Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

A teraz mój skarb :)

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor Vepsik
Użytkownik
#1 - Posted: 22 Sty 2008 08:34 - Edytowany przez: Vepsik 
W końcu i ja przedstawiam swój zbiornik. 160x60x60, do zmiany jeszcze światło i zobaczymy, jak będzie wyglądać docelowa obsada.





Obsada:

Eretmodus cyanosticus Kasanga F0




Simochromis diagramma F1




Tropheus chipimbi F1









Tropheus duboisi F1




Na tym trzyma się cała konstrukcja :) Pod akwa widać takie nietypowe, długie - przyszły domek dla multików.




A tutaj jeszcze fota moich milusińskich zaskoczonych aparatem po powrocie z imprezy około 3-4 nad ranem :)


Autor Mariusz_B
Użytkownik
#2 - Posted: 22 Sty 2008 09:10 
Bardzo ładnie :)

Jak i z czego zrobione masz tło ??

Autor tasma
Użytkownik
#3 - Posted: 22 Sty 2008 10:16 
Vepsik

Mozna by rzec w koncu ruszylo. Fajnie wygladaja te otoczaki.
A swiatlo masz takie zolte w zbiorniku czy aparat zle WB zmierzyl?

Przemek

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#4 - Posted: 22 Sty 2008 10:40 
Tak na oko to żarówa :)

Autor Vepsik
Użytkownik
#5 - Posted: 22 Sty 2008 11:04 
Światło jest trochę żółte ale to nie jest docelowa świetlówka. Niestety mój aparat tak robi foty zbiorników, a ja na tym się nie znam :/

Co do tła - styropian 10 cm, rzeźbione piłką do styropianu i lutownicą. Pomalowane farbami akrylowymi. Nadaje się jako zewnętrzne i wewnętrzne ale wolałem zostawić więcej miejca w zbiorniku, więc postawione jest za akwarium.

Autor duch
Użytkownik
#6 - Posted: 22 Sty 2008 11:34 
Witam.
Akwa super:),chyba wiem na kim sie wzorowałeś:)
Zastanawia mnie jedno:)?Kasanga i chipimbi w jednym akwa?
Myslę,że nie do końca ujest to dobra obasada:)
Pozdrawiam-Andrzej

Autor Vepsik
Użytkownik
#7 - Posted: 22 Sty 2008 12:00 
Akwa super:),chyba wiem na kim sie wzorowałeś:)

Na kim? :)

Zastanawia mnie jedno:)?Kasanga i chipimbi w jednym akwa?
Myslę,że nie do końca ujest to dobra obasada:)


Może jestem ślepy ale Kasangi to ja tam ani jednej nie widzę :)

Autor rambowskixx
Użytkownik
#8 - Posted: 22 Sty 2008 12:14 
Zastanawia mnie jedno:)?Kasanga i chipimbi w jednym akwa?

Hmmm Andrzeju jak rozpoznajesz gatunki po tak małych rybach;-). Ja to tam nawet 2 sztuki podobne do chilambo zauważyłem;-).

Pozdrawiam
Łukasz

Autor duch
Użytkownik
#9 - Posted: 22 Sty 2008 12:14 
Na kim? :) -Sewer:)
Może jestem ślepy ale Kasangi to ja tam ani jednej nie widzę :)-chyba coś pomyliłem:),sorki,nie wiem skąd mi sie wzieła ta kasanga:)
Andrzj

Autor bernard
Użytkownik
#10 - Posted: 22 Sty 2008 12:53 
W jakiej liczbie i układzie trzymasz simochromisy i eretmodusy? Jakiej są wielkości?
Bernard

Autor Vepsik
Użytkownik
#11 - Posted: 22 Sty 2008 15:48 
W jakiej liczbie i układzie trzymasz simochromisy i eretmodusy? Jakiej są wielkości?

Eretmodusy - dorosła para, która w sumie nie zajmuje się niczym, jak utrzymaniem ciągłości gatunkowej ale raczej nic nie przeżywa w ogólnym zbiorniku.

Simochromisy - były gratisem z trofeusami. Niestety najsilniejszy w worku zrobił taką zadymę, że z prawdopodobnego układu 2 samce 1 samica przeżyły tylko te pierwsze. Jeden też ledwo się wylizał. Na razie sobie pływają w spokoju. Simo są już dojrzałe płciowo ale jeszcze nie osiągnęły całkowitej wielkości.

Autor kasanga
Użytkownik
#12 - Posted: 22 Sty 2008 15:51 
Mrocznie ,"klimaciarsko"P I Ę K N I E!

pozdrawiam Robert

Autor sue
Użytkownik
#13 - Posted: 22 Sty 2008 18:15 
Witam!

Bardzo dobrze wyglądają te otoczaki, fajnie dobrałeś ich wielkość, wszystko pięknie pasuje :)
Na jakie rośliny się zdecydowałeś? Czy maluszki nie dają im w kość (obgryzanie)?

Pozdrawiam
Magda

Autor Vepsik
Użytkownik
#14 - Posted: 22 Sty 2008 18:34 - Edytowany przez: Vepsik 
Na wejściu zasadzone były nurzańce ale moje "startery" w postaci zbrojników w ciągu 5 godzin nie zostawiły z tych roślin nic. Teraz jest jeden, duży anubias i jakieś mniejsze ale te mniejsze ciągle mi uciekają - przez małe trofcie. Żadne znane mi sposoby mocowania nie pomogą. Anubiasy same w sobie jakoś dają radę.

Nie mam po prostu finansów na to, aby dokupić więcej anubiasów. Może jeszcze raz spróbuję z nurzańcami.

Autor maniutek15
Użytkownik
#15 - Posted: 22 Sty 2008 18:59 
akwa na prawde super!!! tylko pozazdrościć a te simochromisy po prostu bomba mam nadzieje że będziesz wrzucał kolejne fotki :D

pozdro

Maciek

Autor Mateusz
Użytkownik
#16 - Posted: 22 Sty 2008 19:59 
Mi tez się bardzo podoba owy baniaczek. A czy mógłbyś napisać coś więcej o Twoim oświetleniu ? Jestem w trakcie robienia nowego akwa i nie wiem jakie zastosować (150x50x50)

Autor Vepsik
Użytkownik
#17 - Posted: 22 Sty 2008 20:59 
Obecne oświetlenie to świetlówka (podobno T5) 21W.

Autor py1szczak2
Użytkownik
#18 - Posted: 23 Sty 2008 01:30 
Witam
Akwarium ma zaje...... ty klimat,robi wrażenie wyrwanego kawałka jeziora a oto przecież nam chodzi,tylko to oświetlenie - ja bym dał bardziej białe światło, to tylko moje zdanie.
A może właśnie to ten żółty odcień daje wrażenie głębi i tajemniczości ? :0)
Ogólnie SUPER !!!
Pozdrawiam Piotr

Autor Vepsik
Użytkownik
#19 - Posted: 22 Lut 2008 16:41 
Trochę podbijam temat, dorzucając 2 nowe fotki. Jeszcze kilka dojdzie w najbliższym czasie:

Tropheus duboisi - jak widać kropki już zgubione, wykształca się pasek :)




Najmłodszy mieszkaniec akwarium - jedyny eretmodus, który przetrwał w zbiorniku tymczasowym, gdzie dorosła para odbyła tarło jeszcze przed przeniesieniem do 576l.




Niestety docelowe światło będzie musiało jeszcze trochę poczekać.

Autor LeonR1
Użytkownik
#20 - Posted: 22 Lut 2008 19:56 
Całkiem fajny zbiornik. Nietuzinkowy, swoisty gust. Robi fajne wrażenie.

Autor Vepsik
Użytkownik
#21 - Posted: 23 Lut 2008 22:53 
Jak obiecałem, kolejna porcja fotek moich milusińskich. Następna fota całego akwa, kiedy zmienię oświetlenie.

Chipimbi:












Duboisi:










Autor Vepsik
Użytkownik
#22 - Posted: 17 Kwi 2008 07:22 
Trochę odświeżam temat. Przed chwilą Tropheus duboisi rozpoczęły tarło (jak tylko włączyłem światło). Niestety ciężko jest zrobić foty spadającym ziarenkom ikry ale wiem, że dzisiejsze tarło nie jest tylko próbą. Widziałem kuleczki łapane przez samicę :D Jakość zdjęć słaba ale niestety nie wycisnę więcej ze swojego aparatu.

Tylko jedno foto udało się złapać.



Oraz trochę ze zbiornika.












Autor py1szczak2
Użytkownik
#23 - Posted: 17 Kwi 2008 12:52 
Fajnie - Pokaż jak wygląda teraz cały zbiornik

Piotr

Autor Vepsik
Użytkownik
#24 - Posted: 17 Kwi 2008 15:38 
A wygląda to teraz tak:





Autor syki
Użytkownik
#25 - Posted: 17 Kwi 2008 17:48 
Vepsik
Bardzo ładny masz baniaczek z tymi otoczakami wygląda to niesamowicie.

Pozdrawiam
Michał

Autor Vepsik
Użytkownik
#26 - Posted: 17 Kwi 2008 18:33 
Dziękuję :) Na jego temat na pewno znajdziemy okazję, żeby porozmawiać również w drodze do Krakowa :)

Autor py1szczak2
Użytkownik
#27 - Posted: 17 Kwi 2008 23:24 
Bardzo ładnie nic dodać nic ująć. :0)

Autor Vepsik
Użytkownik
#28 - Posted: 18 Kwi 2008 06:32 
Dziękuję raz jeszcze :) I dodam, że wiosna ma chyba wpływ na moje ryby. Samiec, który wczoraj odbył tarło dzisiaj rano znowu znalazł samiczkę i adoruje ją na tym samym kamieniu. Nieopodal drugi samiec też wygina się jak atleta :) A wczorajsza zalotna pani siedzi teraz w kącie i myśli co by tutaj zrobić, skoro pyszczka nie idzie otworzyć :D

Ciekawe jest to, że zaloty zaczynają się chwilę po zapaleniu świtała. Chipimbi z tego co widzę też mają już pierwsze przymiarki, jednak duboisi latają jak szalone. No i tutaj się pojawia pytanie (prawdopodobnie przedwcześnie ale lepiej wiedzieć) czy oprócz wyławiania samicy można jakoś pomóc przetrwać ewentualnym maluchom (o ile je donosi).

Autor reza
Użytkownik
#29 - Posted: 18 Kwi 2008 09:13 
Witaj
No rewelacja twój zbiorniczek....
Do pozazdroszczenia

pzdr
Filip

Autor Vepsik
Użytkownik
#30 - Posted: 19 Maj 2008 14:09 - Edytowany przez: Vepsik 
Dzisiaj nabyłem nowy aparacik. Jako niedoświadczony w tej kwestii proszę o nie bicie :) Wrzucam kilka fotek. Jak na pierwszy raz chyba nie jest najgorzej.





























Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / A teraz mój skarb :) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®