Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Obsada do akwa narożnego 80l

Autor bartoszw
Użytkownik
#1 - Posted: 27 Sty 2008 23:50 
Witam,

Jak w temacie, posiadam filtr tetratec ex600 akwa na razie dojrzewa około poowy lutego będzie gotowe. Natomiast rozglądam się już teraz za obsadą. Interesują mnie leleupii (ze względu na ubarwienie). Moje pytanie, czy do pary leleupii mogę dodać jakąś parę muszlowców w 80l? Jeśli nie to ile mogę mieć samych leleupii wiem, że są agresywne wewnątrz gatunkowo. Jak harem to jaki? Z góry dziękuję

Autor Vepsik
Użytkownik
#2 - Posted: 27 Sty 2008 23:53 
W sumie możesz się pokusić o muszlowce. Akwaria narożne mają tą przewagę, że mają dość spore dno. W rogu zrób usypisko kamieni dla leleupi, a z przodu na przykład haremik multifasciatusów.

Autor bartoszw
Użytkownik
#3 - Posted: 28 Sty 2008 12:09 
Chciałem rybki jak najbardziej barwne.

Autor Vepsik
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Sty 2008 18:02 
No to może parkę brevisów? Ale może być problem z uzyskaniem potomstwa.

Autor bartoszw
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Sty 2008 18:32 
Chyba Cię posłucham i wpuszczę leleupii z brevisami. Tylko moje pytanie ile ich wpuścić i czy w jednym czasie? Chodzi mi o to iż przy młodych rybach nikt mi nie odróżni samców od samic. Ile sztuk leleupii żeby się dobrały, a ile brevisów? Acha jeszcze jedno pytanie docelowo ile ich zostawić?

Autor Vepsik
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Sty 2008 19:50 
Najlepiej tak po 4-5 sztuk każdego. Kiedy już się dobiorą zostaw po 1 parze.

Autor bartoszw
Użytkownik
#7 - Posted: 28 Sty 2008 19:58 
Jednak chyba dodam Neolamprologus speciosus zamiast brevisów są bardzo kolorowe i ciekawe.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Obsada do akwa narożnego 80l Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®