Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

czy mozna??

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor adamusssrnb
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Lut 2008 14:14 
mam pytanie czy mozna tropheusom podawac artemie i cyklopa???

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 8 Lut 2008 14:55 
Witaj

trofeusom można podawać odpowiednio przygotowane skorupiaki typu: cyklop, dafnia, moina.... Artemia jest bezpancerzykowym skorupiakiem i tej nie polecam.

Marta

Autor kosik155
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Lut 2008 15:07 
Tylko musisz je odpowiednio wprowadzić żeby nie dostały blota. Dawałeś już im jakieś skorupiaki?

Autor aahaja
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Lut 2008 21:24 
Dobrym sposobem jest zamoczenie np sery flory (płatki) i wymieszanie jej z cyklopem wczesniej rozmrożonym. Tak samo można robić z dafnią, krylem czy artemią. Z tą ostatnią jednak delikatnie.

Autor duch
Użytkownik
#5 - Posted: 8 Lut 2008 21:36 
mam pytanie czy mozna tropheusom podawac artemie i cyklopa???
-już o tym pisałem nieraz i pewnie zaraz posypią się przeciwstawne opinie:),ale moje zdanie jest takie :MOŻNA_ALE PO CO???
Nie neguję wartości odżywczych tych pokarmów i ich dobrego wpływu na kondycję ryb.Jednak odkąd przestałem tropheusom podawać mrożonki nie wiem co to jakieś kłopoty z rybami:).
Myślę,że jest to pokarm niezwykle ryzykowny,nie wiemy co zawiera oprócz tego co powinien zawierać i jak był przechowywany!Zwykle podaje sie go tylko po rozmrożeniu i przepłukaniu!Nie jesteśmy w stanie usunąć niechcianych bonusów:)Karmienie mrożonkami niesie za sobą spore ryzyko.Jednym słowem ja jestem na NIE i od okołó 2 lat moje tropheusy nie dostają mrożonek.
Jęzeli się jednak zdecydujesz to zalecam wyjątkową ostrożność przy wprowadzaniu tego pokarmu i już podczas karmienia.Mam na myśli cżestotliwośc podawania i wielkość porcji.
poizdrawiam.

Autor rambowskixx
Użytkownik
#6 - Posted: 8 Lut 2008 22:04 
Jednak odkąd przestałem tropheusom podawać mrożonki nie wiem co to jakieś kłopoty z rybami:).

Podejrzewam że jednak kłopoty z rybami Andrzeju miałeś z jakiegoś zupełnie innego nieznanego mi powodu. Zajmuję sie hodowlą między innymi trofeusów już ładnych parę lat i od zawsze podawałem im mrożone skorupiaki co nigdy nie przełożyło się na jakieś problemy. Nasuwa się pytanie skoro nie podajesz skorupiaków to co z substancjami balastowymi czym je zastępujesz?

Pozdrawiam
Łukasz

Autor LeonR1
Użytkownik
#7 - Posted: 8 Lut 2008 22:32 
No właśnie... Jak to jest z tymi mrożonkami??? Bo czytając to forum można zbzikować. Jedni są za, inni przeciw a jeszcze inni za, a nawet przeciw...? Jeśli już to jakie? Osobiście nie podaję cyklopa ze względu na "chmurę" jaką wytwarza po podaniu. Czy trofcie są w stanie ją wyjeść???

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 9 Lut 2008 07:10 
Ja od wielu lat podaje trofeusom mrożone pokarmy, zawsze dokładnie najpierw sprawdzone pod wzgledem zamrożenia/rozmrożenia, rozmrożone i wypłukane. Zawsze podaje je jako dodatek do np. szpinaku, albo rozmoczonego granulatu ewlntualnie płatków. Podaję takze shrimp mix z groszkiem i najczęściej czosnkiem.

Pokarmy takie podaję raz -dwa razy w tygodniu. Nie podaję samych skorupiaków.

Marta

Autor duch
Użytkownik
#9 - Posted: 9 Lut 2008 07:34 
Podejrzewam że jednak kłopoty z rybami Andrzeju miałeś z jakiegoś zupełnie innego nieznanego mi powodu.-bardzo możliwe Łukasz,że była jakaś inna przyczyna.Jednak odkąd odstawiłem mrożonki jest oki.Nasuwa się pytanie skoro nie podajesz skorupiaków to co z substancjami balastowymi czym je zastępujesz? -podaję rybom tylko płatki i granulaty dostępne na rynku,nie będę wyliczał nazw:) oraz szpinak.
Dwa dni w tygodniu mają przymusową głodówkę.
No właśnie... Jak to jest z tymi mrożonkami??? Bo czytając to forum można zbzikować-poprostu :),każdy robi jak uważa:).Nie negują tego,że skorupiaki korzystnie wpływają na ryby.Myślę,że wiele zależy od tego jak były one przechowywane w hurtowni i w sklepie.Ja nie mam w okolicy sklepu ,któremu mogę zaufać:) i po kilku przykrych doświadczeniach je odstawiłem:).
Andrzej.

Autor adamusssrnb
Użytkownik
#10 - Posted: 9 Lut 2008 11:01 
jak odpowiednio wprowadzic skorupiaki zeby moim pupilom nie zaszkodzic??prosze o rade

Autor adamusssrnb
Użytkownik
#11 - Posted: 9 Lut 2008 11:03 
jak je pułkac??

Autor adamusssrnb
Użytkownik
#12 - Posted: 9 Lut 2008 11:06 
i z czym najlepiej je zmieszac??

Autor maniutek15
Użytkownik
#13 - Posted: 9 Lut 2008 16:10 
ja tam popieram Ducha. Nie wiadomo czy czasem nie podajemy rybom jakiejś starej padliny, w ochotce to dobrze widać jedne są czerwone a inne szaro zielone:-/. Co do substancji balestowych to ja podaję liście mniszka lekarskiego trofcie go uwielbiają :-D

Autor adamusssrnb
Użytkownik
#14 - Posted: 9 Lut 2008 16:21 
a gdzie mozna kupic taki mniszek lekarski??i czy napewno jest on bezpieczny???

Autor adamusssrnb
Użytkownik
#15 - Posted: 9 Lut 2008 16:23 
generalnie to przyznaje racje bo nie wiadomo co jest w mrozonkach!!!

Autor adamusssrnb
Użytkownik
#16 - Posted: 9 Lut 2008 16:25 
jedni podaja i mowia ze nie maja zadnych problemow a drodzy mowia ze lepiej nie podawac tak ze zdania sa podzielone!!

Autor maniutek15
Użytkownik
#17 - Posted: 9 Lut 2008 16:29 
ja sam zbieram i mroże. Ważne aby zbierać go zdala od ulic pól sadów itp. Żeby pochodził z miejsc jak najczystrzych biologicznie. Ja liści(spażonych) nie siekam aby były te włókna ryby same sobie radzą z taką przekąską. Jeśli jesteś z miasta to będzie cięzko ci dostać takie coś
pozdro
Maciek

Autor adamusssrnb
Użytkownik
#18 - Posted: 9 Lut 2008 16:44 
jestem z miasta!!ale nie jest to duze miasto wiec moze jest jakas szansa zeby go znalesc :)ale najpierw musze zrobic wglad do jakies ksiazki zielarskiej!!no ale teraz jest zima wiec jak narazie nici z tego!!

Autor adamusssrnb
Użytkownik
#19 - Posted: 9 Lut 2008 16:48 
wiec musze poczekac troche!!ale co teraz z substancjami balsatowymi??co im teraz podawac??

Autor maniutek15
Użytkownik
#20 - Posted: 9 Lut 2008 17:00 
ja dziś z psem na spacerku byłem i mlecz(mniszek lekarski) już rósł w niektórych miejscech to już nawet duże rozety były. dle chcącego nic trudnego;-D
pozdro
Maciek

Autor maniutek15
Użytkownik
#21 - Posted: 9 Lut 2008 17:04 
jeśli masz jakieś akwa z np mięsożerną tangą i kłopoty z glomami nitkowatymi to elemęty dekoracji porośnięte nimi możesz przenosić do trofci zawsze to coś, niestety sposób mało wydajny
pozdro
Maciek

Autor adamusssrnb
Użytkownik
#22 - Posted: 9 Lut 2008 17:16 
wielkie dzieki za rade!najpierw musze zerknac do ksiazki zielarskiej!mam tylko jedno akwa z tropciami!moze jakos sobie poradze jeszcze raz wielkie dzieki pozdrawiam

Autor adamusssrnb
Użytkownik
#23 - Posted: 9 Lut 2008 17:19 
nie wiedzialem za mniszek lekarski to inaczej potocznie nazywany przez nas mlecz:)mam jeszcze jedno pytanie zbieradz tylko same liscie ???

Autor maniutek15
Użytkownik
#24 - Posted: 9 Lut 2008 17:19 
Nie ma za co. Po to tu jesteśmy żeby pomagać
pozdro
Maciek

Autor adamusssrnb
Użytkownik
#25 - Posted: 9 Lut 2008 17:21 
parzysz i mrozisz??jesli nie bedzie to zaden klopot to moglbys podac mi cala procedure ??

Autor maniutek15
Użytkownik
#26 - Posted: 9 Lut 2008 17:33 
Nie mam żadnej tajemnicy więc już podaje: jeśli podaje rybom świerze to polewam je wrzątkiem, odcedzam i czekam aż ostygną takie podaje. Co do mrożenia to po prostu umyte i osuszone wkładam do torebki sciskam żeby nie było powietrza i wkładam do zamrażarki. To cała filozofia. Jeszcze taka rada z doświadczenia lebiej by było gdyby wszystkie były ustawione ogonkami w tą samą strone. Tak ja robię bynajmniej.
pozdro
Maciek

Autor adamusssrnb
Użytkownik
#27 - Posted: 9 Lut 2008 18:05 
czyli podajesz cale liscie??nie siekasz ich??a czy mozna je posiekac ??

Autor adamusssrnb
Użytkownik
#28 - Posted: 9 Lut 2008 18:16 
jeszcze jedno pytanie!!czy w lodydze liscia tez jest to biale klejace mleczko i czy im nie zaszkodzi ?a wycinasz z liscia lodyge ?i podajesz tylko reszte??sorki ze jestem taki dociekliwy ale nie chce moim pupilom zaszkodzic:)

Autor aahaja
Użytkownik
#29 - Posted: 9 Lut 2008 21:50 
Z mleczem nie można też przesadzać bo moze zakwasić wodę. Bardzo dobre są liście pokrzywy.
Nie ma nic lepszego dla ryby niż pokarm naturalny dlatego cyklop jest niezbędny szczególnie dla młodych ryb.

Autor adamusssrnb
Użytkownik
#30 - Posted: 9 Lut 2008 22:48 
a jak go pulczesz i z czym laczysz jak podajesz??

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / czy mozna?? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®