nawet jednej klotni. Zreszta te eretmodusy juz z wygladu wydaja sie byc sama dobrocia ;)))
Pzdr.
Fazi64

Autor kucharz256
Użytkownik
#17 - Posted: 23 Gru 2007 16:55 
duch
cześć widziałem w galerii zdjęcia Twoich bemb(super rybcie)mam w związku z tym pytanie czy masz może młode po nich na sprzedaż pozdrawiam Paweł

Autor duch
Użytkownik
#18 - Posted: 23 Gru 2007 17:09 
Kucharz,napisz na moje GG,jest podane w profilu.Takie rozmowy na forum są sprzeczne z regulaminem:)
Andrzej.

Autor kucharz256
Użytkownik
#19 - Posted: 23 Gru 2007 17:10 
sory za ostatniom wypowiedż(moj debiut i odrazu faul) wiem że to nie giełda ale wyślałem że to pytanie dojdzie wyłącznie do Andrzeja

Autor kosik155
Użytkownik
#20 - Posted: 25 Gru 2007 15:16 
A jeżeli bym kupił jeszcze kilka samic to one by nie walczyły pomiędzy sobą często pisze że w akwarium może być jedna para dlatego pytam bo chcę uniknąć nie potrzebnego stresu dla tych samic i chce uniknąć walk między nimi

Autor py1szczak2
Użytkownik
#21 - Posted: 25 Gru 2007 20:43 
Walki samic przynajmniej u mnie ograniczają się do przepychanek na zajmowanych terytoriach i nie są tak brutalne,myślę że dodatkowe dwie samiczki załatwiły by sprawę.
Piotr.

Autor admin
Admin
#22 - Posted: 25 Gru 2007 20:52 
Wg mnie zakup dodatkowych samic nie załatwi sprawy. W wiekszości wypadków dobrana para goni dodatkowe osobniki z taka sama furią niezależnie od tego, czy sa to same samce czy same samice. Rozwiazaniem są dodatkowe pary.

Ja w 450 litrach mam dwa samce E. Kigoma - i nic sie nie dzieje. Podobnie jest z E. Mpimbwe - mam w jednym zbiorniku 3 samce - zero agresji.


Marta

Autor rufus1
Użytkownik
#23 - Posted: 26 Gru 2007 12:18 
W przypadku trofeusow brak agresji w sytuacji gdy sa same samce w akwarium by mnie nie zdziwil, a czy tak samo dzieje sie w przypadku Ertmodusow? Jak widac na przykladzie obserwacji Marty jest podobnie. Brak rywalizacji o samice jak i o samce ;-), brak zachowan i gotowosci osobnikow odmiennej plci do tarla (a to po czesci jest stymulatorem), tak sobie to tlumaczylem. Uklad jak dla mnie nie naturalny, to i nienaturalne zachowania.

W przypadku dwoch samic Eretmodusa u mnie dochodzilo do "wymuszonego" tarla dwoch samic gdzie jedna z nich przejmowala role samca. Po tarle tak jak i przed agresji tez nie bylo. Opis takiego zachowania byl kiedys rowniez na Serwisie tanganikanskim.

Ja Eretmodysy jak i Tanganicodusy hodowalem zawsze w parach. U mnie byl spokoj, ale ryby wybieralem z kilku osobnikow ktore ze saba sympatyzowaly. To ze nie bylo klotni to moze tylko przypadek.

Autor kosik155
Użytkownik
#24 - Posted: 26 Gru 2007 19:51 
Mam pytanie czy mogę trzymać dwie pary eretmodusa w akwarium 375 litrów czy to jest zły pomysł? Już sam nie wiem może po prostu za bardzo się stresuje bo to są moje pierwsze ryby z odłowu wiecie jak to jest. Może potrzebują czasu a jak nie to po prostu dokupię kilka samic i zaczekam aż się same dobiorą. Nie wiem doradźcie mi w tej sprawie. A tak po za tym sytuacja między nimi się niestety nie zmieniła:( w pewnym momencie myślałem że będzie dobrze między nimi ale to okazało się złudne

Autor kosik155
Użytkownik
#25 - Posted: 13 Sty 2008 13:17 
Decyzja zapadła odławiam samca do innego akwarium. Tylko tu jest pytanie czy mogę go odłowić do akwarium z maluchami i czy nie pozjada mi młodych? Doradźcie mi w tej sprawie

Autor kosik155
Użytkownik
#26 - Posted: 9 Lut 2008 19:36 
Po jakim czasie mogę wpuścić tego samca zpowrotem do akwarium ogólnego do samicy?

Autor kosik155
Użytkownik
#27 - Posted: 2 Mar 2008 09:28 
Niestety separacja nic nie pomogła co mam teraz zrobić? Żeby się pogodziły i czy w ogóle jest szansa na to aby one się pogodziły
Pozdrawiam Piotrek

Autor duch
Użytkownik
#28 - Posted: 2 Mar 2008 14:24 
Niestety separacja nic nie pomogła co mam teraz zrobić? Żeby się pogodziły i czy w ogóle jest szansa na to aby one się pogodziły -raczej marne szanse aby para się pogodziła.Ja jestem zwolennikiem trzymania większej liczby eretmodini w akwa,wtedy pary są zgodne i skupjają sie na obronie swojego terenu przed innymi osobnikami własnego gatunku:)

Autor kosik155
Użytkownik
#29 - Posted: 2 Mar 2008 15:05 
No tak teraz nigdzie nie mogę dostać drugiej pary z odłowu. A ryby jak wcześniej pisałem kupiłem od kogoś to nie miałem okazji kupić 4 sztuk aby swobodnie się dobrały poprostu będę musiał poczekać czekać aż będą dostępne u adminów i kupie drugą parę

Autor py1szczak2
Użytkownik
#30 - Posted: 2 Mar 2008 19:02 
Witam sprzedam parę Eretmodusów Kapampa ryby są z odłowu certyfikat (Kraków). Tel. 512-858-289 Nr gg 9677503.Proszę pisać na gg nawet jeżeli jestem nie dostępny na pewno odpisze
Dane kontaktowe
nick: Kosik155


czemu pytasz co masz zrobić i wystawiasz ryby na sprzedaż ?

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Mam problem z eretmodusami..... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®