Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Jak kupowac eretmodusy??

Autor fueltank
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Sty 2008 17:53 
Chodzi mi o rybki z odlowu do akwarium 450 litrowego z trofeusami. Czy kupic 1 pare , 2 pary czy samca i kilka samic??
Czesto slyszy sie o niezgodnej parze. Ale z drugiej strony 2 samce w 1 zbiorniku?? wydaje mi sie ze zdominowany samiec nie bedzie mial ochoty adorowac drugiej samiczki, co mogloby skonczyc sie nie za dobrze
Jak Wy polecacie??

Autor duch
Użytkownik
#2 - Posted: 6 Sty 2008 18:18 
Witam.
Moim zdaniem najsensowniejszym rozwiązaniem jest zakup grupki młodych ryb.będą wychowywały się razem,po jakimś czasie dobiorą się w pary,podzielą terytorium i powinno być w miarę spokojnie.Zakup dorosłych ryb to wiecej potencjalnych kłopotów.
Andrzej

Autor fueltank
Użytkownik
#3 - Posted: 6 Sty 2008 18:21 
tylko ze nikt nie sprzedawane mlode eretmodusy z odlowu:/ Wtedy by bylo prosto

Autor duch
Użytkownik
#4 - Posted: 6 Sty 2008 18:47 
tylko ze nikt nie sprzedawane mlode eretmodusy z odlowu:/ Wtedy by bylo prosto-a jaki problem kupić stadko mlodych F1?
Upieranie sie ,że musi to być odłów zapowiada potencjalne klopoty,ale jak uważasz.Są tacy co posiadają tylko jedną parę i ryby są zgodne.
Andrzej.

Autor fueltank
Użytkownik
#5 - Posted: 6 Sty 2008 22:32 
Chcialem aby byly od razu dobrane pary, myslicie ze 2 pary beda zyly??

Autor duch
Użytkownik
#6 - Posted: 7 Sty 2008 07:09 
Chcialem aby byly od razu dobrane pary, -kupując dorosłe ryby wybierane z grupy dorosłych pływających razem w jednym baniaku nie bedziesz miał pewności ,że masz dobrane pary.Ja też tak kupowałem.Wybrana została para wyraźnie trzymająca się razem i niestety po 1 tarle już się pokłóciły.
Gwarancją tego,że para jest rzeczywiście "dobrana" jest dobranie się jej z grupki młodych ryb.
myslicie ze 2 pary beda zyly??-tego nie wie nikt:)
Proponuję odszukać tematy na forum o eretmodusach i poczytać jakie są opinie o tych rybach:),w skrócie wniosek jest jeden,każda ryba,(para )jest inna,w każdym akwa wygląda to inaczej:),niestety nie ma gotowej recepty:)
Andrzej

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Jak kupowac eretmodusy?? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®