Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini /

minimum dla muszlowców

Autor milano777
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Lut 2008 19:49 
chciałbym trzymać muszlowce a że jestem ograniczony co do miejsca poproszoe o podanie minimalnej wielkości zbiornika dla rybek

Autor wasiu1983
Użytkownik
#2 - Posted: 18 Lut 2008 20:21 
Jakie muszlowce Cię konkretnie interesują ?
Różne gatunki mają różne wymagania itd.
Sprecyzuj pytanie, a wtedy będzie łatwiej udzielić Ci odpowiedzi.

Autor Sendog
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Lut 2008 14:37 
Według mnie 50x30x30 to jest minimum.

Autor _cezary_
Użytkownik
#4 - Posted: 20 Lut 2008 10:26 
Sendog i wasiu1983 dobrze prawią!
A jesteś pewny na muszlowce?
Znam wiele osób co hodowało te ryby i po kilku miesiącach zmienili obsadę- zabrakło im cierpliwości. Doszli do wniosku że są tą ryby nudne:/, płochliwe. Zaaklimatyzowanie się tych ryb do nowego środowiska traw długo. Może tak być, że ryb nie będziesz widział tyg.:)
Napisz jakie Ciebie muszlowce interesują.
Ja bym na sam początek polecił Neolamprologus brevis. Sam od nich zaczynałem przygodę z tangą i nie miałem większych problemów.

Autor Lucek1987
Użytkownik
#5 - Posted: 20 Lut 2008 10:48 
Cezary, ja myślę że skoro Milano ma tak mało miejsca, to raczej inne ryby w gre nie wchodzą. Zastanawia mnie jednak w poście Milano, co znaczy to "mało miejsca":) Jeśli ma małą powierzchnię, to może warto byłoby postawić wyższe akwarium, a w nim zdecydować się np. na parę Julidochromis dickfeldi? Milano napisz ile masz tego miejsca, no i jakie dokładnie ryby Cię interesują. Pozdrawiam,
Łukasz

Tropheini Forum Tropheus Tanganika / Tropheini / minimum dla muszlowców Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®