Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Obsada do 100x40x50

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor aki
Użytkownik
#1 - Posted: 28 Sty 2008 08:55 
Witam zakładam akwe 100x40x50 chciałbym się poradzić was czy mogę chodować w nim TROPHEUS IKOLA i Tropheus Bulu Point ?? W jakiej obsadzie itp. W jakich ilościach należy wprowadzić ryby i czy starsze lub młodsze ktore lepiej.

Autor aki
Użytkownik
#2 - Posted: 28 Sty 2008 09:15 
Chodzi oczywiscie o tropheusy

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 28 Sty 2008 09:40 
Witaj

Proponuje poczytaj nasze forum i sam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
Opcja "szukaj"

Ponadto http://www.tropheus.com.pl/index.php?option=articl es&Itemid=3&topid=10 - artykuł Wiekość akwarium, a jakość życia ryb.

Do tego opisy trofeusówi na naszej stronie i tabela krzyżowań.

Ponadto polecam Tanganika MAGAZYN, to pismo właśnie wyjaśnia to o co pytasz.

Marta

Autor reza
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Sty 2008 11:39 
witaj
Pierwsza sprawa to masz za małe akwarium...
Minimum musisz liczyc te 120cm akwarium i po co 50cm wysoikie lepiej dac 40cm wysokie a 10 cm dodac na długości.
Ikola z bulu pointem łądnie w akwa nie wyglada bo są to BLACK`i i nie będą ze sobą kontrastowały.(nie wiem czy nawet nei będą się krzyzowac ale chyba nie ale sprawdź jak pisala ci pani Marta o tabeli krzyżowań)
Zależy dla kogo jakie ryby~jeśli chodzi o ładnie wyglądające akwarium to polecam kupic małe ryby i patzec jak rosną jeśli chodzi o hodowle i rozmnażanie to polecam dorosłe ryby kupic.
Niestety małe ryby nie urosną za duże w twoim akwa i mogą skarłowaciec.

na takie akwarium polecam ciekawą i piękną rybe jak księżniczka z burundii , szczelinowiec lelupi czy może 2 gatunki muszlowca.
Pozdrawiam
Filip

Autor aki
Użytkownik
#5 - Posted: 28 Sty 2008 13:50 
Wiem że troche małe akwarium ale narazie musi takie pozostać. A czy mogłbym mieć w nim tropheus black bemba i ile ??

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#6 - Posted: 28 Sty 2008 14:03 
Tak dla pełnej jasności ...

TO AKWARIUM NIE NADAJE SIĘ DLA TROPHEUSÓW !!

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 28 Sty 2008 14:39 
aki

Odpisujac do Twojego pierwszego postu poleciłam Ci postudiowanie literatury, którą podałam Ci jak na talerzu.

Ryby, to nie źródło do eksperymentów - w tym zbiorniku nie mozesz trzymac trofeusów!!!!

Zanim zechcesz kupić jakieś ryby postaraj sie chociaz coś dowiedzieć o ich wymaganiach i zachowaniach.

W przeciwnym wypadku kup sobie sztuczne rybki, one nie będą cierpiały.

Marta

Autor aki
Użytkownik
#8 - Posted: 28 Sty 2008 19:29 
Posłuchałem was i zamowilem akwe 375 litrow :) Prosze jednak o jedno. Ciagle chce miec Tropheusy. Szukałem na forum ale niebardzo znalazlem to co mnie interesuje. Chciałbym 2 rodzaje Tropheusow takie aby sie nie mieszaly i wszystko przebiegalo ok. Jeszcze jedno jaki filtr zewnetrzy polecacie do takiego akwarium ?? EHEIM lub UNIMAX?? mysle ze na poczatek dobre akwa wybralem??

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 28 Sty 2008 19:41 
No! Bardzo to miłe, gdy ktoś SŁUCHA stosuje sie do sugestii. Pomysł ze zbiornikiem świetny.
A co do ryb? To juz Ty dokonujesz wyboru. Tabela krzyżowań!

Nie znam sie na filtrach ale Unimax będzie pewnie tańszy od Eheima. A wydajność może mieć podobną. Chyba, że pieniądze nie są specjalnym ograniczeniem dla Ciebie - wtedy Eheim. Pewnie professionel.

Robert

Autor aki
Użytkownik
#10 - Posted: 29 Sty 2008 08:06 
Jeszcze jedno pytanie dotyczace obsady. Kożystałem z funkcji szukaj ale nic nie znalazłem. Czy do tropheusow moge dolożyć jakieś barwne rybki np. lelupi ?? lub cos innego ale jakie ?

Autor duch
Użytkownik
#11 - Posted: 29 Sty 2008 09:01 
Czy do tropheusow moge dolożyć jakieś barwne rybki np. lelupi
miałeś poczytać:),zwróć uwagę czym poiwinno się karmić tropheusy a czym lelupi i sam sobie odpowiesz?
lub cos innego ale jakie ?-to już zależy od wielkości zbiornika,oczywiście uwzględnić trzeba preferencje pokarmowe:)
Andrzej

Autor reza
Użytkownik
#12 - Posted: 29 Sty 2008 10:48 
Witaj aki

no i tu moge jak to ze mną bywa posprzeczac się z wypowiedzią ducha...(bez obrazy)
Według literatury i internetu itp itd nie można trzymac z trofeusami nic...ewentualnie ertmodus, tanganicodus, petrochromis jeśli masz duże akwa.
Jednakże ja trzymam leleupi, nasklaniki(które mi się rozmnażają) glonojady synodotna jednego i wszsytko jest OK ( mam tam nawet frontose ale nie polecam tego robic bo to się napewno nie uda)
Aha jeden czy 2 lelupi nie zaszkodzą czy jakiś nasklanik ale nic po za tym.

A tak na marginesie do Forumowiczów.Posłuchałem waszych rad wkońcu i zlikwidowałem trofeusy (bembe i chimba i chilambo) i teraz 800 litrów zostały glonojady synodont kilka naskalników kilka lelupi i 4 forntosy dorosłe.I zamierzam do tej obsady dodac CTENOCHROMIS HOREI.Czy to dobry wybór???

Autor aki
Użytkownik
#13 - Posted: 29 Sty 2008 11:09 
akwe zmieniłem na 375 litrów myślę że bedzie ok.

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#14 - Posted: 29 Sty 2008 11:43 - Edytowany przez: Mariusz_B 
hmm

Jest wiele sposobów widzenie wszechświata jak i co oczywiste zbiornika. Można starać się odwzorować ( w ograniczonym oczywiście możliwościami technicznymi zakresie) naturalne środowisko ryb biorąc pod uwagę ich wymagania powierzchniowe ( których nie jesteśmy w stanie spełnić) wymagania pokarmowe lub zebrać to co sie nam podoba bo jest ładne i kolorowe i wewalić do wspólnego zbiornika. Jak mawiają starożytni It`s up to you. Sam hoduję tropheusy i co najwyżej "urozmaicę" je petrochroisami czy tanganicodusami.

Podstawowe minimum wiedzy znajduje się tutaj URL

Poczytaj, wtedy podyskutujemy :)

Autor duch
Użytkownik
#15 - Posted: 29 Sty 2008 11:43 
no i tu moge jak to ze mną bywa posprzeczac się z wypowiedzią ducha...(bez obrazy)-mam tylko nadzieję,że aki nie będzie wzorował się na obsadzie podanej w poście rezy:)

Autor aki
Użytkownik
#16 - Posted: 30 Sty 2008 11:09 
Krótkie pytanie moze nie w tym miejscu ale dodam go do mojego posta. Co to jest napowietrzacz i do czego on sluży ?? Czy warto zainwestowac w taki Eheim Air Pump 200??-

Autor Mariusz_B
Użytkownik
#17 - Posted: 30 Sty 2008 11:50 
To dowcip ??

ech URL Tu poczytaj. Google nie boli.

Autor aki
Użytkownik
#18 - Posted: 30 Sty 2008 12:08 
Nie poprostu nigdy nie mailem do czynienia z tym i tyle. Informatyk nie musi wiedzieć wszystkiego o akwarystyce gdy zaczyna przygode z nią. Powoli wszystkie terminy beda mi znane :)

Autor marti
Użytkownik
#19 - Posted: 30 Sty 2008 13:50 
Kożystałem z funkcji szukaj ale nic nie znalazłem.
aki jak informatyk może mieć problemy z tak banalną w obsłudze wyszukiwarką :) ?
Poza tym masz cały dział Tropheini , więc nie musisz korzystać z wyszukiwarki.
Na prawdę poczytaj zanim kupisz te ryby.
Są dość wymagające i należy dużo o nich wiedzieć.
I nie słuchaj rad rezy :)

Autor aki
Użytkownik
#20 - Posted: 30 Sty 2008 15:54 
:) właśnie chyba zdecyduje sie na Malawi ...

a o napowietrzaniu już poczytałem

Autor reza
Użytkownik
#21 - Posted: 30 Sty 2008 16:04 
ja i tak zostane przy swoim ze lelupi nie zaszkodzil jeszzce nikomu z moich znajomych w akwa z trofeusami..... :P :P

a moim zdaniem....właśnie chyba zdecyduje sie na Malawi ...

moim zdaniem Tropheus jest o wiele ciekawsza rybą niż taki np.AURATUS
Zdecyduj się najpierw czego chcesz ale ja radze albo wtajemniczyc się w troche wiedzy o rybach albo najpierw kupic sobie 50 litrów i tam trzymac sobie : gupiki, mieczyki, molinezje, glonojad.Wtedy będziesz wiedział co to grzałka,filtr,napowietrzacz.

Autor duch
Użytkownik
#22 - Posted: 30 Sty 2008 17:28 
ja i tak zostane przy swoim ze lelupi nie zaszkodzil jeszzce nikomu z moich znajomych -a niby jak miał zaszkodzić znajomym?,to ty i znajomi szkodziliście lelupi:(,to tak jakbyś tygrysa karmił trawą trzymając go w zbiorniku gdzie dieta jest ustawiona pod roślinożerców.
:) właśnie chyba zdecyduje sie na Malawi ... -hmmm,nie końca wybierzesz łatwiejsze ryby decydując się na malawi:),chyba,że patrzysz pod kątem mniejszych strat jak popełnisz jakiś błąd:)

Autor aki
Użytkownik
#23 - Posted: 31 Sty 2008 13:57 
Są jakieś rzeczy lub cechy rybek tropheus na które trzeba zwarzać przy zakupie ? Może polecacie jakąs literaturę na temat tych wspaniałych zwierząt.

Autor duch
Użytkownik
#24 - Posted: 31 Sty 2008 14:07 
Może polecacie jakąs literaturę na temat tych wspaniałych zwierząt.
-z literaturą,zwłaszcza polskojęzyczną jest klopot:).Tropheusy-Marty i Tanganika Magazyn to chyba jedyne godne polecenia pozycje.
Myślę jednak,że po dokładnym przeczytaniu wszsytkich tematów na forum i artykułów na stronie firmy będziesz miał jaśniejszy obraz na tropheusy:)
Andrzej

Autor aki
Użytkownik
#25 - Posted: 1 Lut 2008 20:56 
Co do krzyżowań odmian, powiedzieliście abym odniósł się do tabeli krzyżowań. Jedno mnie zastanawia x- oznacza krzyżowanie się odmian czyli że można krzyżować te odmiany ze sobą. Czy dobrze to interpretuje. Kolega patrząc na ta tabele powiedział mi ze X oznacza odmiany które nie mogą być ze sobą krzyżowane. Kto ma rację ??

Autor duch
Użytkownik
#26 - Posted: 1 Lut 2008 21:43 
x- oznacza krzyżowanie się odmian czyli że można krzyżować te odmiany ze sobą. -x oznacza to,żę jak wpuścisz do jednego zbiornika te dwie odmiany to jest możliwość krzyżowania się.Czyli nie możesz ich trzymać razem!.Ta tabela jest właśnie pomocą aby uniknąć niepożądanych krzyzówek:)
Żle troszkę interpretujeszczyli że można krzyżować te odmiany ze sobą.-nie po to to trzymamy tropheusy aby je krzyżować ze soba:):) i tworzyć jakieś potworki:)

Autor aki
Użytkownik
#27 - Posted: 11 Lut 2008 08:06 
Witam, wczoraj zrobiłem podłoze w moim akwa dzisiaj chce to zalac wodą, mam pytanie czy 26 lutego bede mogł zakupic trofcie ?? czy to bedzie jeszcze za wczesnie. Piszecie ze akwa dojrzewa min. 3 tygodnie a najlepiej jak stoi z 2 miesiace, czy to konieczne tak dlugo czekac czy po 2 tygodniach bedzie juz ok. Dodam ze wymieniam sie z kolega filtrami zewnetrznymi aby miec jakies bakterie zawarte w filtrze. Jeszcze jedno podloze mam z grysu dolomitowego bardzo drobnego i piasku kwarcowe czy ten piasek moze byc nie zaszkodzi rybom ??

Autor aki
Użytkownik
#28 - Posted: 11 Lut 2008 10:24 
A jeszcze jedna sprawa czy po zalaniu moge wpuscic 2 szt glonojada zbrojownika ??

Autor aki
Użytkownik
#29 - Posted: 13 Lut 2008 09:11 
Akwa zalana narazie powoli dojrzewa :)

Autor aki
Użytkownik
#30 - Posted: 16 Lut 2008 22:04 
Witam chciałbym się dowiedzieć czy moje parametry wody nadają się do wpuszczenia Trofci.
pH (4,5-9) = 7,5
pH (6-8) = 8
NO2 = 0
NO3 = 0
NH3 = 0
PO4 = 0 - 0,05

Jak parametry są złe to prosiłbym o poradę co zrobi aby je poprawić. Dodam że po pomiarach dorzuciłem 2 łyżki soli z Tropicala.

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Obsada do 100x40x50 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®