Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Zahowanie eretmodusów po skończonej inkubacji...

Autor Aska24
Użytkownik
#1 - Posted: 4 Sty 2008 13:28 
Witam.

Dzisiaj w nocy moj samiec eretmodusa kiku wypuscil mlode z pyska. Wczoraj mial bardzo napecznialy pyszczek i caly dzien chowal sie pod kamieniem, podkopal sobie dziore tak, ze inne ryby nie mogly tam wplywac. Dzisiaj przy porannym karmieniu zauwazylam, ze pysk ma normalny. Pobieral juz pokarm, ale po chwili znowu wracal do norki.Malych nie jestem w stanie zobaczyc. Oile jeszcze zyja.

Niepokoi mnie zachowanie samicy. Strasznie samca gonie i atakuje. Gryzie go w boki ciala, nie sa to raczej amory, bo samiec strasznie sciemnial. Jest ciemno grafitowy. Samica ma kolory normalne.

Moje pytanie, czy to normalne zachowanie tych ryb po inkubacji???
Czy jest mozliwosc ze mlode sa w tej norce, bo samiec po jedzeniu zaraz do niej wrocil i aly czas tam siedzi.

Aska

Autor rufus1
Użytkownik
#2 - Posted: 4 Sty 2008 13:34 
Moje pytanie, czy to normalne zachowanie tych ryb po inkubacji???

moim zdaniem tak i wedlug mnie sa to amory, ale tylko z jednej strony. Za jakis czas powinno sie uspokoic, chociaz Eretmodusy to ryby nieprzewidywalne.

Ja osobiscie nie spotkalem sie z typowa kilkudniowa opieka nad narybkiem u Eretmodusow (wypszczanie i lapnie) jak to ma miejsce w przypadku np. trofeusow, ale wszystko jest mozliwe......... . A moze one tam sie chowa przed samica?
Maluszki moga siedziec w malych szparkach przy dnie miedzy kamieniami.

Leszek

Autor py1szczak2
Użytkownik
#3 - Posted: 4 Sty 2008 15:23 
Aska24
no to moje gratulacje zostałaś mamusią eretmodusków :0)

Autor Aska24
Użytkownik
#4 - Posted: 4 Sty 2008 18:58 
py1szczak2

Dzieki bardzo. Szkoda, ze mimo bardzo dokladnego gapienia sie pod kazdy kamien, nie estem w stanie zobaczyc maluzków. Zakładajac ze nie zostaly zjedzone.

Leszku
Jak zwykle miales racje. Samiec juz nie siedzi schowany, wrocil do normalnego ubarwienia i plywa zgodnie z samica

Autor kosik155
Użytkownik
#5 - Posted: 4 Sty 2008 22:51 
Ja mam trochę inne pytanie moje eretmodusy są pokłócone samiec gania nadal tą samiczkę pisałem o tym wcześniej na swoim poście. Sytuacja jest taka jak była tylko z tym że samica sprawia wrażenie troszeczkę grubszej i jak by na siłę pcha się do groty samca ale nie po to żeby się schować tylko aby być bliżej niego a on ją gania cały czas. Ona siedzi w kryptokorynie ale 2 dni temu zaczęła pod nią kopać. Podkopała się pod nią, roślina trochę się przechyliła i jest tam taka jak by nora tylko z tym że ona tylko tam czasami siedzi to jest dla mnie dziwna sytuacja spotkaliście się z taki,m zachowaniem ze strony eretmodusów? Proszę o pomoc w tej sprawie

Piotrek

Autor Aska24
Użytkownik
#6 - Posted: 8 Sty 2008 17:22 
Niestety po dlugiej zgodzie u moich eretmodusów kiku, nastapila zmiana. Samiczka caly czas jest goniona przez samca. Chowa sie za filtrem i wyplywa z amtad tyko kiedy jest pora karmienia. Najdziwniejsze jest to ze nie zmienila koloru, samiec tez nie. Nie widze zadnych zranien ani ubytkow w luskach. Jedyne co to ekko postrzepione pletwy, ale to podobno juz urok tych ryb. Samica wyraznie unika samca.
Sytuacja zmienila sie po tym jak samiec wypuscil mlode z pyska. Potem bylo 3 dni dobrze, a teraz jest zle.

Pyt czy po kazdej inkubacji ryby sie kluca czy to tylko przypadek??

Pozdr. Aska

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Zahowanie eretmodusów po skończonej inkubacji... Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®