Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

Czy to to, o czym myślę?

Autor Vepsik
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Lut 2008 16:40 
Witam.

Dzisiaj podmieniałem swoim pupilom wodę i nagle spojrzałem na akwarium. Moim oczom ukazał się niecodzienny widok. Czy ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć, czy to nie są przypadkiem pierwsze przymiarki do tarła? Osobniki są młode i o jakimkolwiek udanym tarle mowy być nie może, jednak dylemat jest. Całość trwała zapewne ponad 10 minut ale zanim znalazłem cokolwiek, czym mógłbym uwiecznić ten moment minęło trochę czasu. Jedna z ryb trzęsła się zachęcając drugą i podpływały do siebie. Zdjęcia słabej jakości, ponieważ tylko złapałem kamerę i zacząłem nagrywać. Są to momenty wybrane z około 1 min filmu.







Autor tymek666
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Lut 2008 16:44 
Wygląda na tarło. U mnie udane tarła trofci trwają jednak dłużej niż 10 minut i odbywają się na piasku, ale pewnie dlatego, że nie mam płaskich kamieni.
Pozdrawiam,
kuba

Autor Vepsik
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Lut 2008 16:46 
Udane raczej i tak być nie może - to są młode duboisi, u mnie od ponad 3 miesięcy, łącznie mają pewnie koło 6-7 miesięcy.

Autor franco103
Użytkownik
#4 - Posted: 6 Lut 2008 19:06 
U mnie pierwsze tarło u Duboisi, ze składaniem ikry było u osobników w takim właśnie wieku (ok. 7 miesięcy). Naliczyłem wtedy około 12 jajeczek (tyle zdążyłem zobaczyć) ale nic z tego nie wyszło. Też odbyło sie to na płaskim kamieniu.

Dzisiaj mają około 10 miesięcy i zarówno Dubois jak i Chipimbi bez przerwy tańczą koło siebie ale drugiego składania ikry do dziś dnia nie widziałem.

Ale te tańce!!!;) Poezja piękna i zachwytu.

Pozdrawiam.

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / Czy to to, o czym myślę? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®